kdevelop - en to ca translation catalogue (67 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines the command that should be executed when this script is run. Basic shell features of your platform should be available.</p>
    <p>There are a few placeholders you can use in the command:</p>
    <dl>
      <dt><code>%u</code></dt>
      <dd>Gets replaced by the URL of the active document.</dd>
      <dt><code>%f</code></dt>
      <dd>Gets replaced by the local filepath to the active document.</dd>
      <dt><code>%n</code></dt>
      <dd>Gets replaced by the name of the active document, including its extension.</dd>
      <dt><code>%b</code></dt>
      <dd>Gets replaced by the name of the active document without its extension.</dd>
      <dt><code>%d</code></dt>
      <dd>Gets replaced by the path to the directory of the active document.</dd>
      <dt><code>%p</code></dt>
      <dd>Gets replaced by the URL to the project of the active document.</dd>
      <dt><code>%s</code></dt>
      <dd>Gets replaced with the shell escaped contents of the selection in the active document.</dd>
      <dt><code>%i</code></dt>
      <dd>Gets replaced with the PID of the currently running KDevelop process.</dd>
    </dl>
    <p><b>NOTE:</b>  It is your responsibility to prevent running hazardous commands that could lead to data loss.</p>
ca: <p>Defineix l'ordre que s'hauria d'executar quan s'executi aquest script. Haurien d'estar disponibles les funcionalitats bàsiques de l'intèrpret d'ordres de la vostra plataforma.</p>
    <p>Hi ha algunes variables de substitució que podeu utilitzar a l'ordre:</p>
    <dl>
      <dt><code>%u</code></dt>
      <dd>Se substitueix per l'URL del document actiu.</dd>
      <dt><code>%f</code></dt>
      <dd>Se substitueix pel camí del fitxer local del document actiu.</dd>
      <dt><code>%n</code></dt>
      <dd>Se substitueix pel nom del document actiu, incloent-hi la seva extensió.</dd>
      <dt><code>%b</code></dt>
      <dd>Se substitueix pel nom del document actiu sense la seva extensió.</dd>
      <dt><code>%d</code></dt>
      <dd>Se substitueix pel camí al directori del document actiu.</dd>
      <dt><code>%p</code></dt>
      <dd>Se substitueix per l'URL al projecte del document actiu.</dd>
      <dt><code>%s</code></dt>
      <dd>Se substitueix pel contingut escapat de l'intèrpret d'ordres de la selecció en el document actiu.</dd>
      <dt><code>%i</code></dt>
      <dd>Se substitueix pel PID del procés actual del KDevelop en execució.</dd>
    </dl>
    <p><b>NOTA:</b> Està sota la vostra responsabilitat evitar l'execució d'ordres perilloses que puguin comportar la pèrdua de dades.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines what the external script should get as input (via <code>STDIN</code>).</p>
ca: <p>Defineix què hauria d'obtenir l'script extern com a entrada (via <code>STDIN</code>).</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines what should be done with the output (i.e. <code>STDOUT</code>) of the script.</p>
ca: <p>Defineix què s'hauria de fer amb la sortida (és a dir, <code>STDOUT</code>) de l'script.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines what should be done with the errors (i.e. <code>STDERR</code>) of the script.</p><p>Note: if the action is the same as that chosen for the output, the channels will be merged and handled together.</p>
ca: <p>Defineix què s'hauria de fer amb els errors (és a dir, <code>STDERR</code>) de l'script.</p><p>Nota: Si l'acció és la mateixa que l'escollida per a la sortida, els canals es barrejaran i gestionaran conjuntament.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines the name of the script. Just for displaying purposes.</p>
ca: <p>Defineix el nom de l'script. Només per motius de visualització.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines the shortcut(s) you can use to execute this external script.</p>
ca: <p>Defineix la/es drecera/es que podeu utilitzar en executar aquest script extern.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines whether documents should be saved before the script gets executed.</p>
ca: <p>Defineix si els documents s'han de desar abans d'executar l'script.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines whether the output of the script should be shown in a tool view.</p>
ca: <p>Defineix si la sortida de l'script s'ha de mostrar en una vista d'eina.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Defines what type of filtering should be applied to the output. E.g. to indicate errors by red text.</p>
ca: <p>Defineix quin tipus de filtre s'hauria d'aplicar a la sortida. P. ex. per a indicar els errors amb text vermell.</p>

[ctx: @title:window]
en: Create New External Script
ca: Crea un script extern nou

[ctx: @title:window]
en: Edit External Script '%1'
ca: Edita l'script extern «%1»

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ca: &Nom:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: <p>The name will also be used as the identifier during code completion.</p>
      <p><b>Note:</b> No spaces allowed.</p>
ca: <p>El nom també es pot usar com a identificador durant la compleció de codi.</p>
    <p><b>Nota:</b> No es permeten espais.</p>

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: &Command:
ca: &Ordre:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdinLabel)
en: &Input:
ca: &Entrada:

[ctx: @item:inlistbox input source]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdinCombo)
en: Nothing
ca: Res

[ctx: @item:inlistbox input source]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdinCombo)
en: Selection in Current File or Nothing
ca: Selecció en el fitxer actual o res

[ctx: @item:inlistbox input source]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdinCombo)
en: Selection in Current File or Whole File
ca: Selecció en el fitxer actual o tot el fitxer

[ctx: @item:inlistbox input source]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdinCombo)
en: Contents of Current File
ca: Contingut del fitxer actual

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdoutLabel)
en: &Output:
ca: &Sortida:

[ctx: @item:inlistbox handle output]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdoutCombo)
en: Ignore
ca: Ignora

[ctx: @item:inlistbox handle output]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdoutCombo)
en: Insert at Cursor Position of Current File
ca: Insereix a la posició del cursor del fitxer actual

[ctx: @item:inlistbox handle output]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdoutCombo)
en: Replace Selection of Current File or Insert at Cursor Position
ca: Substitueix la selecció del fitxer actual o insereix a la posició del cursor

[ctx: @item:inlistbox handle output]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdoutCombo)
en: Replace Selection of Current File or Whole File
ca: Substitueix la selecció del fitxer actual o tot el fitxer

[ctx: @item:inlistbox handle output]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdoutCombo)
en: Replace Contents of Current File
ca: Substitueix el contingut del fitxer actual

[ctx: @item:inlistbox handle output]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stdoutCombo)
en: Create New File
ca: Crea un fitxer nou

[ctx: @item:inlistbox handle errors]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stderrCombo)
en: Ignore
ca: Ignora

[ctx: @item:inlistbox handle errors]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stderrCombo)
en: Merge with Normal Output
ca: Fusiona amb la sortida normal

[ctx: @item:inlistbox handle errors]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stderrCombo)
en: Insert at Cursor Position of Current File
ca: Insereix a la posició del cursor del fitxer actual

[ctx: @item:inlistbox handle errors]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stderrCombo)
en: Replace Selection of Current File or Insert at Cursor Position
ca: Substitueix la selecció del fitxer actual o insereix a la posició del cursor

[ctx: @item:inlistbox handle errors]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stderrCombo)
en: Replace Selection of Current File or Whole File
ca: Substitueix la selecció del fitxer actual o tot el fitxer

[ctx: @item:inlistbox handle errors]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stderrCombo)
en: Replace Contents of Current File
ca: Substitueix el contingut del fitxer actual

[ctx: @item:inlistbox handle errors]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, stderrCombo)
en: Create New File
ca: Crea un fitxer nou

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLabel)
en: Save &mode:
ca: &Mode del desament:

[ctx: @item:inlistbox save mode]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveCombo)
en: Save Nothing
ca: No desis res

[ctx: @item:inlistbox save mode]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveCombo)
en: Save Active Document
ca: Desa el document actiu

[ctx: @item:inlistbox save mode]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, saveCombo)
en: Save All Open Documents
ca: Desa tots els documents oberts

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Show out&put:
ca: Mostra la sorti&da:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputFilterLabel)
en: Output filter:
ca: Filtre de sortida:

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilterCombo)
en: No Filter
ca: Sense filtre

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilterCombo)
en: Compiler Filter
ca: Filtre del compilador

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilterCombo)
en: Script Error Filter
ca: Filtre d'errors de l'script

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilterCombo)
en: Static Analysis Filter
ca: Filtre d'anàlisi estàtica

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Defines shortcuts you can use to execute this script.
ca: Defineix les dreceres que podeu utilitzar en executar aquest script.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
ca: Drecera:

en: Cannot run script '%1' since it tries to access the editor contents but no document is open.
ca: No s'ha pogut executar l'script «%1» atès que intenta accedir al contingut de l'editor, però no hi ha cap document obert.

en: Running external script: %1
ca: S'està executant l'script extern: %1

en: *** Killed Application ***
ca: *** S'ha matat l'aplicació ***

en: *** Exited normally ***
ca: *** S'ha sortit normalment ***

en: *** Exited with return code: %1 ***
ca: *** S'ha sortit retornant el codi: %1 ***

en: *** Process aborted ***
ca: *** Procés cancel·lat ***

en: *** Crashed with return code: %1 ***
ca: *** Ha fallat retornant el codi: %1 ***

en: *** Could not start program '%1'. Make sure that the path is specified correctly ***
ca: *** No s'ha pogut iniciar el programa «%1». Assegureu-vos que teniu el camí definit correctament ***

en: External Scripts
ca: Scripts externs

en: Quick Compile
ca: Compilació ràpida

en: Sort Selection
ca: Selecció ordenada

en: Google Selection
ca: Selecció de Google

en: Paste to Hastebin
ca: Enganxa a Hastebin

[ctx: @title:menu]
en: External Scripts
ca: Scripts externs

[ctx: @title:window]
en: External Scripts
ca: Scripts externs

[ctx: @action]
en: Add External Script
ca: Afegeix un script extern

[ctx: @action]
en: Edit External Script
ca: Edita l'script extern

[ctx: @action]
en: Remove External Script
ca: Elimina l'script extern

en: <p>Do you really want to remove the external script configuration for <i>%1</i>?</p><p><i>Note:</i> The script itself will not be removed.</p>
ca: <p>Esteu segur que voleu eliminar la configuració de l'script extern <i>%1</i>?</p><p><i>Nota:</i> No s'eliminarà el mateix script.</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm External Script Removal
ca: Confirmació d'eliminació de script extern

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterText)
en: Filter...
ca: Filtre...
