kdevelop - en to bs translation catalogue (5 entries)

en: <b>You need gdb 7.0.0 or higher.</b><br />You are using: %1
bs: <b>Treba vam gdb 7.0.0 ili viši.</b><br />Koristite: %1

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
bs: <b>ne mogu pokrenuti debager:</b><br />

en: Could not locate the debugging shell '%1'.
bs: Nije moguće pronaći za školjku za otklanjanje grešaka '%1'.

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
bs: Ispravljačka traka

en: %2 (1 byte) | %2 (%1 bytes)
bs[0]: %2 (%1 bajt)
bs[1]: %2 (%1 bajta)
bs[2]: %2 (%1 bajta)
