kdevelop - en to ca translation catalogue (62 entries)

[ctx: @item no compiler]
en: None
ca: Cap

[ctx: @title:column]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @item]
en: Auto-detected
ca: Detectat automàticament

[ctx: @action]
en: Delete Compiler
ca: Suprimeix el compilador

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Compilers
ca: Compiladors de C/C++

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Compilers
ca: Configura els compiladors de C/C++

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
ca: &Elimina

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Compiler executable:
ca: Executable del compilador:

[ctx: @title:tab]
en: Language Support
ca: Implementació del llenguatge

[ctx: @title:tab]
en: Configure Language Support
ca: Configura la implementació del llenguatge

en: Double-click here to insert a new define to be used for the path
ca: Feu doble clic aquí per a inserir una definició nova que s'usarà per al camí

[ctx: @title:column]
en: Define
ca: Defineix

[ctx: @title:column]
en: Value
ca: Valor

[ctx: @action]
en: Delete Define
ca: Suprimeix la definició

[ctx: @action]
en: Delete Include Path
ca: Elimina el camí cap als «include»

[ctx: %1 is an include path]
en: %1 does not exist
ca: %1 no existeix

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, includePathRequester)
en: Add the currently displayed URL to the list of includes if it is not in the list yet.
ca: Afegeix l'URL que es mostra actualment a la llista dels «include» si encara no es troba a la llista.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, includePathRequester)
en: A new include path/file to use for parsing files under given directory
ca: Un camí/fitxer nou per als «include» que s'usarà per a analitzar els fitxers sota el directori indicat

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIncludePath)
en: Create a new include path entry from this URL
ca: Crea una entrada nova de camí als «include» des d'aquest URL

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIncludePath)
en: Delete current include path entry
ca: Elimina l'entrada de camí pels «include»

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parseHeadersInPlainC)
en: <html><head/><body><p>Check this if you want <code>*.h</code> headers to be parsed in plain C mode. By default they are parsed as C++ headers.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Marqueu-ho si voleu que les capçaleres <code>*.h</code> siguin analitzades en el mode C normal. Per omissió, seran analitzades com a capçaleres de C++.</p></body></html>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parseHeadersInPlainC)
en: Parse *.h headers in plain C
ca: Analitza les capçaleres *.h en C pla

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: C++ profi&le:
ca: Perfi&l de C++:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsCpp) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsC) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsOpenCl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsCuda)
en: <html><head/><body><p>Choose language profile. </p><p>Use &quot;Custom&quot; profile to modify parser command-line arguments</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Trieu el perfil del llenguatge. </p><p>Empreu el perfil «Personalitza» per a modificar els arguments de la línia d'ordres de l'analitzador</p></body></html>

[ctx: @item:inlistbox language standard]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsCpp) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsC) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsOpenCl) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandards
en: Custom
ca: Personalitza

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: C++ co&mmand-line arguments:
ca: Arguments de la línia d'ordres de C++:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C profi&le:
ca: Perfi&l de C:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_2)
en: C co&mmand-line arguments:
ca: Arguments de la línia d'ordres de C:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: OpenCL C &profile:
ca: &Perfil de C de l'OpenCL:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_3)
en: OpenCL C comma&nd-line arguments:
ca: Argume&nts de la línia d'ordres de C de l'OpenCL:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CUDA C P&rofile:
ca: Pe&rfil del CUDA C:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_4)
en: CUDA C comman&d-line arguments:
ca: Arguments &de la línia d'ordres del CUDA C:

[ctx: @title:window]
en: Select Project Path
ca: Selecció del camí al projecte

en: Are you sure you want to delete the configuration for the path '%1'?
ca: Segur que voleu suprimir la configuració per al camí «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Delete Path Configuration
ca: Suprimeix la configuració del camí

[ctx: @title:window]
en: Edit Include Directories/Files
ca: Edita els directoris/fitxers «include»

[ctx: @title:window]
en: Edit Defined Macros
ca: Edita les macros definides

en: Configure C/C++ parser
ca: Configura l'analitzador de C/C++

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configureLabel)
en: Configure which macros and include directories/files will be added to the parser during project parsing:
ca: Configura quines macros i directoris/fitxers per als «include» s'afegiran a l'analitzador durant l'anàlisi del projecte:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_reparse)
en: Check this if you want the project to be reparsed to apply the changes.
ca: Marqueu això si voleu que el projecte sigui tornat a analitzar per a aplicar els canvis.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_reparse)
en: Reparse the project
ca: Torna a analitzar el projecte

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, compiler)
en: <html><head/><body><p>Select compiler that will be used to retrieve standard include directories and defined macros.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Seleccioneu el compilador que s'usarà per a recuperar els directoris «include» estàndard i les macros definides.</p></body></html>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Compiler for path:
ca: Compilador per al camí:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchEdit)
en: Edit multiple includes/defines at the same time.
ca: Edita múltiples «include»/definicions alhora.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchEdit)
en: &Batch Edit...
ca: Edita per &lots...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPath)
en: Add a new sub-project path entry.
ca: Afegeix una entrada nova de camí al subprojecte.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePath)
en: Delete current sub-project path entry.
ca: Elimina l'entrada actual del camí al subprojecte.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, includePathsPage)
en: Includes/Imports
ca: Inclusions/Importacions

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, definesPage)
en: Defines
ca: Definicions

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, parserPage)
en: C/C++ Parser
ca: Analitzador de C/C++

[ctx: @title:window]
en: Setup Custom Include Paths
ca: Configuració personalitzada dels camins cap als «include»

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Include
ca: Seleccioneu un directori a incloure

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Storage Directory:
ca: Directori d'emmagatzematge:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, storageDirectory)
en: The custom include-path will be stored in a special file called ".kdev_include_paths" stored within a source directory.
ca: El camí personalitzat per als «include» s'emmagatzema en un fitxer especial anomenat «.kdev_include_paths» al directori d'origen.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom include paths or #define's
ca: Personalitza els camins als «include» o «#define»

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, customIncludePaths)
en: The plain list of include paths. You may also define custom macros here by adding "#define NAME VALUE" lines.
ca: La llista normal dels camins cap als «include». També hi podeu definir macros personalitzades afegint línies com «#define NOM VALOR».

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to include.
ca: Seleccioneu un directori a incloure.

en: Bad #define directive in %1: %2
ca: Directiva #define incorrecta a %1: %2

en: Failed to save custom include paths in directory: %1
ca: Ha fallat en desar els camins «include» personalitzats al directori: %1
