kdevelop - en to bs translation catalogue (13 entries)

en: You need to specify a build directory.
bs: Trebate navesti direktorij za gradnju

en: Using an already created build directory.
bs: Koristim već kreiran direktorij za gradnju.

en: Creating a new build directory.
bs: Kreiram novi direktorij za gradnju

en: Build directory already configured.
bs: Direktorij za gradnju je već konfigurisan

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
bs: Ovaj direktorij za gradnju je za %1, ali direktorij projekta je %2.

en: You may not select a relative build directory.
bs: Ne možete izabrati relativni direktorij za gradnju

en: The selected build directory is not empty.
bs: Izabrani direktorij za gradnju nije prazan.

en: INVALID
bs: NEVAŽEĆE

en: wrong
bs: pogrešno

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
bs: <br /><em>Priručna vrijednost:</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
bs: <br /><em>Priručna Dokumentation:</em> %1

en: CMake Content Page
bs: CMake stranica sadržaja

en: Parse test suite %1
bs: Analiziraj testno okruženje %1
