kdevplatform - en to bs translation catalogue (13 entries)

en: Cannot run script '%1' since it tries to access the editor contents but no document is open.
bs: Ne mogu pokrenuti skriptu '%1' pošto ona pokušava pristupiti sadržaju editora ali nijedan dokument nije otvoren.

en: Running external script: %1
bs: Izvršavam spoljnju skriptu: %1

en: *** Killed Application ***
bs: *** Ubijen program ***

en: *** Exited normally ***
bs: *** Normalan izlaz ***

en: *** Exited with return code: %1 ***
bs: *** Izlaz s povratnim kodom: %1 ***

en: *** Process aborted ***
bs: *** Proces prekinut ***

en: *** Crashed with return code: %1 ***
bs: *** Krah s izlaznim kodom: %1 ***

en: *** Could not start program '%1'. Make sure that the path is specified correctly ***
bs: *** Ne mogu pokrenuti program '%1'. Osigurajte se da je put pravilno naveden ***

en: External Scripts
bs: Spoljnje skripte

en: Quick Compile
bs: Brzo prevedi

en: Sort Selection
bs: Izbor sortiranja

en: Google Selection
bs: Google izbor

en: <p>Do you really want to remove the external script configuration for <i>%1</i>?</p><p><i>Note:</i> The script itself will not be removed.</p>
bs: <p>Da li zaista želite ukloniti konfiguraciju eksterne skripte za <i>%1</i>?</p><p><i>Napomena:</i> Sama skripta neće biti uklonjena.</p>
