kdevelop - en to ca translation catalogue (56 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
ca: Configuració d'un directori de construcció - %1

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory for %1
ca: Configuració d'un directori de construcció per a %1

en: You need to specify a build directory.
ca: Heu d'especificar un directori de construcció.

en: Using an already created build directory.
ca: S'està usant un directori de construcció ja creat.

en: Creating a new build directory.
ca: S'està creant un directori de construcció nou.

en: Build directory already configured.
ca: El directori de construcció ja s'ha configurat.

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
ca: Aquest directori de construcció és per a %1, però el directori del projecte és %2.

en: You may not select a relative build directory.
ca: No podeu seleccionar un directori de construcció relatiu.

en: The selected build directory is not empty.
ca: El directori de construcció seleccionat no està buit.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableLabel)
en: Available build directories:
ca: Directoris de construcció disponibles:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, availableBuildDirs)
en: New build directory
ca: Directori de construcció nou

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Build &directory:
ca: &Directori de construcció:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Installation prefix:
ca: &Prefix d'instal·lació:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: The prefix under which the project will be installed. Leaving this empty will let CMake use its default install prefix.
ca: El prefix sota el qual s'instal·larà el projecte. Deixant-ho buit, el CMake usarà el seu prefix d'instal·lació predeterminat.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: CMake's default install prefix
ca: Prefix d'instal·lació predeterminat de CMake

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Build &type:
ca: &Tipus de construcció:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraArgumentsLabel)
en: Extra arguments:
ca: Arguments extres:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CMake &executable:
ca: &Executable de CMake:

en: INVALID
ca: NO VÀLID

[ctx: @item]
en: Command
ca: Ordre

[ctx: @item]
en: Path
ca: Camí

[ctx: @item]
en: Target
ca: Objectiu

en: wrong
ca: erroni

[ctx: @item cmake]
en: Commands
ca: Ordres

[ctx: @item cmake]
en: Modules
ca: Mòduls

[ctx: @item cmake]
en: Properties
ca: Propietats

[ctx: @item cmake]
en: Policies
ca: Polítiques

en: <p>For better CMake documentation rendering, install rst2html.</p>
ca: <p>Per a una millor presentació de la documentació de CMake, instal·leu rst2html</p>

en: Unable to find a CMake executable. Is one installed on the system?
ca: No s'ha pogut trobar l'executable de CMake. Està instal·lat en el sistema?

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
ca: <br /><em>Valor a la memòria cau:</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
ca: <br /><em>Documentació a la memòria cau:</em> %1

[ctx: error message]
en: invalid CMake file API project data
ca: Dades de projecte de l'API del fitxer CMake no vàlides

en: CMake Content Page
ca: Pàgina de contingut de CMake

en: Configured project '%1' with outdated CMake data. As a result, KDevelop's code understanding may be wrong.
    
    To fix this issue, please right-click the project item in the projects tool view and click 'Reload'.
ca: Projecte «%1» configurat amb dades obsoletes del CMake. Com a resultat, és probable que es trenqui la comprensió del codi del KDevelop.
    
    Per a solucionar aquest problema feu clic dret a l'element del projecte a la vista d'eina projectes i feu clic a «Torna a carregar».

en: Failed to configure project '%1' (error message: %2). As a result, KDevelop's code understanding will likely be broken.
    
    To fix this issue, please ensure that the project's CMakeLists.txt files are correct, and KDevelop is configured to use the correct CMake version and settings. Then right-click the project item in the projects tool view and click 'Reload'.
ca: Error en configurar el projecte «%1» (missatge d'error: %2). Com a resultat, és probable que es trenqui la comprensió del codi del KDevelop.
    
    Per a solucionar aquest problema, assegureu-vos que els fitxers CMakeLists.txt del projecte siguin correctes i que el KDevelop estigui configurat per a utilitzar la versió i la configuració correcta de CMake. Després feu clic dret a l'element del projecte a la vista d'eina Projectes i feu clic a «Torna a carregar».

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Cache Values
ca: Memòria cau de valors

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
ca: Comentari:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAdvanced)
en: Show Advanced
ca: Mostra avançat

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedBox)
en: Advanced
ca: Avançat

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installationPrefixLabel)
en: Installation prefix:
ca: Prefix d'instal·lació:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buildTypeLabel)
en: Build type:
ca: Tipus de construcció:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Configure environment:
ca: Configuració de l'entorn:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
ca: Seleccioneu un entorn a usar

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showInternal)
en: Show advanced values
ca: Mostra els valors avançats

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CMake executable:
ca: Executable de CMake:

[ctx: @title:column]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @title:column]
en: Value
ca: Valor

[ctx: @title:column]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @title:column]
en: Advanced
ca: Avançat

[ctx: @title:column]
en: Strings
ca: Cadenes

en: The %1 directory is about to be removed in KDevelop's list.
    Do you want KDevelop to delete it in the file system as well?
ca: El directori %1 està a punt de ser eliminat de la llista del KDevelop.
    Voleu que el KDevelop el suprimeixi també del sistema de fitxers?

[ctx: @action:button]
en: Do Not Delete
ca: No el suprimeixis

en: Could not remove: %1
ca: No s'ha pogut eliminar: %1

[ctx: @title:tab]
en: Configure CMake Settings
ca: Configura l'arranjament del CMake

en: Parse test suite %1
ca: Analitza el conjunt de proves %1
