kdevelop - en to ca translation catalogue (53 entries)

[ctx: @title:tab]
en: Configure Cppcheck Settings
ca: Configura l'arranjament del Cppcheck

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathsGroupBox)
en: Paths
ca: Camins

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cppcheckLabel)
en: Cppchec&k executable:
ca: Executable de Cppchec&k:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Output
ca: Sortida

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
ca: Oculta la vista de la sortida durant la comprovació

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showXmlOutput)
en: Show Cppcheck XML output in the output view
ca: Mostra la sortida XML del «cppcheck» a la vista de la sortida

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabChecks)
en: Checks
ca: Comprovacions

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkUnusedFunction)
en: Check for unused functions. It is recommend to only enable this when the whole program is scanned
ca: Comproveu si hi ha funcions sense usar. Només es recomana permetre-ho quan s'escaneja tot el programa

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkUnusedFunction)
en: Unused function
ca: Funció sense ús

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_inconclusiveAnalysis)
en: Allow that Cppcheck reports even though the analysis is inconclusive. There are false positives with this option. Each result must be carefully investigated before you know if it is good or bad.
ca: Permet que el Cppcheck informi, tot i que l'anàlisi no és concloent. Hi ha falsos positius amb aquesta opció. Cada resultat ha de ser acuradament investigat abans de saber si és bo o dolent.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_inconclusiveAnalysis)
en: Inconclusive analysis
ca: Anàlisi no concloent

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkInformation)
en: Enable information messages
ca: Habilita els missatges informatius

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkInformation)
en: Information
ca: Informació

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkMissingInclude)
en: Warn if there are missing includes. For detailed information use 'check-config'
ca: Avisa si manca algun «include». Per a informació detallada empreu el «check-config»

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkMissingInclude)
en: Missing include
ca: Falta el/s «include»

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkPerformance)
en: Enable performance messages
ca: Habilita els missatges de rendiment

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkPerformance)
en: Performance
ca: Rendiment

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_forceCheck)
en: <p>Force checking of files that have a lot of configurations. Error is printed if such a file is found so there is no reason to use this by default. If used together with '--max-configs=', the last option is the one that is effective.<br/><br/>Be careful with using this option - it can dramatically slow checking.</p>
ca: <p>Força la comprovació dels fitxers que tenen una gran quantitat de configuracions. Es mostrarà un error si es troba un d'aquests fitxers, de manera que no hi ha cap motiu per a emprar-lo per omissió. Si s'usa juntament amb «--max-configs=», l'última opció serà l'efectiva.<br/><br/>Aneu amb compte amb l'ús d'aquesta opció -pot fer que la comprovació sigui dràsticament lenta-.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forceCheck)
en: Force checking
ca: Força la comprovació

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkPortability)
en: Enable portability messages
ca: Habilita els missatges de portabilitat

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkPortability)
en: Portability
ca: Portabilitat

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkStyle)
en: Enable all coding style checks. All messages with the severities 'style', 'performance' and 'portability' are enabled.
ca: Permet totes les comprovacions a l'estil de la codificació. Tots els missatges amb les severitats «estil», «rendiment» i «portabilitat» estan habilitats.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkStyle)
en: Style
ca: Estil

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkConfig)
en: Check Cppcheck configuration. The normal code analysis is disabled by this flag.
ca: Comprova la configuració de Cppcheck. L'anàlisi normal del codi està desactivada per aquesta opció.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkConfig)
en: Check config
ca: Comprova la configuració

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIncludes)
en: Include Directories
ca: Directoris «include»

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProjectIncludes)
en: Add 'project' include directories to Cppcheck arguments. This option adds only paths related with project's root and build directories.
ca: Afegeix els directoris «include» del projecte als arguments de Cppcheck. Aquesta opció només afegeix els camins relacionats amb l'arrel del projecte i els directoris de construcció.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProjectIncludes)
en: Use 'project' include dirs
ca: Usa els directoris «include» del projecte

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemIncludes)
en: <p>Add other, 'system' include directories to Cppcheck arguments.<br/><br/>Be careful with using this option - it can dramatically slow checking.</p>
ca: <p>Afegeix un altre, els directoris «include» del sistema als arguments de Cppcheck.<br/><br/>Aneu amb compte amb l'ús d'aquesta opció -pot fer que la comprovació sigui dràsticament lenta-.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemIncludes)
en: Use 'system' include dirs
ca: Usa els directoris «include» del sistema

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Ignored includes:
ca: Els «include» &ignorats:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ignoredIncludes)
en: <html>
    
    <p>Defines semicolon-separated list of ignored include directories.</p>
    
    <p>You can use the following placeholders:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's root directory.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's build directory.</p>
    
    </html>
ca: <html>
    
    <p>Defineix una llista separada per comes dels directoris «include» ignorats.</p>
    
    <p>Podeu usar les variables de substitució següents:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - És substituït per l'URL del directori arrel del projecte.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> - És substituït per l'URL del directori de construcció del projecte.</p>
    
    </html>

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabExtra)
en: Extra Parameters
ca: Paràmetres addicionals

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraLabel)
en: Ex&tra parameters:
ca: Paràmetres a&ddicionals:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraParameters)
en: <html>
    
    <p>Defines additional parameters for cppcheck (see documentation).</p>
    
    <p>You can use the following placeholders:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's root directory.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's build directory.</p>
    
    </html>
ca: <html>
    
    <p>Defineix els paràmetres addicionals per al «cppcheck» (vegeu la documentació).</p>
    
    <p>Podeu usar les variables de substitució següents:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - És substituït per l'URL del directori arrel del projecte.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> - És substituït per l'URL del directori de construcció del projecte.</p>
    
    </html>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Command Line
ca: Línia d'ordres

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, commandLineFilter)
en: Search...
ca: Cerca...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, commandLineBreaks)
en: Break lines
ca: Trenca les línies

en: Cppcheck Analysis (%1)
ca: Anàlisi de Cppcheck (%1)

en: Failed to start Cppcheck from "%1".
ca: Ha fallat en iniciar «Cppcheck» des de «%1».

en: Cppcheck crashed.
ca: El «cppcheck» ha fallat.

en: Cppcheck process timed out.
ca: El procés «cppcheck» ha excedit el temps.

en: Write to Cppcheck process failed.
ca: Ha fallat l'escriptura al procés de «cppcheck».

en: Read from Cppcheck process failed.
ca: Ha fallat la lectura des del procés de «cppcheck».

en: It seems that this project uses Qt library. For correctly work of cppcheck the value for define Q_MOC_OUTPUT_REVISION must be set. Unfortunately, the plugin is unable to find this value automatically - you should set it manually by adding '-DQ_MOC_OUTPUT_REVISION=XX' to extra parameters. The 'XX' value can be found in any project's moc-generated file or in the <QtCore/qobjectdefs.h> header file.
ca: Sembla que aquest projecte utilitza les biblioteques de les Qt. Perquè el «cppcheck» treballi correctament, haureu de definir el valor de Q_MOC_OUTPUT_REVISION. Per desgràcia, el connector no pot trobar aquest valor de forma automàtica -l'haureu de configurar manualment mitjançant l'addició de «-DQ_MOC_OUTPUT_REVISION=XX» als paràmetres addicionals. El valor «XX» es pot trobar a qualsevol fitxer generat pels «moc» a qualsevol projecte o al fitxer de capçalera <QtCore/qobjectdefs.h>.

en: Cppcheck XML Parsing: error at line %1, column %2: %3
ca: Anàlisi XML de Cppcheck: error a la línia %1, columna %2: %3

[ctx: @action]
en: Analyze Current File with Cppcheck
ca: Analitza el fitxer actual amb el Cppcheck

[ctx: @action]
en: Analyze Current Project with Cppcheck
ca: Analitza el projecte actual amb el Cppcheck

[ctx: @title:window]
en: Test
ca: Prova

en: Analysis completed, no problems detected.
ca: S'ha completat l'anàlisi, sense detectar cap problema.

en: Analysis started...
ca: S'ha iniciat l'anàlisi...

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the file]
en: Re-run last Cppcheck analysis (%1)
ca: Torna a executar la darrera anàlisi de Cppcheck (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-run last Cppcheck analysis
ca: Torna a executar la darrera anàlisi de Cppcheck
