kdevelop - en to ca translation catalogue (108 entries)

en: Filter by filename/project name
ca: Filtra per nom de fitxer o del projecte

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Stage selected
ca: Marca el seleccionat

en: Unstage selected
ca: Desmarca el seleccionat

en: Revert unstaged edits
ca: Reverteix les edicions sense marcar

en: Committing failed. See Version Control tool view.
ca: Ha fallat en cometre. Vegeu la vista d'eina del Control de versions.

en: Stage selected lines or hunk
ca: Marca les línies o el fragment seleccionat

en: Unstage selected lines or hunk
ca: Desmarca les línies o el fragment seleccionat

en: Revert selected lines or hunk
ca: Reverteix les línies o el fragment seleccionat

en: Go to line in source
ca: Ves a la línia en el codi font

en: Unstage selected lines
ca: Desmarca les línies seleccionades

en: Stage selected lines
ca: Marca les línies seleccionades

en: Revert selected lines
ca: Reverteix les línies seleccionades

en: Unstage selected hunk
ca: Desmarca el fragment seleccionat

en: Stage selected hunk
ca: Marca el fragment seleccionat

en: Revert selected hunk
ca: Reverteix el fragment seleccionat

en: %1 (staged)
ca: %1 (marcat)

en: Staged (%1)
ca: Marcat (%1)

en: Unstaged (%1)
ca: Sense marcar (%1)

en: %1 (unstaged)
ca: %1 (sense marcar)

en: The selected lines will be reverted and the changes lost. This operation cannot be undone. Continue?
ca: Les línies seleccionades es revertiran i es perdran els canvis. Aquesta operació no es pot desfer. Voleu continuar?

[ctx: @action:button]
en: Revert
ca: Reverteix

en: Try to keep summary length below %1 characters.
ca: Intenta mantenir la longitud del resum per sota de %1 caràcters.

en: Separate summary from details with one empty line.
ca: Resum separat dels detalls amb una línia en blanc.

en: Try to keep line length below %1 characters.
ca: Intenta mantenir la longitud de la línia per sota de %1 caràcters.

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GitNameEmailDialog)
en: Configure Name and Email for Git
ca: Configuració del nom i el correu per al Git

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <html><head/><body><p>You have not yet configured the name and email to be associated with your Git commits.<br/>The values you enter here will be written to the Git configuration, either locally for the current project only, or globally for all Git projects.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Encara no heu configurat el nom i correu electrònic associats amb les vostres comissions al Git.<br/>Els valors que introduïu aquí s'escriuran a la configuració del Git, ja sigui localment només per al projecte actual, o de forma global per a tots els projectes amb el Git.</p></body></html>

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ca: &Nom:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Emai&l:
ca: Correu e&lectrònic:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, globalCheckBox)
en: Write to global config
ca: Escriu a la configuració global

en: Unable to find git executable. Is it installed on the system?
ca: No s'ha pogut trobar l'executable del «git». Està instal·lat en el sistema?

en: Git Commit
ca: Comissió del Git («commit»)

[ctx: @title:menu]
en: Git Stashes
ca: Modificacions temporals del Git («stashes»)

[ctx: @action:inmenu]
en: Stash Manager
ca: Gestor de modificacions temporals

[ctx: @action:inmenu]
en: Push Stash
ca: Publica («push») la modificació temporal

[ctx: @action:inmenu]
en: Pop Stash
ca: Aplica («pop») una modificació temporal

en: Did not specify the list of files
ca: No heu indicat cap llista de fitxers

en: Could not reset changes (empty list of paths)
ca: No s'han pogut restablir els canvis (la llista de camins està buida)

en: Could not revert changes
ca: No es poden revertir els canvis

en: The following files have uncommitted changes, which will be lost. Continue?
ca: Els següents fitxers tenen canvis sense cometre que es perdran. Voleu continuar?

en: No files or message specified
ca: No s'ha especificat cap fitxer o missatge

en: Email or name for Git not specified
ca: No s'ha especificat el correu o nom per al Git

en: No message specified
ca: No s'ha especificat cap missatge

en: No files to remove
ca: No hi ha fitxers a eliminar

en: There are pending changes, do you want to stash them first?
ca: Hi ha canvis pendents, voleu fer primer una modificació temporal («stash»)?

[ctx: @action:button]
en: Stash
ca: Modificació temporal («stash»)

[ctx: @action:button]
en: Keep
ca: Mantén

[ctx: @title:window]
en: Branch Selection
ca: Selecció de branca

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Base branch:
ca: Branca base:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: Files in a vcs which have changes staged for commit]
en: Staged changes
ca: Canvis marcats

[ctx: Files in a vcs which have changes not yet staged for commit]
en: Unstaged changes
ca: Canvis sense marcar

[ctx: Files in a vcs which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
ca: Conflictes

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked files
ca: Fitxers sense seguir

[ctx: Files in a vcs which have changes staged for commit]
en: Staged
ca: Marcat

en: Files with changes staged for commit
ca: Fitxers amb canvis marcats per a cometre

[ctx: Files in a vcs which have changes not checked in to repo]
en: Modified
ca: Modificat

en: Files with changes
ca: Fitxers amb canvis

[ctx: Files in git which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
ca: Conflictes

en: Files with unresolved (merge) conflicts
ca: Fitxers amb conflictes sense resoldre (fusió)

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked
ca: Sense seguiment

en: Files not tracked in VCS
ca: Fitxers no seguits en el VCS

[ctx: @item file has unstaged changes]
en: Modified (unstaged)
ca: Modificat (sense marcar)

[ctx: @item file was deleted from worktree]
en: Deleted (unstaged)
ca: Suprimit (sense marcar)

[ctx: @item file was renamed in worktree]
en: Renamed (unstaged)
ca: Reanomenat (sense marcar)

[ctx: @item file was copied in worktree]
en: Copied (unstaged)
ca: Copiat (sense marcar)

[ctx: @item file has staged changes]
en: Modified (staged)
ca: Modificat (marcat)

[ctx: @item file has both staged and unstaged changes]
en: Modified (unstaged changes)
ca: Modificat (canvis sense marcar)

[ctx: @item file has staged changes and was deleted in worktree]
en: Modified (unstaged deletion)
ca: Modificat (supressió sense marcar)

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Added (unstaged changes)
ca: Afegit (canvis sense marcar)

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem and deleted in worktree]
en: Added (unstaged deletion)
ca: Afegit (supressió sense marcar)

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem and renamed in worktree]
en: Deleted (unstaged rename)
ca: Suprimit (reanomenat sense marcar)

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem and copied in worktree]
en: Deleted (unstaged copy)
ca: Suprimit (còpia sense marcar)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem]
en: Renamed (staged)
ca: Reanomenat (marcat)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Renamed (unstaged changes)
ca: Reanomenat (canvis sense marcar)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem and was deleted in worktree]
en: Renamed (unstaged deletion)
ca: Reanomenat (supressió sense marcar)

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem]
en: Copied
ca: Copiat

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Copied (unstaged changes)
ca: Copiat (canvis sense marcar)

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem and was deleted in worktree]
en: Copied (unstaged deletion)
ca: Copiat (supressió sense marcar)

[ctx: @item file has unresolved merge conflicts]
en: Unresolved conflicts
ca: Conflictes sense resoldre

[ctx: @item file is not under vcs]
en: Untracked
ca: Sense seguiment

[ctx: file in unknown (invalid) state]
en: Unknown
ca: Desconegut

en:  (staged)
ca:  (marcat)

en:  (unstaged)
ca:  (sense marcar)

en:  (conflicts)
ca:  (conflictes)

en:  (untracked)
ca:  (sense seguiment)

en: no branch
ca: sense branca

en: Commit
ca: Comet

en: Extended commit description
ca: Descripció ampliada de la comissió

en: Commit summary
ca: Resum de la comissió

en: To commit changes, please write a commit message first
ca: Per a cometre els canvis, primer cal escriure un missatge de comissió

en: Commit changes to <b>%1</b> on branch <b>%2</b>
ca: Comet els canvis a <b>%1</b> a la branca <b>%2</b>

en: To commit changes, please select a project first
ca: Per a cometre els canvis, primer cal seleccionar un projecte

en: Please stage some changes before committing.
ca: Marqueu alguns canvis abans de cometre.

[ctx: @title:window]
en: Stash Manager
ca: Gestor de modificacions temporals

en: Are you sure you want to drop the stash '%1'?
ca: Esteu segur que voleu llençar la modificació temporal «%1»?

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, drop)
en: Drop
ca: Llença («Drop»)

[ctx: @title:window]
en: Git Stash
ca: Modificacions temporals del Git

[ctx: @label:textbox]
en: Name for the new branch:
ca: Nom de la branca nova:

en: %1 created on %2
ca: %1 creat el %2

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, drop)
en: Remove the selected stash
ca: Elimina la modificació temporal («stash») seleccionada

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pop)
en: Apply stash's patch and drop the stash
ca: Aplica el pedaç de la modificació temporal i llença la modificació temporal

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, show)
en: Show the content of the stash
ca: Mostra el contingut de la modificació temporal

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, show)
en: Show
ca: Mostra

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, apply)
en: Apply stash's patch
ca: Aplica el pedaç de la modificació temporal

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
ca: Aplica

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, branch)
en: Create a new branch and apply the stash there, then drop the stash
ca: Crea una branca nova i aplica allí la modificació temporal, després llença la modificació temporal

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, branch)
en: Branch
ca: Branca
