kdevelop - en to bs translation catalogue (43 entries)

en: <br>Old value: %1
bs: <br>Stara vrijednost: %1

en: <br>New value: %1
bs: <br>Nova vrijednost: %1

en: The exception is: %1
    The MI response is: %2
bs: Izuzetak je: %1
    MI odgovor je: %2

en: Process exited
bs: Proces izašao

en: <b>Could not start debugger.</b><p>Could not run '%1'. Make sure that the path name is specified correctly.
bs: <b>Ne mogu pokrenuti debager.</b><p>Ne mogu pokrenuti '%1'. Uvjerite se da je ime staze ispravno navedeno.

en: Choose a core file to examine...
bs: Izaberi datoteku jezgra na ispitivanje...

en: Choose a process to attach to...
bs: Izaberite proces na koji se treba zakačiti...

en: Not attaching to process %1: cannot attach the debugger to itself.
bs: Ne kači se za proces %1: ne može se zakačiti za sam debager.

en: Debugger
bs: Ispravljač grešaka

en: Debug core file
bs: Traži greške u datoteci jezgra

en: Debug process %1
bs: Traženje grešaka u procesu %1

en: Running program
bs: Izvršavam program

en: Attaching to process %1
bs: Kačenje na proces %1

en: <b>Could not attach debugger:</b><br />
bs: <b>Ne mobu prikačiti debager:</b><br />

en: Examining core file %1
bs: Ispitujem datoteku jezgra %1

en: Debugger stopped
bs: Debager zaustavljen

en: Application is running
bs: Program se izvršava

en: Application is paused
bs: Program je pauziran

en: <b>Gdb command sent when debugger is not running</b><br>The command was:<br> %1
bs: <b>Gdb komanda je poslana kada se debager nije izvršavao</b><br>Komanda je bila:<br> %1

en: <b>Invalid debugger command</b><br>%1
bs: <b>Pogrešna debagerska komanda</b><br>%1

en: Exited with return code: %1
bs: Izašao s izlaznim kodom: %1

en: Exited normally
bs: Izašao normalno

en: Exited on signal %1
bs: Izašao na signal %1

en: Program received signal %1 (%2)
bs: Program primio signal %1 (%2)

en: 1 command in queue
     | %1 commands in queue
bs[0]: %1 komanda u redu čekanja
bs[1]: %1 komande u redu čekanja
bs[2]: %1 komandi u redu čekanja

[ctx: Only the 0 and 1 cases need to be translated]
en: 1 command being processed by gdb
     | %1 commands being processed by gdb
bs[0]: %1 komandu obrađuje gdb
bs[1]: %1 komande obrađuje gdb
bs[2]: %1 komandi obrađuje gdb

en: Debugger state: %1
bs: Debagersko stanje: %1

en: Current command class: '%1'
    Current command text: '%2'
    Current command original text: '%3'
bs: Klasa trenutne naredbe: '%1'
    Tekst trenutne naredbe: '%2'
    Originalni tekst trenutne naredbe: '%3'

en: <b>Debugger error</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
bs: <b>Debagerska greška</b><p>Debager je javio sljedeću grešku:<p><tt>%1

en: Binary
bs: Binarno

en: Octal
bs: Oktalno

en: Decimal
bs: Decimalno

en: Hexadecimal
bs: Heksadecimalno

en: Raw
bs: Sirovo

en: Unsigned
bs: Nepredznačeno

en: General
bs: Opće

en: Flags
bs: Indikatori

en: VFP single-word
bs: VFP jednostruka riječ

en: VFP double-word
bs: VFP dvostruka riječ

en: VFP quad-word
bs: VFP četverostruka riječ

en: Cannot use the tty* or pty* devices.
    Check the settings on /dev/tty* and /dev/pty*
    As root you may need to "chmod ug+rw" tty* and pty* devices and/or add the user to the tty group using "usermod -aG tty username".
bs: Ne mogu se koristiti tty* i pty* uređaji.
    Provjeri postavke /dev/tty* i /dev/pty*
    Kao root možda vam treba "chmod ug+rw" tty* i pty* uređaje i/ili dodati korisnika u tty grupu koristeći "usermod -aG tty username".

en: %1 is incorrect terminal name
bs: %1 je neispravno ime terminala

en: Can't create a temporary file
bs: NBe mogu kreirati privremenu datoteku
