kdevelop - en to ca translation catalogue (41 entries)

en: There is a quoting error in the arguments for the launch configuration '%1'. Aborting start.
ca: Hi ha un error de citació als arguments de la configuració del llançament «%1». S'interromp.

en: A shell meta character was included in the arguments for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
ca: S'ha inclòs un metacaràcter als arguments de la configuració de llançament «%1», actualment això no està admès. S'interromp.

en: Couldn't resolve the dependency: %1
ca: No s'ha pogut resoldre la dependència: %1

en: No valid executable specified
ca: No s'ha especificat un executable vàlid

en: There is a quoting error in the executable for the launch configuration '%1'. Aborting start.
ca: Hi ha un error de citació a l'executable de la configuració del llançament «%1». S'interromp.

en: A shell meta character was included in the executable for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
ca: S'ha inclòs un metacaràcter a l'executable de la configuració de llançament «%1», actualment això no està admès. S'interromp.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ask If Running
ca: Pregunta si s'està executant

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kill All Instances
ca: Mata totes les instàncies

[ctx: @item:inlistbox]
en: Start Another
ca: Engega'n una altra

[ctx: @title:tab]
en: Configure Native Application
ca: Configura l'aplicació nativa

en: Executes Native Applications
ca: Executa aplicacions natives

en: Native Application
ca: Aplicació nativa

en: Compiled Binary
ca: Binari compilat

[ctx: @title:menu]
en: Project Executables
ca: Executables del projecte

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Project &target:
ca: Des&tinació del projecte:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: executable or /path/to/executable
ca: executable o /camí/a/executable

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: Enter the executable name or the absolute path to the executable file
ca: Introduïu el nom de l'executable o el camí absolut al fitxer executable

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
ca: Comportament

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, arguments)
en: <html><head/><body><p>Enter arguments to give to the executable.<br/>You can pass arguments containing space characters by putting them in double-quotes.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Introduïu els arguments a proporcionar a l'executable.<br/>Podeu passar arguments que continguin espais en blanc si els poseu entre cometes dobles.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Working &directory:
ca: &Directori de treball:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, workingDirectory)
en: Select a working directory for the executable
ca: Seleccioneu un directori de treball per a l'executable

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: E&nvironment:
ca: E&ntorn:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
ca: Seleccioneu un entorn a usar

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: <p>By default applications will be run in the background and only their output will be displayed in a tool view. This makes it impossible to interact with applications requiring user input from a terminal emulator. To run such applications, you should use an external terminal.</p>
ca: <p>Per defecte, les aplicacions s'executaran en segon pla i només es veurà la seva sortida a una vista d'eina. Això fa impossible interactuar amb les aplicacions que requereixin entrada d'usuari des d'un emulador de terminal. Per a executar aquestes aplicacions haureu d'utilitzar un terminal extern.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: Use external terminal:
ca: Usa un terminal extern:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, terminal)
en: <p>Defines the command to execute the external terminal emulator. Use the following placeholders:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd>The path to the executable selected above.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>The path to the working directory selected above.</dd>
    </dl>
    <p>The arguments defined above will get appended to this command.</p>
ca: <p>Defineix l'ordre per a executar l'emulador de terminal extern. Useu les variables de substitució següents:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd>El camí a l'executable seleccionat més amunt.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>El camí al directori de treball seleccionat més amunt.</dd>
    </dl>
    <p>Els arguments definits més amunt s'afegiran a aquesta ordre.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Restart
ca: Reinicia

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Dependencies
ca: Dependències

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Act&ion:
ca: Acc&ió:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Specifies the action to take for the dependencies before starting the executable.
ca: Especifica l'acció a prendre per a les dependències abans d'iniciar l'executable.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, dependencyAction)
en: The selected action will be run before the executable is started.  This allows there to be parts of a project, upon which the executable does not directly depend, to be built and/or installed before running the application.
ca: L'acció seleccionada s'executarà abans d'iniciar l'executable. Això permet que hi hagi parts del projecte, que no depenguin directament de l'executable, que puguin ser construïdes i/o instal·lades abans d'executar l'aplicació.

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Do Nothing
ca: No facis res

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build
ca: Construeix

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build and Install
ca: Construeix i instal·la

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Targets:
ca: Objectius:

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
ca: No s'ha especificat cap perfil d'entorn, sembla que s'ha malmès la configuració. Si us plau, comproveu la configuració d'execució de «%1». S'usarà el perfil d'entorn per omissió.

[ctx: @title:window]
en: Job Already Running
ca: El treball ja està executant-se

en: '%1' is already being executed.
ca: «%1» ja s'està executant.

[ctx: @action:button]
en: Kill All Instances
ca: Mata totes les instàncies

[ctx: @action:button]
en: Start Another
ca: Engega'n una altra

[ctx: @option:check]
en: Remember choice
ca: Recorda la tria
