kdevelop - en to ca translation catalogue (81 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
ca: Nivell 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
ca: Nivell 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
ca: Nivell 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
ca: Nivell 3

[ctx: @item level of checks]
en: Manual Level
ca: Nivell manual

en: Very stable checks, 99.99% safe, mostly no false-positives, very desirable.
ca: Les comprovacions són molt estables, amb el 99,99% de seguretat, majorment sense falsos positius, molt desitjable.

en: The default level. Very similar to level 0, slightly more false-positives but very few.
ca: El nivell predeterminat. Molt similar al nivell 0, uns quants més falsos positius, però molt pocs.

en: Also very few false-positives, but contains noisy checks which not everyone agree should be default.
ca: També hi ha molt pocs falsos positius, però conté comprovacions sorolloses, les quals no tothom està d'acord que haurien de ser predeterminades.

en: Contains checks with high rate of false-positives.
ca: Conté comprovacions amb una alta taxa de falsos positius.

en: Checks here need to be enabled explicitly, as they don't belong to any level. Checks here are very stable and have very few false-positives.
ca: Les comprovacions aquí han de ser habilitades explícitament, ja que no pertanyen a cap nivell. Aquestes comprovacions són molt estables i tenen molt pocs falsos positius.

en: Unable to load Clazy checks information from '%1'. Please check your settings.
ca: No s'ha pogut carregar la informació de les comprovacions de Clazy des de «%1». Comproveu la configuració.

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
ca: Introducció del nom del nou conjunt de comprovacions

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
ca: Conjunt de comprovacions:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
ca: Afegeix un conjunt de comprovacions

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
ca: Clona el conjunt de comprovacions

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
ca: Elimina el conjunt de comprovacions

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
ca: Edita el nom del conjunt de comprovacions

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
ca: Usa el predeterminat (actualment: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
ca: %1 (selecció predeterminada)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search checks...
ca: Cerca les comprovacions...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Checks
ca: Reinicia les comprovacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageLabel)
en: Since nothing is selected Clazy will use all checks from levels 0 and 1.
ca: Com que no se selecciona res, el Clazy usarà tots els controls dels nivells 0 i 1.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
ca: Línia d'ordres

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
ca: Cerca...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
ca: Trenca les línies

en: 1 check detected | %1 checks detected
ca[0]: S'ha detectat 1 comprovació
ca[1]: S'han detectat %1 comprovacions

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clazy Settings
ca: Configura l'arranjament del Clazy

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
ca: Camins

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_executablePath)
en: Path to clazy-standalone executable.
ca: Camí cap a l'executable «clazy-standalone».

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
ca: Documentació:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_docsPath)
en: Path to clazy documentation directory.
ca: Camí cap al directori de la documentació de Clazy.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
ca: Executa les tasques d'anàlisi en paral·lel

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
ca: Usa tots els nuclis de la CPU

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
ca: Nombre màxim de fils:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
ca: Sortida

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
ca: Oculta la vista de la sortida durant la comprovació

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
ca: Sortida detallada

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
ca: Comprovacions

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
ca: Opcions

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Do not emit warnings for non-Qt files, or in other words, if -DQT_CORE_LIB is missing.
ca: No emet avisos per als fitxers que no siguin de les Qt, o en altres paraules, si manca -DQT_CORE_LIB.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
ca: Només de les Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Disable checks not compatible with Qt 4.
ca: Desactiva les comprovacions que no són compatibles amb les Qt 4.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Qt4 compatible
ca: Compatible amb les Qt4

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: For running clazy on Qt itself, optional, but honors specific guidelines.
ca: Per a executar el Clazy en les Qt, és opcional, però segueix les directrius específiques.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: Qt developer
ca: Desenvolupador de les Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: For visiting implicit code like compiler generated constructors.
    None of the built-in checks benefit from this, but can be useful for custom checks.
ca: Per a visitar el codi implícit com els constructors generats pel compilador.
    Cap de les comprovacions integrades es beneficia d'això, però pot ser útil per a les comprovacions personalitzades.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: Visit implicit code
ca: Visita el codi implícit

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Only emit warnings for the current file being compiled and ignore any includes.
    Useful for performance reasons.
ca: Només emet els avisos per al fitxer que actualment s'estigui compilant i ignora qualsevol que sigui un «include».
    Útil per motius de rendiment.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Ignore included files
ca: Ignora els fitxers «include»

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header filter:
ca: Filtre de capçaleres:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_headerFilter)
en: Regular expression matching the names of the headers to output diagnostics from.
    Diagnostics from the main file of each translation unit are always displayed.
ca: L'expressió regular coincideix amb els noms de les capçaleres des dels diagnòstics de la sortida.
    També es mostren els diagnòstics del fitxer principal de cada unitat de traducció.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableAllFixits)
en: Enable all fix-its
ca: Activa totes les rectificacions

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: Fix-its will be applied to a separate file (for unit-test use only).
ca: Les rectificacions s'aplicaran a un fitxer separat (només per a l'ús de la prova d'unitat).

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: No-inplace fix-its
ca: No hi ha cap rectificació en el lloc

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: Please backup your code before fix-its applying. For better results also disable 
    parallel checking, which can lead to multiple fix-it applying for header files.
ca: Si us plau, feu una còpia de seguretat del codi abans d'aplicar les 
    rectificacions. Per a obtenir millors resultats també es pot desactivar 
    la comprovació paral·lela, la qual pot aplicar una rectificació múltiple 
    als fitxers de capçalera.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
ca: Paràmetres addicionals

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraAppendLabel)
en: Compiler append:
ca: Addicional del compilador:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraAppend)
en: Additional parameters to append to the compiler command line.
ca: Paràmetres addicionals per a afegir-los a la línia d'ordres del compilador.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraPrependLabel)
en: Compiler prepend:
ca: Abans del compilador:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraPrepend)
en: Additional parameters to prepend to the compiler command line.
ca: Paràmetres addicionals per a afegir-los abans de la línia d'ordres del compilador.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraClazy)
en: Additional parameters to clazy-standalone.
ca: Paràmetres addicionals per al «clazy-standalone».

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
ca: Paràmetres addicionals:

en: Clazy Analysis (%1)
ca: Anàlisi de Clazy (%1)

en: Unknown Level
ca: Nivell desconegut

en: Failed to start Clazy analysis process.
ca: Ha fallat en iniciar el procés d'anàlisi de Clazy.

en: Clazy analysis process crashed.
ca: Ha fallat el procés d'anàlisi de Clazy.

en: Clazy analysis process timed out.
ca: S'ha esgotat el temps durant el procés d'anàlisi de Clazy.

en: Write to Clazy analysis process failed.
ca: Ha fallat en escriure al procés d'anàlisi de Clazy.

en: Read from Clazy analysis process failed.
ca: Ha fallat en llegir des del procés d'anàlisi de Clazy.

[ctx: @title:window]
en: Clazy Error
ca: Error de Clazy

en: clazy-standalone path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
ca: No s'ha pogut detectar el camí de «clazy-standalone». Establiu el camí manualment si el Clazy ja està instal·lat.

en: clazy-standalone path is empty.
ca: El camí de «clazy-standalone» està buit.

en: clazy-standalone path '%1' does not exists.
ca: El camí «%1» de «clazy-standalone» no existeix.

en: clazy-standalone path '%1' is not an executable.
ca: El camí «%1» de «clazy-standalone» no és un executable.

en: Clazy documentation path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
ca: No s'ha pogut detectar el camí a la documentació de Clazy. Establiu el camí manualment si el Clazy ja està instal·lat.

en: Clazy documentation path is empty.
ca: El camí a la documentació de Clazy està buit.

en: Clazy documentation path '%1' does not exists.
ca: El camí «%1» a la documentació de Clazy no existeix.

en: Clazy documentation path '%1' is not a directory.
ca: El camí «%1» a la documentació de Clazy no és un directori.
