kdevelop - en to ca translation catalogue (90 entries)

[ctx: @title:window]
en: Attach to a Process
ca: Adjunta a un procés

[ctx: @action:button]
en: Attach
ca: Adjunta

[ctx: @title:window]
en: Select Core File
ca: Seleccioneu un fitxer de nucli

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Core file:
ca: Fitxer de nucli:

en: <br>Old value: %1
ca: <b>Valor antic: %1

en: <br>New value: %1
ca: <br>Valor anterior: %1

[ctx: <b>Internal debugger error</b>]
en: <p>The debugger component encountered an internal error while processing the reply from the debugger. Please submit a bug report. The debug session will now end to prevent potential crash
ca: <p>El component del depurador ha trobat un error intern en el processament de la resposta del depurador. Envieu un informe d'error. La sessió de depuració finalitzarà ara per a evitar una fallada potencial

en: The exception is: %1
    The MI response is: %2
ca: L'excepció és: %1
    La resposta MI és: %2

[ctx: @title:window]
en: Internal Debugger Error
ca: Error intern del depurador

en: Process exited
ca: S'ha sortit del procés

en: <b>Could not start debugger.</b><p>Could not run '%1'. Make sure that the path name is specified correctly.
ca: <b>No s'ha pogut iniciar el depurador.</b><p>No s'ha pogut executar «%1».Assegureu-vos que el nom de camí s'ha especificat correctament.

en: Process failed to start
ca: El procés ha fallat en iniciar

en: <b>Debugger crashed.</b><p>The debugger process '%1' crashed.<br>Because of that the debug session has to be ended.<br>Try to reproduce the crash without KDevelop and report a bug.<br>
ca: <b>El depurador ha fallat.</b><p>El procés «%1» del depurador ha fallat.<br>Per aquest motiu, cal finalitzar la sessió de depuració.<br>Intenteu reproduir la fallada sense el KDevelop i informeu de l'error.<br>

[ctx: @title:window]
en: Debugger Crashed
ca: El depurador ha fallat

en: Process crashed
ca: El procés ha fallat

[ctx: @action]
en: Examine Core File with %1
ca: Examina el fitxer de codi amb %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>Examine core file</b><p>This loads a core file, which is typically created after the application has crashed, e.g. with a segmentation fault. The core file contains an image of the program memory at the time it crashed, allowing you to do a post-mortem analysis.</p>
ca: <b>Examina el fitxer de nucli</b><p>Això carrega un fitxer de nucli, el qual normalment es crea després que l'aplicació ha fallat, p. ex. un error de segmentació. El fitxer de nucli conté una imatge de la memòria del programa al moment de la fallada, permetent-vos de fer una anàlisi post mortem.</p>

[ctx: @action]
en: Attach to Process with %1
ca: Adjunta al procés amb %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>Attach to process</b><p>Attaches the debugger to a running process.</p>
ca: <b>Adjunta al procés</b><p>Adjunta el depurador a un procés en execució.</p>

[ctx: @action:inmenu]
en: Evaluate: %1
ca: Avalua: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>Evaluate expression</b><p>Shows the value of the expression under the cursor.</p>
ca: <b>Avalua expressió</b><p>Mostra el valor de l'expressió sota el cursor.</p>

[ctx: @action:inmenu]
en: Watch: %1
ca: Observa: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>Watch expression</b><p>Adds the expression under the cursor to the Variables/Watch list.</p>
ca: <b>Observa expressió</b><p>Afegeix l'expressió sota el cursor a la llista de variables/observacions.</p>

en: Choose a core file to examine...
ca: Trieu un fitxer de nucli a examinar...

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue?
ca: Ja s'està depurant un programa. Voleu interrompre la sessió de depuració actualment en execució i continuar?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
ca: Interromp la sessió actual

en: Choose a process to attach to...
ca: Seleccioneu un procés al qual adjuntar...

en: Not attaching to process %1: cannot attach the debugger to itself.
ca: No s'està adjuntant al procés %1: no es pot adjuntar el depurador a si mateix.

en: Debugger
ca: Depurador

en: '%1' is not an executable
ca: «%1» no és un executable

en: Debug core file
ca: Depura el fitxer de nucli

en: Debug process %1
ca: S'està depurant el procés %1

en: Running program
ca: Programa en execució

en: Attaching to process %1
ca: S'està adjuntant al procés %1

en: <b>Could not attach debugger:</b><br />
ca: <b>No s'ha pogut adjuntar al depurador:</b><br />

en: Examining core file %1
ca: S'està examinant el fitxer de nucli %1

en: Debugger stopped
ca: Depurador aturat

en: Application is running
ca: L'aplicació és en execució

en: Application is paused
ca: L'aplicació està en pausa

en: <b>Gdb command sent when debugger is not running</b><br>The command was:<br> %1
ca: <b>Ordre gdb enviada quan no s'executava el depurador</b><br>L'ordre és:<br> %1

en: <b>Invalid debugger command</b><br>%1
ca: <b>Ordre de depuració invàlida</b><br>%1

en: Exited with return code: %1
ca: Ha sortit retornant el codi: %1

en: Exited normally
ca: Ha sortit normalment

en: Exited on signal %1
ca: S'ha aturat en rebre el senyal %1

en: Program received signal %1 (%2)
ca: El programa ha rebut el senyal %1 (%2)

en: 1 command in queue
     | %1 commands in queue
ca[0]: 1 ordre a la pila
ca[1]: %1 ordres a la pila

[ctx: Only the 0 and 1 cases need to be translated]
en: 1 command being processed by gdb
     | %1 commands being processed by gdb
ca[0]: S'està processant 1 ordre amb el gdb
ca[1]: S'estan processant %1 ordres amb el gdb

en: Debugger state: %1
ca: Estat del depurador: %1

en: Current command class: '%1'
    Current command text: '%2'
    Current command original text: '%3'
ca: Classe d'ordre actual: «%1»
    Text de l'ordre actual: «%2»
    Text original de l'ordre actual: «%3»

en: <b>Debugger error</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
ca: <b>Error del depurador</b><p>El depurador ha informat del següent error:<p><tt>%1

en: (running)
ca: (en execució)

en: Binary
ca: Binari

en: Raw
ca: En brut

en: Unsigned
ca: Sense signe

en: Flags
ca: Indicadors

en: VFP single-word
ca: Paraula simple VFP

en: VFP double-word
ca: Paraula doble VFP

en: VFP quad-word
ca: Paraula quàdruple VFP

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
ca: Actualització

en: Cannot use the tty* or pty* devices.
    Check the settings on /dev/tty* and /dev/pty*
    As root you may need to "chmod ug+rw" tty* and pty* devices and/or add the user to the tty group using "usermod -aG tty username".
ca: No s'han pogut usar els dispositius tty* o pty*.
    Comproveu els arranjaments de /dev/tty* i /dev/pty*
    Potser necessitareu executar «chmod ug+rw» als dispositius tty* i pty* com usuari «root» i/o afegir l'usuari al grup tty usant «usermod -aG tty nom_usuari».

en: %1 is incorrect terminal name
ca: %1 no és un nom de la terminal correcte

en: Can't create a temporary file
ca: No s'ha pogut crear un fitxer temporal

en: Can't receive %1 tty/pty. Check that %1 is actually a terminal and that it accepts these arguments: -e sh -c "tty> %2 ;exec<&-;exec>&-;while :;do sleep 3600;done"
ca: No s'ha pogut rebre el dispositiu tty/pty de %1. Comproveu que %1 és realment un terminal i que accepta aquests arguments: -e sh -c "tty> %2 ;exec<&-;exec>&-;while :;do sleep 3600;done"

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: Debugger Console
ca: Consola del depurador

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>Debugger Console</b><p>Shows all debugger commands being executed. You can also issue any other debugger command while debugging.</p>
ca: <b>Sortida del depurador</b><p>Mostra totes les ordres del depurador en execució. També podeu donar qualsevol altra ordre al depurador, mentre s'està depurant.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Repeat last command when hit Return
ca: Repeteix l'última ordre quan es premi la tecla Retorn

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolBar, toolBar)
en: Pause execution of the app to enter debugger commands
ca: Fa pausa a l'execució de l'aplicació per a introduir ordres del depurador

[ctx: @action]
en: Show Internal Commands
ca: Mostra les ordres internes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
ca: Controla si les ordres emeses internament pel KDevelop es mostraran o no.<br>Aquesta opció només afectarà les futures ordres, no afegirà o eliminarà les ordres ja emeses.

[ctx: @label:listbox]
en: &Command:
ca: &Ordre:

[ctx: @title:window]
en: %1 Command Bar
ca: Barra d'ordres %1

[ctx: @action]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Interrupt
ca: Interromp

[ctx: @action]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Repeat
ca: Repeteix

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolBar, toolBar)
en: Repeat last sent command when hit <Return>
ca: Repeteix l'última ordre quan es premi la tecla <Retorn>

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectAddressDialog)
en: Address Selector
ca: Selector d'adreça

[ctx: @action]
en: Change &Address
ca: Canvi d'&adreça

[ctx: @action]
en: &Jump to Cursor
ca: &Salta al cursor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the execution pointer to the current cursor position.
ca: Estableix el punter d'execució a la posició actual del cursor.

[ctx: @action]
en: &Run to Cursor
ca: Executa fins al cu&rsor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues execution until the cursor position is reached.
ca: Continua l'execució fins a assolir la posició del cursor.

[ctx: @info:tooltip]
en: GDB will use the AT&T disassembly flavor (e.g. mov 0xc(%ebp),%eax).
ca: El GDB usarà el tipus de desassemblador AT&T (p. ex. mov 0xc(%ebp),%eax).

[ctx: @info:tooltip]
en: GDB will use the Intel disassembly flavor (e.g. mov eax, DWORD PTR [ebp+0xc]).
ca: El GDB usarà el tipus de desassemblador Intel (p. ex. mov eax, DWORD PTR [ebp +0xc]).

[ctx: @title:menu]
en: Disassembly Flavor
ca: Tipus de desassemblador

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>Machine code display</b><p>A machine code view into your running executable with the current instruction highlighted. You can step instruction by instruction using the debuggers toolbar buttons of "step over" instruction and "step into" instruction.
ca: <b>Visualització del codi màquina</b><p>Una vista del codi màquina dins de l'executable en funcionament amb la instrucció actual ressaltada. Podeu avançar instrucció per instrucció usant els botons «avança per sobre» i «avança per dins» (de la instrucció) de la barra d'eines del depurador.

[ctx: @title:column]
en: Address
ca: Adreça

[ctx: @title:column]
en: Function
ca: Funció

[ctx: @title:column]
en: Instruction
ca: Instrucció

[ctx: @title:window]
en: Disassemble/Registers View
ca: Vista del desassemblador/registres

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, SelectAddressDialog)
en: Select the address to disassemble around
ca: Seleccioneu l'adreça al voltant de la qual es desassemblarà

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Address to disassemble around:
ca: Adreça al voltant de la qual es desassemblarà:
