kdevelop - en to ca translation catalogue (56 entries)

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Helpers
ca: Ajudants de C/C++

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Helpers
ca: Configura els ajudants de C/C++

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Code Completion
ca: Compleció de codi

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: If disabled, macros will not be included in the code completion results. This can improve the responsiveness of code completion in some cases.
ca: Si està desactivat, les macros no s'inclouran en els resultats de la compleció de codi. Això pot millorar la resposta de la compleció de codi en algun cas.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: Add macros to code completion
ca: Afegeix les macros a la compleció de codi

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookAhead)
en: Enable Look-ahead code completion
ca: Activa la compleció de codi anticipada

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Assistants
ca: Assistents

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forwardDeclare)
en: Forward declare assistant
ca: Assistent de declaració «forward»

en: The clang builtin include path "%1" is invalid (missing cpuid.h header).
    Try setting the KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR environment variable manually to fix this.
    See also: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779
ca: El camí d'inclusions integrat del «clang» «%1» no és vàlid (manca la capçalera «cpuid.h»).
    Intenteu definir manualment la variable d'entorn KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR per a solucionar-ho.
    Vegeu també: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779

[ctx: @action]
en: Rename Declaration
ca: Reanomena la declaració

[ctx: @action]
en: Move into Source
ca: Mou al codi font

en: Override %1
ca: Sobreescriu %1

en: Implement %1
ca: Implementa %1

en: Special
ca: Especial

en: Look-ahead Matches
ca: Coincidències anticipades

en: Builtin
ca: Integrat

en: Abstract Override
ca: Sobreescriptura abstracta

en: Virtual Override
ca: Sobreescriu virtual

en: Implement Function
ca: Implementa funció

en: Update declaration signature
ca: Actualitza una signatura de declaració

en: Update definition signature
ca: Actualitza una signatura de definició

en: Update declaration signature
    from: %1
    to: %2
ca: Actualitza una signatura de declaració
    des de: %1
    a: %2

en: Update definition signature
    from: %1
    to: %2
ca: Actualitza una signatura de definició
    des de: %1
    a: %2

en: Failed to apply changes: %1
ca: Ha fallat en aplicar els canvis: %1

en: Adapt Signature
ca: Adapta la signatura

[ctx: @action]
en: Rename %1
ca: Reanomena %1

en: Create separate definition for %1
ca: Crea una definició separada per a %1

en: No declaration under cursor
ca: No hi ha cap declaració sota el cursor

en: No source file available for %1.
ca: El fitxer de codi font per a %1 no està disponible.

en: Failed to update DUChain for %1.
ca: Ha fallat en actualitzar la cadena DU per a %1.

en: Declaration lost while updating.
ca: S'ha perdut la declaració en actualitzar.

en: Cannot create definition for this declaration.
ca: No s'ha pogut crear la definició per a aquesta declaració.

en: No document for %1
ca: No hi ha document per a %1

en: Insertion failed
ca: Ha fallat la inserció

en: Applying changes failed: %1
ca: Ha fallat en aplicar els canvis: %1

en: Fix-it Hints
ca: Suggeriments d'esmena

en: Insert "%1" at line: %2, column: %3
ca: Insereix «%1» a la línia: %2, columna: %3

en: Replace text at line: %1, column: %2 with: "%3"
ca: Substitueix el text a la línia: %1, columna: %2 per: «%3»

en: Replace "%1" with: "%2"
ca: Substitueix «%1» per «%2»

en: Replace multiple lines starting at line: %1, column: %2 with: "%3"
ca: Substitueix múltiples línies començant a la línia: %1, columna: %2 per: «%3»

en: Add #pragma once
ca: Afegeix #pragma una vegada

en: Add macro-based #ifndef/#define/#endif header guard
ca: Afegeix la guarda d'inclusions #ifndef/#define/#endif basada en macros

en: Function macro
ca: Macro de funció

[ctx: %1: the link to the definition]
en: Defined in: %1
ca: Definit a: %1

en: Show uses
ca: Mostra els usos

en: Body:
ca: Cos:

en: Add Custom Include Path
ca: Afegeix camí cap a una inclusió personalitzada

en: Open Project
ca: Obre un projecte

en: Requested here: %1
ca: Sol·licitat aquí: %1

en: In included file: %1
ca: Al fitxer inclòs: %1

en: Header is not guarded against multiple inclusions
ca: La capçalera no està protegida contra múltiples inclusions

en: The given header is not guarded against multiple inclusions, either with the conventional #ifndef/#define/#endif macro guards or with #pragma once.
ca: La capçalera indicada no està protegida contra múltiples inclusions, tant amb la macro de protecció convencional #ifndef/#define/#endif o amb la #pragma.

en: Insert '%1'
ca: Insereix «%1»

en: Forward declare as 'class'
ca: Declaració «forward» com a «class»

en: Forward declare as 'struct'
ca: Declaració «forward» com a «struct»

en: <parse error>
ca: <error d'anàlisi>
