kdevplatform - en to bs translation catalogue (61 entries)

en: Please select only one item for this operation
bs: Molim odaberite samo jednu stavku za ovu operaciju

en: Copying only works on local files
bs: Kopiranje radi samo s lokalnim datotekama

en: Destination file/directory
bs: Odredišna datoteka/direktorij

en: Moving only works on local files/dirs
bs: Premještanje radi samo s lokalnim datotekama i direktorijima

en: Subversion Add
bs: Subversion dodavanje

en: Not enough information to add file
bs: Nedovoljno informacija da se doda datoteka

en: Subversion Annotate
bs: Subversion anotavija

en: Not enough information to blame location
bs: Nedovoljno informacija da se okrivi lokacija

en: Subversion Checkout
bs: Subversion izdvajanje datoteke

en: Not enough information to checkout
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši izdvajanje datoteke

en: Committing...
bs: Upisujem...

en: Not enough information to execute commit
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši upisivanje

en: Subversion Copy
bs: Subversion kopija

en: Not enough information to copy file
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši kopiranje datoteke

en: Not enough information given to execute diff
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši diff

en: Subversion Import
bs: Subversion uvoz

en: Not enough information to import
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši uvoz

en: Not enough information to execute info job
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši info posao

[ctx: A file was marked to be added to svn]
en: Added %1
bs: Dodano %1

[ctx: A file was marked for deletion from svn]
en: Deleted %1
bs: Obrisano %1

[ctx: A file was deleted during an svn update operation]
en: Deleted %1
bs: Obrisano %1

[ctx: A file was added during an svn update operation]
en: Added %1
bs: Dodano %1

en: Revision %1
bs: Revizija %1

en: Updating externals: %1
bs: Ažuriram spoljnje: %1

en: Sending %1
bs: Šaljem %1

en: Adding %1 using mimetype %2.
bs: Dodavanje %1 koristeći mime tip %2.

en: Adding %1.
bs: Dodajem %1.

en: Deleting %1.
bs: Brišem %1.

en: Replacing %1.
bs: Zamjenjujem %1.

en: Transmitting file data
bs: Prenosim podatke datoteka

en: Blame finished for revision %1, path %2
bs: Okrivljivanje završeno za revizuju %1, staza %2

en: Reverted working copy %1
bs: Vraćena radna kopija %1

en: Reverting failed on working copy %1
bs: Vraćanje neuspjelo na radnoj kopiji %1

en: Copied %1
bs: Kopiran %1

en: Certificate is not yet valid.
bs: Certifikate još nije važeći.

en: Certificate has expired.
bs: Certifikat je istekao.

en: Certificate's CN (hostname) doesn't match the remote hostname.
bs: Certifikatsko CN (ime hosta) se ne slaže s udaljenim imenom.

en: Certificate authority is unknown.
bs: Certifikatski autoritet je nepoznat.

en: Other unknown error.
bs: Ostale nepoznate greške.

en: Enter Login for: %1
bs: Unesite prijavu za: %1

en: Completed
bs: Završeno

en: Error executing Job:
    %1
bs: Greška u izvršavanju posla:
    %1

en: Subversion Log
bs: Subversion dnevnik

en: Not enough information to log location
bs: Nema dovoljno informacija za lokaciju dnevnika

en: Subversion Move
bs: Subversion premještanje

en: Not enough information to move file
bs: Nedovoljno informacija da se premjesti datoteka

en: Subversion Remove
bs: Subversion brisanje

en: Not enough information to execute remove job
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši brisanje posla

en: Subversion Revert
bs: Subversion vraćanje

en: Not enough information to execute revert
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši vraćanje

en: Subversion Status
bs: Subversion status

en: Not enough information to execute status job
bs: Nedovoljno informacija za izvršennje statusnog posla

en: Subversion Update
bs: Subversion ažuriranje

en: Not enough Information to execute update
bs: Nedovoljno informacija da se izvrši ažuriranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, msgLabel)
en: There were errors validating the server certificate.
    Do you want to trust this certificate?
bs: Bilo je grešaka potvrđivanja certifikata servera.
    Da li želite da vjerujete ovom certifikatu?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reasons why the validation failed
bs: Razlozi zašto je validacija neuspjela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostname)
en: someserver
bs: nekiserver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuer)
en: someissuer
bs: nekiizdavač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validFrom)
en: validfrom
bs: važiod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validUntil)
en: validuntil
bs: važido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerprint)
en: fingerprint
bs: otisak
