kdevelop - en to ca translation catalogue (72 entries)

[ctx: @info:placeholder]
en: Class name, including any namespaces
ca: Nom de la classe, incloent-hi qualsevol espai de noms

[ctx: @info:placeholder]
en: Inheritance type and base class name
ca: Tipus d'herència i nom de la classe base

[ctx: @info:placeholder]
en: Variable type and identifier
ca: Tipus de variable i identificador

[ctx: @action]
en: New from Template...
ca: Nou des d'una plantilla...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to create new source code files, such as classes or unit tests, using templates.
ca: Permet crear fitxers de codi font nous, com classes o proves unitàries, usant plantilles.

[ctx: @info:tooltip]
en: Create new files from a template
ca: Crea fitxers nous des d'una plantilla

[ctx: @title:window]
en: Template Preview
ca: Vista prèvia de la plantilla

[ctx: @action:inmenu]
en: Create from Template...
ca: Crea des d'una plantilla...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Template Preview
ca: Mostra la vista prèvia de la plantilla

en: File Templates
ca: Plantilles de fitxers

[ctx: @item:inlistbox other license]
en: Other
ca: Altres

en: Could not load previous license
ca: No s'ha pogut carregar la llicència anterior

en: The specified license already exists. Please provide a different name.
ca: La llicència especificada ja existeix. Si us plau, proporcioneu un nom diferent.

en: Failed to write custom license template to file %1.
ca: Ha fallat en escriure la plantilla de llicència personalitzada al fitxer %1.

en: Invalid output file: %2 | Invalid output files: %2
ca[0]: Fitxer de sortida no vàlid: %2
ca[1]: Fitxers de sortida no vàlids: %2

[ctx: @title:group]
en: Output File | Output Files
ca[0]: Fitxer de sortida
ca[1]: Fitxers de sortida

[ctx: @title:group]
en: Location within Existing File | Location within Existing Files
ca[0]: Ubicació amb un fitxer existent
ca[1]: Ubicació amb els fitxers existents

en: Line:
ca: Línia:

en: Column:
ca: Columna:

[ctx: @item access policy]
en: Public
ca: Pública

[ctx: @item access policy]
en: Protected
ca: Protegida

[ctx: @item access policy]
en: Private
ca: Privada

[ctx: @item function property]
en: Signal
ca: Senyal

[ctx: @item function property]
en: Slot
ca: Ranura

[ctx: @item function property]
en: Abstract function
ca: Funció abstracta

en: Choose one target to add the file or cancel if you do not want to do so.
ca: Seleccioneu un objectiu per a afegir-hi el fitxer o cancel·leu si no voleu fer això.

[ctx: @title:window]
en: Create Files from Template in <filename>%1</filename>
ca: Crea fitxers des de plantilles en <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Create Files from Template
ca: Crea fitxers des de plantilles

[ctx: @title:tab]
en: Language and Template
ca: Llenguatge i plantilla

[ctx: @title:window]
en: Create Files from Template <filename>%1</filename> in <filename>%2</filename>
ca: Crea fitxers des de plantilles <filename>%1</filename> en <filename>%2</filename>

[ctx: @title:window]
en: Create Files from Template <filename>%1</filename>
ca: Crea fitxers des de plantilles <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Class Basics
ca: Base de la classe

[ctx: @title:tab]
en: Override Methods
ca: Sobreescriptura de mètodes

[ctx: @title:tab]
en: Class Members
ca: Membres de classe

[ctx: @title:tab]
en: Test Cases
ca: Casos de prova

[ctx: @title:tab]
en: License
ca: Llicència

[ctx: @title:tab]
en: Output
ca: Sortida

[ctx: @title:tab]
en: Template Options
ca: Opcions de plantilla

[ctx: @item default declarations]
en: Default
ca: Per defecte

en: The active text document is not a <application>KDevelop</application> template
ca: El document de text actiu no és cap plantilla del <application>KDevelop</application>

en: No active text document.
ca: No hi ha cap document de text actiu.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Template Type
ca: Tipus de plantilla

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, projectRadioButton)
en: Project template
ca: Plantilla de projectes

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, classRadioButton)
en: Class template
ca: Plantilla de classes

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emptyLinesPolicyLabel)
en: &Empty lines policy:
ca: Política de líni&es buides:

[ctx: @item:inlistbox empty line policy]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, emptyLinesPolicyComboBox)
en: Keep Empty Lines
ca: Mantén les línies buides

[ctx: @item:inlistbox empty line policy]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, emptyLinesPolicyComboBox)
en: Remove Repeated Empty Lines
ca: Elimina les línies buides repetides

[ctx: @item:inlistbox empty line policy]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, emptyLinesPolicyComboBox)
en: Remove All Empty Lines
ca: Elimina totes les línies buides

[ctx: %1: template comment]
en: <b>Preview:</b> %1
ca: <b>Vista prèvia:</b> %1

[ctx: @title:column]
en: Language
ca: Llenguatge

[ctx: @title:column]
en: Framework
ca: Marc de treball

[ctx: @title:column]
en: Template
ca: Plantilla

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates...
ca: Obtén més plantilles...

[ctx: @action:button]
en: Load Template from File
ca: Carrega una plantilla des d'un fitxer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Choose the license under which to place the generated content.
ca: Escolliu la llicència amb què s'empararà el contingut generat.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: License type:
ca: Tipus de llicència:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, saveLicense)
en: Enable if you want to save this license for future use
ca: Activeu si voleu desar aquesta llicència per a usos futurs

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveLicense)
en: Save license
ca: Desa la llicència

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <p>You can use <code>&lt;year&gt;</code>, <code>&lt;month&gt;</code>, <code>&lt;day&gt;</code> and <code>&lt;copyright holder&gt;</code> as placeholders.</p>
ca: <p>Podeu usar <code>&lt;year&gt;</code>, <code>&lt;month&gt;</code>, <code>&lt;day&gt;</code> i <code>&lt;copyright holder&gt;</code> com a variables de substitució.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Identify the class and any classes from which it is to inherit.
ca: Identifica la classe i qualsevol classe de les que s'hereta.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identifierLabel)
en: &Identifier:
ca: &Identificador:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inheritanceLabel)
en: In&heritance:
ca: &Herència:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Choose where to save the generated content.
ca: Trieu a on desar el contingut generat.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lowerFilenameCheckBox)
en: Lower case file names
ca: Noms de fitxer en minúscules

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select any methods you would like to override in the new class.
ca: Seleccioneu qualsevol mètode que voldríeu substituir en la classe nova.

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, overridesTree)
en: Superclass -> Function
ca: Superclasse -> Funció

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, overridesTree)
en: Access
ca: Accés

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, overridesTree)
en: Properties
ca: Propietats

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllPushButton)
en: Select &All
ca: Selecciona-ho &tot

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllPushButton)
en: &Deselect All
ca: &Desselecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Set the test name and its test cases.
ca: Defineix el nom de prova i els seus casos de proves.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testCasesLabel)
en: &Test cases:
ca: &Casos de prova:
