kdevelop - en to ca translation catalogue (32 entries)

en: (running)
ca: (en execució)

[ctx: @title:window]
en: LLDB Console
ca: Consola del LLDB

en: Attempting to execute user command on unsupported LLDB version
ca: S'està intentant executar una ordre d'usuari en una versió no admesa del LLDB

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
ca: <b>No s'ha pogut iniciar el depurador:</b><br />

en: <b>Error connecting to remote target:</b><br />
ca: <b>Error en connectar amb l'objectiu remot:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
ca: <b>Ha fallat en carregar el fitxer de nucli</b><p>El depurador ha informat del següent error:<p><tt>%1

en: <b>Your lldb-mi version is unsupported, as it lacks an essential patch.</b><br/>See https://llvm.org/bugs/show_bug.cgi?id=28026 for more information.<br/>Debugger console will be disabled to prevent crash.<br/>Do you want to continue?
ca: <b>Aquesta versió del «lldb-mi» no està admesa, ja que li manca un pedaç important.</b><br/>Vegeu https://llvm.org/bugs/show_bug.cgi?id=28026 per a més informació.<br/>La consola del depurador es desactivarà per a evitar una fallada.<br/>Voleu continuar?

en: LLDB Version Unsupported
ca: Versió no admesa de la LLDB

en: <b>You need lldb-mi from LLDB 3.8.1 or higher.</b><br />You are using: %1
ca: <b>Necessiteu el «lldb-mi» des de LLDB 3.8.1 o superior.</b><br />Esteu usant: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
ca: Barra d'eines del depurador

en: Debug a native application in LLDB
ca: Depura una aplicació nativa en el LLDB

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
ca: Ja s'està depurant un programa. Voleu interrompre la sessió de depuració actualment en execució i continuar amb el llançament?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
ca: Interromp la sessió actual

[ctx: @title:tab]
en: LLDB Configuration
ca: Configuració del LLDB

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupDebugger)
en: Debugger
ca: Depurador

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Debugger executable:
ca: Executable del depurador:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineDebuggerExec)
en: Override path to lldb-mi executable...
ca: Substitueix el camí a l'executable del «lldb-mi»...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Additional arguments:
ca: Arguments addicionals:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Environment:
ca: Entorn:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInheritSystem)
en: Inherit system environment
ca: Entorn del sistema heretat

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: Options
ca: Opcions

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Config script:
ca: Script de configuració:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineConfigScript)
en: /path/to/lldb/config/script
ca: /camí/a/lldb/config/script

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Start debugger with:
ca: Inicia el depurador amb:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Application Output
ca: Sortida de l'aplicació

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: LLDB Console
ca: Consola del LLDB

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Frame Stack
ca: Pila d'execució

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Break on start:
ca: Atura en iniciar:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupRemote)
en: Remo&te Debugging
ca: Depuració remo&ta

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote server:
ca: Servidor remot:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Remote work path:
ca: Camí de treball remot:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineOnDevPath)
en: /path/to/a/on-device/writable/directory
ca: /camí/a/un/dispositiu/gravable/directori
