kdevelop - en to ca translation catalogue (918 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
ca: Brut

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
ca: Net

en: Not hit yet
ca: No assolit

en: Ignore
ca: ignora

en: next hits
ca: següents

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
ca: El punt d'interrupció està <a href="pending">pendent</a>

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
ca: El punt d'interrupció està <a href="dirty">brut</a>

en: Breakpoint is active
ca: El punt d'interrupció és actiu

en: Hit %1 time | Hit %1 times
ca[0]: Assolit %1 vegada
ca[1]: Assolit %1 vegades

en: Breakpoint has errors
ca: El punt d'interrupció té errors

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
ca: <b>El punt d'interrupció està pendent</b><p>Els punts d'interrupció pendents són aquells que s'han passat al GDB, però que encara no s'han instal·lat a l'objectiu, perquè el GDB no pot trobar la funció o el fitxer als que fa referència el punt d'interrupció. El cas més comú és el d'un punt d'interrupció en una biblioteca compartida: el GDB inserirà el punt d'interrupció només quan es carregui la biblioteca.</p>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
ca: <b>El punt d'interrupció està brut</b><p>El punt d'interrupció encara no s'ha passat al depurador.</p>

en: Breakpoint
ca: Punt d'interrupció

en: Breakpoint not found
ca: No s'ha trobat el punt d'interrupció

en: Couldn't find breakpoint at %1:%2
ca: No s'ha pogut trobar el punt d'interrupció a %1:%2

en: &Breakpoint
ca: &Punt d'interrupció

en: &Disable Breakpoint
ca: &Desactiva punt d'interrupció

en: &Enable Breakpoint
ca: &Activa punt d'interrupció

en: &Bookmark
ca: &Punt

en: Type
ca: Tipus

en: Location
ca: Ubicació

en: Condition
ca: Condició

en: Active status
ca: Estat actiu

en: State
ca: Estat

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
ca: Punts d'interrupció del depurador

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
ca: Mostra una llista dels punts d'interrupció amb el seu estat actual. Clicant a un punt d'interrupció podreu modificar-lo i anar al seu codi font a la finestra de l'editor.

en: Breakpoint Details
ca: Detalls del punt d'interrupció

en: New code breakpoint ...
ca: Punt d'interrupció nou del codi...

en: Enter condition ...
ca: Introdueix una condició...

[ctx: New breakpoint]
en: &New
ca: &Nou

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
ca: &Codi

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
ca: &Escriptura de dades

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
ca: &Lectura de dades

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
ca: &Accés de dades

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Disable &All
ca: Desactiva-ho &tot

en: &Enable All
ca: &Activa-ho tot

en: &Remove All
ca: &Elimina-ho tot

en: %2 | %2 (repeated %1 times)
ca[0]: %2
ca[1]: %2 (repetit %1 vegades)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2 (crashed)
ca: Núm. %1 a %2 (ha fallat)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
ca: Núm. %1 a %2

en: Depth
ca: Profunditat

en: Function
ca: Funció

en: Source
ca: Codi font

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
ca: <b>Pila d'execució</b> Sovint anomenada «pila de crides», és una llista que mostra la funció activa actual i qui ha cridat cada funció per a arribar fins aquest punt del programa. Clicant sobre un element podreu veure els valors de qualsevol de les anteriors funcions cridades.

en: Threads:
ca: Fils:

[ctx: #frame function() at file]
en: #%1 %2() at %3
ca: #%1 %2() a %3

[ctx: #frame function() at file:line]
en: #%1 %2() at %3:%4
ca: #%1 %2() a %3:%4

en: Breakpoint hit: %1
ca: Punt d'interrupció assolit: %1

en: Watchpoint hit: %1
ca: Punt d'observació assolit: %1

en: Remote Path
ca: Camí remot

en: Local Path
ca: Camí local

en: Delete
ca: Suprimeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
ca: Nom

en: Value
ca: Valor

en: Watch This
ca: Vigila això

en: Stop on Change
ca: Atura en canviar

en: Debugger Variables
ca: Variables del depurador

[ctx: @option:check]
en: Auto-resize columns on click
ca: Redimensiona automàticament les columnes en fer clic

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
ca: <b>Arbre de variables</b> L'arbre de variables us permet veure els valors de les variables locals i les expressions arbitràries.<br />Les variables locals es mostren automàticament i s'actualitzen a mesura que s'avança pel programa. Per a cada expressió que s'introdueixi, pot avaluar-se una vegada, o «observar-les» (fer que s'actualitzin automàticament). Les expressions que no s'actualitzen automàticament es poden actualitzar manualment des del menú contextual. Les expressions poden ser reanomenades a un nom més descriptiu clicant al nom de la columna.<br />Per a canviar el valor d'una variable o una expressió, cliqueu al valor.<br />

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
ca: <b>Entrada d'expressió</b> Escriviu una expressió per a observar-la.

en: &Format
ca: Dona &format

en: &Binary
ca: &Binari

en: Remove Watch Variable
ca: Elimina la variable observada

en: &Copy Value
ca: &Copia valor

en: &Stop on Change
ca: A&tura en canviar

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
ca: Cerca:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
ca: Salta a la coincidència següent

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
ca: Salta a la coincidència anterior

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Documentation
ca: Documentació

[ctx: @action go back]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: @action go forward]
en: Forward
ca: Endavant

[ctx: @action go to start page]
en: Home
ca: Inici

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
ca: Cerca...

[ctx: @action]
en: Find in Text...
ca: Cerca el text...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
ca: Cerca al text de la pàgina de documentació actual

[ctx: @title:menu]
en: Debug
ca: Depura

[ctx: @title:menu]
en: Refactor
ca: Reestructura

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current File With
ca: Analitza el fitxer actual amb el

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current Project With
ca: Analitza el projecte actual amb el

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
ca: No s'ha pogut trobar l'executable %1. Si us plau, assegureu-vos que està instal·lat i pot ser executat.<br />El connector no funcionarà fins que solucioneu aquest problema.

en: Rename "%1" to "%2"
ca: Reanomena «%1» a «%2»

en: Failed to apply changes: %1
ca: Ha fallat en aplicar els canvis: %1

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename file from "%1" to "%2".
ca: Reanomena el fitxer de «%1» a «%2».

en: Parsing: %1
ca: S'està analitzant: %1

en: Background Parser
ca: Analitzador en segon pla

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
ca: S'ha omès el fitxer que és massa gran: «%1»

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
ca: El fitxer té %1 i excedeix el límit de %2.

en: Could not open file '%1'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

en: File could not be read from disk.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer del disc.

en: File could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: File could not be read from disk due to permissions.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer del disc a causa dels permisos.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
ca[0]: Processa 1 fitxer a %2
ca[1]: Processa %1 fitxers a %2

en: All projects classes
ca: Totes les classes dels projectes

en: Base classes
ca: Classes bàsiques

en: Derived classes
ca: Classes derivades

en: Classes in project %1
ca: Classes en el projecte %1

en: not implemented
ca: no s'ha implementat

[ctx: @action]
en: Rename "%1"...
ca: Reanomena «%1»...

en: No declaration under cursor
ca: No hi ha cap declaració sota el cursor

en: Declaration is located in non-writable file %1.
ca: La declaració està ubicada en un fitxer de no escriptura %1.

[ctx: @title:window Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
ca: Reanomena «%1»

[ctx: @title:tab]
en: Uses
ca: Usos

[ctx: @title:tab]
en: Declaration Info
ca: Informació de la declaració

en: Renaming "%1" to "%2"
ca: S'està reanomenant «%1» a «%2»

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, newNameLabel)
en: &New name:
ca: Nom &nou:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goButton)
en: <html><head/><body><p>&quot;Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too&quot;</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>«Nota: Totes les funcions sobrecarregades, les sobrecàrregues, les declaracions «forward», etc. també es reanomenaran»</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goButton)
en: &Rename
ca: &Reanomena

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Could not find an open document
ca: No s'ha pogut trobar un document obert

en: Could not find the chain for the selected document: %1
ca: No s'ha pogut trobar la cadena del document seleccionat: %1

en: Error finding context for selection range
ca: Error en cercar context per a l'interval de la selecció

en: Error checking conditions to generate code: %1
ca: Error en comprovar les condicions per a generar el codi: %1

en: Error Gathering user information: %1
ca: Error en recollir la informació de l'usuari: %1

en: Error generating code: %1
ca: Error de generació de codi: %1

en: Could not rename '%1' to '%2'
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer «%1» a «%2»

[ctx: Inconsistent change in <filename> between <range>, found <oldText> (encountered <foundText>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 between %2, found %3 (encountered "%4") -> "%5"
ca: Canvi incoherent a %1 entre %2, s'ha cercat %3 (s'ha trobat «%4») -> «%5»

en: Could not replace text in the document: %1
ca: No s'ha pogut substituir el text en el document: %1

[ctx: Inconsistent change in <document> at <range> = <oldText> (encountered <encountered>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 at %2 = "%3"(encountered "%4") -> "%5"
ca: Canvi incoherent a %1 entre %2 = «%3» (s'ha trobat «%4») -> «%5»

[ctx: Inconsistent change-request at <document>:intersecting changes: <previous-oldText> -> <previous-newText> @<range> & <new-oldText> -> <new-newText> @<range>]
en: Inconsistent change-request at %1; intersecting changes: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7
ca: Sol·licitud de canvi incoherent a %1; canvis que s'encreuen: «%2»->«%3»@%4 i «%5»->«%6»@%7

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RefactoringDialog)
en: Refactoring
ca: Reestructuració

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Abort
ca: &Interromp

en: Alias %1 as %2
ca: Àlies %1 com a %2

en: Lost alias %1
ca: Manca l'àlies %1

en: invalid member-function %1 type %2
ca: membre de funció no vàlid %1 tipus %2

en: (unknown direct declaration)
ca: (declaració directa desconeguda)

en: (missing)
ca: (manca)

en: context-free forward-declaration %1
ca: declaració «forward» sense context %1

en: Import %1 as %2
ca: Importa %1 com a %2

en: Import %1
ca: Importa %1

en: lost declaration
ca: s'ha perdut la declaració

en: Back to %1<br />
ca: Torna a %1<br />

en: enumerator
ca: numerador

en: namespace %1
ca: espai de nom %1

en: enumeration %1
ca: enumeració %1

en: (resolved forward-declaration:
ca: ( declaració «forward» resolta:

en: (unresolved forward-declaration)
ca: (declaració «forward» sense resoldre)

en: possible resolution from
ca: possible resolució des de

en: Returns:
ca: Retorna:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Container:
ca: Contenidor:

en: Scope: %1
ca: Àmbit: %1

en: Access: %1
ca: Accés: %1

en: Kind: %1 %2
ca: Classe: %1 %2

en: Kind: %1
ca: Classe: %1

en: Deprecated
ca: Obsolet

en: Status: %1
ca: Estat: %1

en: Show uses
ca: Mostra els usos

en: Show documentation for
ca: Mostra la documentació per a

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
ca: <anònim>

en: Overrides a
ca: Redefineix un

en: function
ca: funció

en:  from
ca:  des de

en: Hides a
ca: Amaga un

en: Overridden in
ca: Redefinit a

en: Overriders possible, show all
ca: Possibles redefinicions, mostra-les totes

en: More overriders possible, show all
ca: Més redefinicions possibles, mostra-les totes

en: Inherited by
ca: Heretat per

en: Inheriters possible, show all
ca: Hereus possibles, mostra'ls tots

en: More inheriters possible, show all
ca: Més hereus possibles, mostra'ls tots

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
ca: definició

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
ca: «forward»

en: 1 Byte | %1 Bytes
ca[0]: 1 byte
ca[1]: %1 bytes

en: 1 Bit | %1 Bits
ca[0]: 1 bit
ca[1]: %1 bits

en: offset in parent: %1
ca: desplaçament en el pare: %1

en: size: %1 Bytes
ca: mida: %1 bytes

en: aligned to: %1 Bytes
ca: alineat a: %1 bytes

en: Declarations:
ca: Declaracions:

en: not parsed yet
ca: encara no s'ha analitzat

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
ca: Inclusions

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
ca: Inclòs per

en: Class
ca: Classe

en: Namespace
ca: Espai de nom

en: Namespace import
ca: Importació de l'espai de nom

en: Namespace alias
ca: Àlies de l'espai de nom

en: Forward Declaration
ca: Declaració «forward»

en: (Hold <em>Alt</em> to show. Navigate via arrow keys, activate by pressing <em>Enter</em>)
ca: (Manteniu premuda la tecla <em>Alt</em> per a mostrar-lo. Navegueu amb les tecles de fletxa i activeu-lo prement la tecla <em>Retorn</em>)

en: (Hold <em>Alt</em> to show this tooltip)
ca: (Manteniu premuda la tecla <em>Alt</em> per a mostrar aquest consell)

en: Problem
ca: Problema

en: Problem in <i>%1</i>
ca: Problema en <i>%1</i>

en: Location:
ca: Ubicació:

en: <br>See:
ca: <br>Vegeu:

en:  in
ca:  en

en: Solution (%1)
ca: Solució (%1)

en: %1 still needs an update!
ca: %1 encara necessita una actualització!

en: Uses of
ca: Usos de

en: Uses of %1
ca: Usos de %1

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
ca: Línia <b>%1</b>:

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
ca: Línia <b>%1</b>:

en: Unknown context
ca: Context desconegut

[ctx: %1: source file]
en: In %1
ca: A %1

en: Definition
ca: Definició

en: Declaration
ca: Declaració

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
ca[0]: %2: 1 ús
ca[1]: %2: %1 usos

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
ca: Redueix

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
ca: Expandeix

en: 1 use found | %1 uses found
ca[0]: S'ha trobat 1 ús
ca[1]: S'han trobat %1 usos

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Collapse all
ca: Redueix-ho tot

en: Warning
ca: Avís

en: Hint
ca: Consell

en: Disk
ca: Disc

en: Preprocessor
ca: Prepocessador

en: Parser
ca: Analitzador

en: Definition-Use Chain
ca: Cadena de definició-ús

en: Semantic analysis
ca: Anàlisi semàntica

en: To-do
ca: Per fer

en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: <severity>: <description> in <url>:[<range>]: <explanation> (found by <source>)]
en: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (found by %9)
ca: %1: %2 a %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (trobat per %9)

en: <no explanation>
ca: <sense explicació>

en: %1 of %2
ca: %1 de %2

en: unknown
ca: desconegut

en: %1 of %2 : %3
ca: %1 de %2: %3

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
ca: fitxers o - per a llegir des de STDIN, aquest darrer és per omissió si no es proporciona res

en: print generated AST tree
ca: imprimeix a la pantalla l'arbre AST generat

en: print generated token stream
ca: imprimeix a la pantalla el flux de testimonis generats

en: code to parse
ca: codi a analitzar

en: No build directory specified for a builder job.
ca: No s'ha especificat cap directori per a una tasca de construcció.

en: No working directory specified for a process.
ca: No s'ha especificat cap directori de treball per a un procés.

en: Invalid build directory '%1'
ca: Directori de construcció «%1» no vàlid

en: Invalid working directory '%1'
ca: Directori de treball «%1» no vàlid

en: Build directory '%1' is not a local path
ca: El directori de construcció «%1» no és cap camí local

en: Working directory '%1' is not a local path
ca: El directori de treball «%1» no és cap camí local

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
ca: El directori de construcció «%1» no existeix o no és cap directori

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
ca: El directori de treball «%1» no existeix o no és cap directori

en: Failed to specify program to start: %1
ca: Ha fallat en especificar el programa a iniciar: %1

en: *** Killed process ***
ca: *** S'ha matat el procés ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
ca: *** Avís: No s'ha pogut matar el procés ***

en: %1 has failed to start
ca: %1 ha fallat en iniciar

en: %1 has crashed
ca: %1 ha fallat

en: Read error
ca: Error de lectura

en: Write error
ca: Error d'escriptura

en: Waiting for the process has timed out
ca: En espera per al procés que ha esgotat el temps

en: Exit code %1
ca: Codi de sortida %1

en: *** Failure: %1 ***
ca: *** Fallada: %1 ***

en: *** Finished ***
ca: *** Finalitzat ***

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
ca: La carpeta base del projecte <b>%1</b> s'ha suprimit o mogut fora del KDevelop.
    El projecte s'ha de tancar.

[ctx: @title:window]
en: Project Folder Deleted
ca: S'ha suprimit la carpeta del projecte

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
ca: Heu intentat reanomenar «%1» a «%2», però aquest últim està filtrat i s'ocultarà.
    Voleu continuar?

[ctx: @info:status]
en: build
ca: construcció

[ctx: @info:status]
en: clean
ca: neteja

[ctx: @info:status]
en: configure
ca: configuració

[ctx: @info:status]
en: install
ca: instal·lació

[ctx: @info:status]
en: prune
ca: eliminació

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
ca: Elements diversos

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut eliminar la carpeta <i>%1</i>.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer <i>%1</i>.

en: The file <i>%1</i> already exists.
ca: El fitxer <i>%1</i> ja existeix.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer <i>%1</i>.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta <i>%1</i>.

en: Project Import: %1
ca: Importació de projecte: %1

en: Project import canceled.
ca: S'ha cancel·lat la importació del projecte.

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
ca: Camí

[ctx: @item:intext]
en: no branch
ca: sense branca

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the path to an item from the projects tree...
ca: Introduïu el camí cap a un element de l'arbre de projectes...

[ctx: @action]
en: Select...
ca: Selecciona...

[ctx: @title:window]
en: Select an Item
ca: Selecció d'un element

en: Select the item you want to get the path from.
ca: Seleccioneu l'element del qual voleu obtenir el camí.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list
ca: Introduïu una dependència per a afegir-la a la llista

[ctx: @info:placedholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list...
ca: Introduïu una dependència per a afegir-la a la llista...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addDependency)
en: Add the listed target to the dependency list
ca: Afegiu l'objectiu llistat a la llista de dependències

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, dependencies)
en: List of indirect dependent targets.
ca: Llista dels objectius dependents indirectes.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, dependencies)
en: This list should contain targets that the application does not directly depend on, but for which an action needs to be taken before running the application.
ca: Aquesta llista ha de contenir objectius que no depenen directament de l'aplicació, per als quals s'ha de prendre una acció abans d'executar l'aplicació.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeDependency)
en: Remove the selected dependencies from the list
ca: Elimina les dependències seleccionades de la llista

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepUp)
en: Move the selected dependency up in the list
ca: Mou la dependència seleccionada cap amunt a la llista

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepDown)
en: Move the selected dependency down in the list
ca: Mou la dependència seleccionada cap avall a la llista

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
ca: No s'ha pogut escriure a %1, probablement el disc està ple

en: The previous session crashed. | Session crashed %1 times in a row.
ca[0]: La sessió anterior ha fallat.
ca[1]: La sessió ha fallat %1 vegades seguides.

[ctx: tty action]
en: Clear cache
ca: Neteja el cau

[ctx: @title]
en: Session Crashed
ca: La sessió ha fallat

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press Clear if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Continue if you are sure the crash has another origin.
ca: La fallada pot ser causada per una corrupció de les dades a la memòria cau.
    
    Premeu Neteja si voleu que el KDevelop netegi la memòria cau, en cas contrari, premeu Continua si sabeu que la fallada té un altre origen.

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
ca: Neteja el cau

[ctx: @action:button]
en: Continue
ca: Continua

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a tool view configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
ca: Executar accions per a canviar l'àrea.<br />Una àrea és una vista d'eina de configuració per a un cas específic. Des d'aquí també podeu navegar enrere cap a l'àrea de codi per omissió.

[ctx: @action:inmenu]
en: Back to Code
ca: Torna al codi

[ctx: @info:progress]
en: Running %1
ca: S'està executant %1

en: &Window Color Scheme
ca: Esquema de color de les &finestres

[ctx: @title:window]
en: Configure
ca: Configuració

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ca: L'arranjament del mòdul actual ha canviat.
    Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
ca: Aplica la configuració

[ctx: @title:window]
en: No Plugins Found
ca: No s'ha trobat cap connector

en: <p>Could not find any plugins during startup.<br/>Please make sure QT_PLUGIN_PATH is set correctly.</p>Refer to <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">this article</a> for more information.
ca: <p>No s'ha pogut trobar cap connector durant l'inici.<br/>Assegureu-vos que QT_PLUGIN_PATH està establerta correctament.</p>Per a més informació, consulteu <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">aquest article</a>.

en: Debugger
ca: Depurador

[ctx: @title:window]
en: Frame Stack
ca: Pila d'execució

[ctx: @title:window]
en: Breakpoints
ca: Punts d'interrupció

en: &Restart
ca: &Reinicia

en: Restart program
ca: Reinicia el programa

en: Restarts applications from the beginning.
ca: Reinicia les aplicacions des del començament.

[ctx: @action]
en: Interrupt
ca: Interromp

[ctx: @info:tooltip]
en: Interrupt application
ca: Interromp l'aplicació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
ca: Interromp el procés depurat o l'ordre de depuració actual.

[ctx: @action]
en: Run to &Cursor
ca: Executa fins al &cursor

[ctx: @info:tooltip]
en: Run to cursor
ca: Executa fins al cursor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues execution until the cursor position is reached.
ca: Continua l'execució fins a assolir la posició del cursor.

[ctx: @action]
en: Set E&xecution Position to Cursor
ca: Establei&x la posició d'execució en el cursor

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to cursor
ca: Salta al cursor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continue execution from the current cursor position.
ca: Continua l'execució des de la posició actual del cursor.

[ctx: @action]
en: Step &Over
ca: Avança per s&obre

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over the next line
ca: Avança sobre la línia següent

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
ca: Executa una línia del codi al fitxer actual de codi font. Si la línia de codi és una crida a una funció, s'executarà la funció sencera i l'aplicació s'aturarà a la línia que segueix a la crida de funció.

[ctx: @action]
en: Step over Ins&truction
ca: Avança sobre la ins&trucció

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over instruction
ca: Avança sobre la instrucció

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps over the next assembly instruction.
ca: Avança sobre la següent instrucció d'assemblador.

[ctx: @action]
en: Step &Into
ca: Avança per d&ins

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into the next statement
ca: Avança dins de la següent sentència

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
ca: Executa exactament una línia de codi. Si la línia de codi és una crida a una funció, l'execució s'aturarà després d'entrar a la funció.

[ctx: @action]
en: Step into I&nstruction
ca: Avança dins de la &instrucció

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into instruction
ca: Avança dins de la instrucció

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps into the next assembly instruction.
ca: Avança dins de la següent instrucció d'assemblador.

[ctx: @action]
en: Step O&ut
ca: Avança per &fora

[ctx: @info:tooltip]
en: Step out of the current function
ca: Avança fora de la funció actual

[ctx: @whatsthis]
en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
ca: Executa l'aplicació fins que s'hagi completat la funció actualment en execució. El depurador mostrarà la línia següent després de la crida original a aquesta funció. Si l'execució del programa està en el marc més exterior (és a dir, a «main()»), aquesta operació no tindrà efecte.

[ctx: @action]
en: Toggle Breakpoint
ca: Commuta el punt d'interrupció

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle breakpoint
ca: Commuta el punt d'interrupció

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
ca: Commuta el punt d'interrupció a la línia actual de l'editor.

[ctx: @action]
en: Show Current Line
ca: Mostra la línia actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the current execution position
ca: Mostra la posició actual de l'execució

[ctx: @info:whatsthis]
en: Jumps to the execution line in the editor.
ca: Salta a la línia d'execució de l'editor.

[ctx: @title:window]
en: Debug
ca: Depura

[ctx: @action]
en: Debug Launch
ca: Llança al depurador

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
ca: Depura el llançament actual

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
ca: Executa l'objectiu o el programa especificat a la configuració de llançament activa dins d'un depurador.

[ctx: @action]
en: &Continue
ca: &Continua

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue application execution
ca: Continua l'execució de l'aplicació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
ca: Continua l'execució de l'aplicació al depurador. Això només té efecte quan l'aplicació ha estat retinguda pel depurador (és a dir, quan s'ha assolit un punt d'interrupció o quan s'ha premut la interrupció).

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
ca: Barra d'eines del depurador

[ctx: @action]
en: Show Documentation
ca: Mostra la documentació

[ctx: @title:window]
en: Documentation
ca: Documentació

en: Untitled
ca: Sense títol

[ctx: @title:window]
en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: *|Text File
ca: *|Fitxer de text

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
ca: El KDevelop no ha pogut trobar l'editor per al fitxer «%1» de tipus %2.
    Voleu obrir-lo com a text net?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
ca: No s'ha pogut trobar l'editor

[ctx: @action:button]
en: Open as Plain Text
ca: Com a text

[ctx: @action:button]
en: Do Not Open
ca: No l'obris

[ctx: @action]
en: &Open...
ca: &Obre...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
ca: Obre un fitxer

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a file for editing.
ca: Obre un fitxer per a editar-lo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ca: Mostra una llista dels fitxers oberts recentment i permet obrir-los amb facilitat una altra vegada.

[ctx: @action]
en: Save Al&l
ca: Desa-ho &tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all open documents
ca: Desa tots els documents oberts

[ctx: @info:whatsthis]
en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
ca: Desa tots els documents oberts, demanant informació addicional quan sigui necessari.

[ctx: @action]
en: Reload All
ca: Torna a carregar-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert all open documents
ca: Reverteix tots els documents oberts

[ctx: @info:whatsthis]
en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
ca: Reverteix tots els documents oberts, retornant-los al seu anterior estat de desament.

[ctx: @action]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: @info:tooltip]
en: Close file
ca: Tanca aquest fitxer

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes current file.
ca: Tanca el fitxer actual.

[ctx: @action]
en: Clos&e All
ca: Tan&ca-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all open documents
ca: Tanca tots els documents oberts

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
ca: Tanca tots els documents oberts, demanant informació addicional quan sigui necessari.

[ctx: @action]
en: Close All Ot&hers
ca: Tanca tots &els altres

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other documents
ca: Tanca tots els altres documents

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
ca: Tanca tots els documents oberts, amb excepció del document actualment actiu.

[ctx: @action]
en: Show Annotate on Current Document
ca: Mostra «Anotació» en el document actual

[ctx: @action]
en: Annotate
ca: Anotació

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
ca: No s'ha pogut anotar en el document, atès que no forma part d'un projecte que controla les versions.

en: Configure Text Editor
ca: Configura l'editor de text

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure environment variables
ca: Configura les variables d'entorn

[ctx: @title:window]
en: Launch Configurations
ca: Configuracions de llançament

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
ca: Afegeix una configuració de llançament nova.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
ca: Suprimeix la configuració de llançament seleccionada.

en: No launch configurations available. (Is any of the Execute plugins loaded?)
ca: No hi ha disponible cap configuració de llançament. (És algun dels connectors Executa carregats?)

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Configuration
ca: Reanomena la configuració

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Configuration
ca: Suprimeix la configuració

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
ca: La configuració de llançament seleccionada té canvis sense desar. Voleu desar-los?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
ca: Canvis sense desar

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
ca: No cal configuració per a «%1»

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add" button to add a new one.</i>
ca: <i>Seleccioneu una configuració de l'esquerra per a editar-la,<br>o cliqueu el botó «Afegeix» per a afegir-ne una de nova.</i>

en: Editing %2: <b>%1</b>
ca: En edició %2: <b>%1</b>

[ctx: @title:column Name of the Launch Configurations]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column Type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConfig)
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debugLabel)
en: Debugger:
ca: Depurador:

[ctx: @title:window]
en: Loaded Plugins
ca: Connectors carregats

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
ca: <html><font size="4">Connectors carregats per <b>%1</b></font></html>

en:  (read only)
ca:  (només de lectura)

[ctx: @info:tooltip %1 = application name]
en: Configure %1
ca: Configura el %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you customize %1.
ca: Us permet configurar %1.

[ctx: @action]
en: Configure Notifications...
ca: Configura les notificacions...

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
ca: Configura les notificacions

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
ca: Mostra un diàleg que us permet configurar les notificacions.

[ctx: @action]
en: Loaded Plugins
ca: Connectors carregats

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a list of all loaded plugins
ca: Mostra una llista de tots els connectors carregats

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
ca: Mostra un diàleg amb informació quant a tots els connectors carregats.

[ctx: @action]
en: &Next Window
ca: &Finestra següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
ca: Finestra següent

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
ca: Canvia a la finestra següent.

[ctx: @action]
en: &Previous Window
ca: F&inestra anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
ca: Finestra anterior

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
ca: Canvia a la finestra anterior.

[ctx: @action]
en: Jump to Next Outputmark
ca: Salta a la marca de sortida següent

[ctx: @action]
en: Jump to Previous Outputmark
ca: Salta a la marca de sortida anterior

[ctx: @action]
en: Split View &Top/Bottom
ca: Divideix la vista &superior/inferior

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
ca: Divideix horitzontalment

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
ca: Divideix horitzontalment la vista actual.

[ctx: @action]
en: Split View &Left/Right
ca: Divideix la vista &esquerra/dreta

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
ca: Divideix verticalment

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
ca: Divideix verticalment la vista actual.

[ctx: @action]
en: &Next Split View
ca: Vista dividida següe&nt

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
ca: Vista dividida següent

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
ca: Canvia a la següent vista dividida.

[ctx: @action]
en: &Previous Split View
ca: Vista dividida an&terior

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
ca: Vista dividida anterior

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
ca: Canvia a la vista dividida anterior.

[ctx: @action new file]
en: &New
ca: &Nou

[ctx: @action Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
ca: Nou

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
ca: Fitxer nou

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
ca: Crea un fitxer buit.

[ctx: @action]
en: &Add Tool View...
ca: &Afegeix una vista d'eina...

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
ca: Afegeix una vista d'eina

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
ca: Afegeix una vista d'eina a aquesta finestra.

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
ca: Divideix la vista superior/inferior

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
ca: Divideix la vista esquerra/dreta

[ctx: @action:inmenu]
en: New File
ca: Fitxer nou

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
ca: Torna a carregar

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload All
ca: Torna a carregar-ho tot

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Tool View
ca: Afegeix una vista d'eina

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock the Panel from Hiding
ca: Bloqueja el plafó de l'ocultació

en: %1|All Project Files (%1)
ca: %1|Tots els fitxers de projecte (%1)

[ctx: @title:tab]
en: Select Source
ca: Selecció de l'origen

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
ca: Seleccioneu un fitxer de configuració del sistema de construcció, un projecte del KDevelop existent o qualsevol carpeta per a obrir-lo/a com a projecte

[ctx: @title:window]
en: Open Project
ca: Obre un projecte

[ctx: @title:tab]
en: Project Information
ca: Informació del projecte

en: Open "%1" as project
ca: Obre «%1» com a un projecte

en: Selected URL is invalid
ca: L'URL seleccionat no és vàlid

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open existing file "%1"
ca: Obre el fitxer existent «%1»

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use this command to show or hide the view's statusbar.
ca: Usa aquesta ordre per a mostrar o ocultar la vista de la barra d'estat.

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
ca: El document «%1» té canvis sense desar. Voleu desar-los?

[ctx: @title:window]
en: Close Document
ca: Tanca el document

en: The document "%1" has unsaved changes and was modified by an external process.
    Do you want to overwrite the external changes?
ca: El document «%1» té canvis sense desar i ha estat modificat per un procés extern.
    Voleu sobreescriure els canvis externs?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite External Changes
ca: Sobreescriu els canvis externs

en: Plugin
ca: Connector

en: Todo
ca: Per fer

[ctx: @item problem severity]
en: Hint
ca: Consell

[ctx: @item problem severity]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-parse all watched documents
ca: Torna a analitzar tots els documents vigilats

[ctx: @title:column source of problem]
en: Source
ca: Origen

[ctx: @title:column problem description]
en: Problem
ca: Problema

[ctx: @title:column file where problem was found]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: @title:column line number with problem]
en: Line
ca: Línia

[ctx: @title:column column number with problem]
en: Column
ca: Columna

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation
ca: Cancel·la aquesta operació

[ctx: @info]
en: Aborting...
ca: S'està interrompent...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
ca: Obre el diàleg de progrés detallat

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
ca: Oculta la finestra de progrés detallat

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
ca: Mostra la finestra de progrés detallat

en: Loading Project %1
ca: S'està carregant el projecte %1

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
ca: S'està carregant %1

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de projecte %1.<br>El projecte ha estat eliminat de la sessió.

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
ca: No s'ha pogut crear el directori ocult (%1) per al fitxer del desenvolupador

en: Unable to get project file: %1
ca: No s'ha pogut obtenir el fitxer de projecte: %1

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
ca: No s'ha pogut carregar %1, ja està obert un projecte amb el mateix nom «%2».

en: Could not load project management plugin <b>%1</b>.<br>Check that the required programs are installed, or see console output for more information.
ca: No s'ha pogut carregar el connector de gestió del projecte <b>%1</b>.<br>Comproveu que hi ha instal·lats els programes requerits, o vegeu la sortida de la consola per a més informació.

en: The project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
ca: El connector d'importació del projecte (%1) no permet la interfície IProjectFileManager.

en: Could not open project.
ca: No s'ha pogut obrir el projecte.

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
ca: No s'ha pogut emmagatzemar la configuració del projecte específica del desenvolupador.
    Atenció: els arranjaments del projecte que heu modificat es perdran.

[ctx: @title:window]
en: Configure Project %1
ca: Configura el projecte %1

en: Invalid Location: %1
ca: Ubicació no vàlida: %1

en: Already opening %1, not opening again
ca: Ja s'està obrint %1, no s'obrirà de nou

[ctx: @action:button]
en: Override
ca: Sobreescriu

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration
ca: Continua obrint el projecte i usa la configuració del projecte que es proporciona

[ctx: @action:button]
en: Open Existing File
ca: Obre un fitxer existent

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration
ca: Continua obrint el projecte, però usa la configuració existent del projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project
ca: Cancel·la i no obris el projecte

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
ca: Ja existeix un fitxer de configuració del projecte en %1.
    Voleu sobreescriure'l o obrir el fitxer existent?

[ctx: @title:window]
en: Override Existing Project Configuration
ca: Sobreescriu la configuració existent del projecte

en: Unable to create configuration file %1
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de configuració %1

en: Reopen the current project?
ca: Voleu tornar a obrir el projecte actual?

[ctx: @action:button]
en: Reopen
ca: Reobre

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
ca: Obre / importa un projecte...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
ca: Obre o importa un projecte

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop project or import an existing Project into KDevelop. This entry allows one to select a KDevelop project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop project file, the file will be created.
ca: Obre un projecte existent del KDevelop o importa un projecte existent al KDevelop. Aquesta entrada permet seleccionar un fitxer de projecte del KDevelop o un directori existent per a obrir-lo al KDevelop. En obrir un directori existent que encara no té cap fitxer de projecte del KDevelop, es crearà el fitxer.

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
ca: Recupera un projecte...

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
ca: Recupera un projecte

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop.
ca: Guia a l'usuari fins a recuperar el projecte i després l'importa al KDevelop.

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
ca: Tanca el/s projecte/s

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
ca: Tanca tots els projectes actualment seleccionats

[ctx: @action]
en: Open Configuration...
ca: Obre la configuració...

[ctx: @action]
en: Commit Current Project...
ca: Comet el projecte actual...

[ctx: @action]
en: Commit...
ca: Comet...

[ctx: @action]
en: Open Recent Project
ca: Obre un projecte recent

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
ca: Obre un projecte que ha estat obert recentment.

[ctx: @action]
en: Open Project for Current File
ca: Obre el projecte per al fitxer actual

en: Project already open: %1
ca: El projecte ja està obert: %1

en: No active document
ca: Cap document actiu

[ctx: @title:window]
en: Project Already Open
ca: El projecte ja està obert

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
ca: El projecte que esteu intentant obrint ja es troba obert en almenys una altra sessió.<br>Què voleu fer?

[ctx: @option:radio]
en: Add project to current session
ca: Afegeix-lo a la sessió actual

[ctx: @option:radio]
en: Open session %1
ca: Obre'l a la sessió %1

en: No enabled plugin supports this repository URL: %1
ca: No s'ha habilitat un connector que admeti aquest URL de repositori: %1

[ctx: @action]
en: Reparse the Entire Project
ca: Torna a analitzar el projecte sencer

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, managerCombo)
en: Select the Management Plugin to use for this project
ca: Seleccioneu un connector de gestió a usar per a aquest projecte

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project manager:
ca: Gestor del projecte:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Provide a name for the project
ca: Proporcioneu un nom per al projecte

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @item:inlistbox]
en: From File System
ca: Des del sistema de fitxers

en: Could not create the directory: %1
ca: No s'ha pogut crear el directori: %1

[ctx: Format of the progress bar text. progress and info]
en: %1 : %p%
ca: %1: %p%

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
ca: Heu d'especificar un directori vàlid o inexistent per a extreure («check out») un projecte

en: You need to specify the source for your remote project
ca: Heu d'especificar el codi font per al vostre projecte remot

en: You need to specify an empty folder as your project destination
ca: Heu d'especificar una carpeta buida com el vostre projecte de destinació

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Source:
ca: Codi font:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
ca: Destinació

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Directory:
ca: Directori:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, workingDir)
en: Select the directory to use...
ca: Seleccioneu el directori a usar...

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sourceBox)
en: Source
ca: Codi font

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, get)
en: Get
ca: Obtén

[ctx: launch mode]
en: Debug
ca: Depura

[ctx: launch mode]
en: Profile
ca: Perfila

[ctx: launch mode]
en: Execute
ca: Executa

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
ca: La configuració de llançament actual no permet el mode «%1».

[ctx: @action]
en: Configure Launches...
ca: Configura els llançaments...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
ca: Obre un diàleg de configuració de llançament

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
ca: Obre un diàleg per a arranjar les noves configuracions de llançament, o canviar les existents.

[ctx: @action]
en: Execute Launch
ca: Executa el llançament

[ctx: @action Short text for 'Execute Launch' used in the toolbar]
en: Execute
ca: Executa

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
ca: Executa el llançament actual

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
ca: Executa l'objectiu o el programa especificat a la configuració de llançament activa actualment.

[ctx: @action Short text for 'Debug Launch' used in the toolbar]
en: Debug
ca: Depura

[ctx: @action]
note: i18n("Profile Launch"), this); profileAction->setToolTip(i18nc("@info:tooltip", "Profile current launch")); profileAction->setWhatsThis(i18nc("@info:whatsthis", "Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Profiler.")); ac->addAction("run_profile", 
en: Stop All Jobs
ca: Atura totes les tasques

[ctx: @action Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
ca: Atura-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
ca: Atura totes les tasques en execució

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
ca: Demana que s'aturin totes les tasques en execució.

[ctx: @action]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: @action Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
ca: Menú que permet aturar tasques individuals

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
ca: Llista de tasques que es poden aturar individualment.

[ctx: @title:menu]
en: Current Launch Configuration
ca: Configuració de llançament actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
ca: Configuració de llançament actual

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
ca: Seleccioneu quina configuració de llançament s'ha d'executar en invocar l'execució.

[ctx: @item:inmenu]
en: <%1> Unnamed job
ca: <%1> Tasca sense nom

en: New %1 Launcher
ca: Nou llançador de %1

[ctx: @title:menu]
en: %1 As...
ca: %1 com a...

en: Host System
ca: Sistema amfitrió

en: Allows to select a runtime
ca: Permet seleccionar un temps d'execució

en: Runtime: %1
ca: Temps d'execució: %1

[ctx: @title:window]
en: Save Modified Files?
ca: Voleu desar els fitxers modificats?

en: The following files have been modified. Save them?
ca: Els següents fitxers s'han modificat. Voleu desar-los?

[ctx: @action:button]
en: Save &None
ca: &No desis res

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all modifications
ca: Descarta totes les modificacions

en: (no projects)
ca: (cap projecte)

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete session
ca: Suprimeix la sessió

[ctx: @title:window]
en: Pick a Session
ca: Selecció d'una sessió

[ctx: @action:button]
en: Run
ca: Executa

[ctx: @info:tooltip]
en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
ca: Sessió activa.
    PID %1, apl %2, màquina %3

en: Running
ca: Execució

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Session
ca: No s'ha pogut suprimir la sessió

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
ca: <p>No s'ha pogut suprimir una sessió bloquejada.

[ctx: @info]
en: <p>The session <b>%1</b> is locked by %2 on %3 (PID %4).
ca: <p>La sessió <b>%1</b> està bloquejada per %2 en %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: The session <b>%1</b> and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
ca: Se suprimirà la sessió <b>%1</b> i tot l'arranjament que conté. Els projectes no es veuran afectats. Voleu continuar?

[ctx: @title:window]
en: Delete Session
ca: Suprimeix la sessió

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
ca: Se suprimirà la sessió actual i tots els arranjaments que conté. Els projectes no es veuran afectats. Voleu continuar?

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
ca: Reanomena la sessió

[ctx: @label:textbox]
en: New session name:
ca: Nom nou de la sessió:

en: Session Manager
ca: Gestor de sessions

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
ca: Inicia una sessió nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
ca: Inicia una instància nova del KDevelop amb una sessió buida

[ctx: @action]
en: Rename Current Session...
ca: Reanomena la sessió actual...

[ctx: @action]
en: Delete Current Session...
ca: Suprimeix la sessió actual...

[ctx: @action]
en: Quit
ca: Surt

en: Copy of %1
ca: Còpia de %1

[ctx: @title:column]
en: Identity
ca: Identitat

[ctx: @title:column]
en: Contents
ca: Contingut

[ctx: @title:column]
en: State
ca: Estat

[ctx: @title:column]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @label:textbox]
en: Filter:
ca: Filtre:

en: Create New Session
ca: Crea una sessió nova

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) detected, making this one visible instead of starting a new one
ca: S'ha detectat una instància %1 en execució (PID: %2). Aquesta es farà visible en lloc d'iniciar-ne una de nova

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
ca: La instància %1 en execució (PID: %2) aparentment està penjada

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
ca: L'aplicació indicada no ha contestat a una crida de D-Bus. Pot estar fallant o està penjada.

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
ca: Ha fallat en bloquejar la sessió <em>%1</em>, ja està bloquejada per %2 en %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
ca: Ha fallat en bloquejar la sessió <em>%1</em> (fitxer de bloqueig no disponible).

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
ca: <p>Tanqueu la instància de l'aplicació no desitjada o seleccioneu una altra sessió a llançar.</p>

[ctx: @action:button]
en: Retry Startup
ca: Torna a intentar l'inici

[ctx: @action:button]
en: Choose Another Session
ca: Seleccioneu una altra sessió

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
ca: Ha fallat en bloquejar la sessió %1

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
ca: La sessió %1 ja és activa en una altra instància en execució.

en: Analyzers
ca: Analitzadors

en: Configure Analyzers
ca: Configura els analitzadors

en: Configure Background Parser
ca: Configura l'analitzador en segon pla

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
ca: <p>Activa o desactiva l'analitzador en segon pla.<br>Si no esteu segur, deixeu-ho activat. Desactivat l'analitzador en segon pla es desactivaran grans parts de la funcionalitat del KDevelop.</p>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: Enable Background Parser
ca: Activa l'analitzador en segon pla

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
ca: El temps a esperar abans de tornar a analitzar el document quan l'editeu.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delay:
ca: Retard:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
ca: El nombre màxim d'instàncies paral·leles que utilitza l'analitzador en segon pla. Si no esteu segur, seleccioneu 1 o 2.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum number of threads:
ca: Nombre màxim de fils:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en:  threads
ca:  fils

en: Configure Documentation
ca: Configura la documentació

en: No Source Formatter available
ca: No hi ha disponible cap formatador del codi font

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPreview) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Environment
ca: Entorn

en: Configure Environment Variables
ca: Configura les variables d'entorn

en: %1 (default profile)
ca: %1 (perfil per omissió)

[ctx: @title:column]
en: Value
ca: Valor

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter variable...
ca: Introduïu una variable...

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Environment Profile
ca: Introduïu el nom del perfil entorn nou

[ctx: @title:window]
en: Batch Edit Mode
ca: Mode d'edició per lots

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment profile:
ca: Perfil d'entorn:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileButton)
en: Add profile...
ca: Afegeix un perfil...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneProfileButton)
en: Clone profile...
ca: Clona un perfil...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeProfileButton)
en: Remove profile
ca: Elimina el perfil

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultProfileButton)
en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeVariableButton)
en: Remove variable
ca: Elimina la variable

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchModeEditButton)
en: Batch edit mode
ca: Mode d'edició per lots

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  file |  files
ca[0]:  fitxer
ca[1]:  fitxers

en: Language Support
ca: Implementació del llenguatge

en: Configure Code-Completion and Semantic Highlighting
ca: Configura la compleció de codi i el ressaltat semàntic

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Code Completion
ca: Compleció de codi

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automaticInvocation)
en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
ca: Si està desactivat, el giny de compleció de codi mai es mostrarà automàticament.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enable automatic invocation:
ca: Activa la invocació automàtica:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
ca: Seleccioneu si mostrar la informació addicional per a l'element de compleció de codi actualment seleccionat.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Additional information for current item:
ca: Informació addicional per a l'element actual:

[ctx: info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showMultiLineSelectionInformation)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
ca: Seleccioneu si mostrar la informació addicional per a l'element de compleció de codi actualment seleccionat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
ca: <p>La IU de compleció de codi té un mode mínim i un mode detallat.<br>Seleccioneu els casos en què es mostrarà la compleció de codi completa.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Detailed completion:
ca: Compleció detallada:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Never
ca: Mai

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: When Invoked Manually
ca: Quan s'invoqui manualment

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Always
ca: Sempre

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Semantic Code Highlighting
ca: Ressaltat semàntic del codi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, localColorizationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_localColorization)
en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
ca: <p>Aquest arranjament estableix la intensitat dels colors per a les variables locals, com per exemple els arguments de funcions, variables i similars.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localColorizationLabel)
en: Local colorization intensity:
ca: Intensitat de coloració local:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: <p>By default, the global colors for types, functions, namespaces and so forth are auto-generated and will adapt to the selected editor theme based on the global colorization intensity. If you want to have full control over the colors, you can instead use the editor theme as color source. You can then fine tune the colors in the settings under Editor &gt; Color Themes &gt; Highlighting Text Styles &gt; KDevelop/Semantic Colors.</p>
ca: <p>De manera predeterminada, els colors globals per als tipus, funcions, espais de noms, etc. es generen automàticament i s'adaptaran al tema de l'editor seleccionat basat en la intensitat de coloració global. Si voleu tenir un control complet sobre els colors, en el seu lloc podeu utilitzar el tema de l'editor com a font de color. A continuació, podreu ajustar els colors en la configuració a Editor &gt; Temes de color &gt; Estils de text ressaltat &gt; KDevelop/Colors semàntics.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: Auto-Generated
ca: Generat automàticament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: From Editor Theme
ca: A partir del tema de l'editor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Global colors:
ca: Colors globals:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_globalColorization) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
ca: <p>Aquest arranjament permet establir la intensitat dels colors per als tipus accessibles globalment, com per exemple les classes, mètodes, funcions, etc.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: Global colorization intensity:
ca: Intensitat de coloració global:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightSemanticProblems)
en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
ca: <p>Ressalta els problemes semàntics, com declaracions inexistents o inaccessibles.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Highlight semantic problems:
ca: Ressalta els problemes semàntics:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightProblematicLines)
en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
ca: <p>Quan està activat, les línies amb errors es ressaltaran automàticament i les seves posicions quedaran marcades a la barra de desplaçament.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Highlight problematic lines:
ca: Ressalta les línies problemàtiques:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: <html><head/><body><p>Use bold font for declarations such as classes, functions, local variables, etc.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Usa negreta per a les declaracions com ara classes, funcions, variables locals, etc.</p></body></html>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: Bold font for declarations:
ca: Tipus de lletra en negreta per a les declaracions:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Problems shown as inline notes:
ca: Problemes en mostrar com a notes incloses:

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: None
ca: Cap

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Warnings and Errors
ca: Avisos i errors

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Hints, Warnings and Errors
ca: Consells, avisos i errors

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
ca: Llista de paraules separades per espais que fan que un comentari representi un element «Per fer» (TODO)

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: TODO marker words:
ca: Paraules de marcador «Per fer» (TODO):

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_todoMarkerWords)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
ca: Llista de paraules separades per espais que fan que un comentari representi un element «Per fer» (TODO).

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Project Parsing
ca: Anàlisi del projecte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_minFilesForSimplifiedParsing)
en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
ca: <p>Quan un projecte conté més fitxers que aquest nombre, el projecte serà
    analitzat en mode simplificat, incrementant l'eficiència recollint menys informació. La navegació global del codi i les característiques d'obertura ràpida es reduiran.</p>

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum project size for simplified parsing:
ca: Mida màxima del projecte per a l'anàlisi simplificada:

[ctx: @title:group]
en: Core
ca: Nucli

[ctx: @title:group]
en: Project Management
ca: Gestió de projectes

[ctx: @title:group]
en: Version Control
ca: Control de versions

[ctx: @title:group]
en: Utilities
ca: Utilitats

[ctx: @title:group]
en: Documentation
ca: Documentació

[ctx: @title:group]
en: Language Support
ca: Implementació del llenguatge

[ctx: @title:group]
en: Debugging
ca: Depuració

[ctx: @title:group]
en: Testing
ca: Proves

[ctx: @title:group]
en: Analyzers
ca: Analitzadors

[ctx: @title:group]
en: Runtimes
ca: Temps d'execució

[ctx: @title:group]
en: Other
ca: Altre

en: Plugins
ca: Connectors

en: Configure Plugins
ca: Configura els connectors

note: i18n: ectx: label, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
ca: Programa en segon pla, l'anàlisi de tot el codi font per la Implementació del llenguatge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
ca: Si aquesta opció està activada, el KDevelop programarà l'anàlisi
            de tot el codi font trobat pel sistema de construcció actual per a la part de la
            implementació del llenguatge apropiat
            Això permet una millor implementació del llenguatge, però pot resultar més lent.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (projectsBaseDirectory), group (Project Manager)
en: Chooses the base directory where new projects are created.
ca: Trieu el directori base on es crearan els nous projectes.

note: i18n: ectx: label, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: Save all open documents before building anything
ca: Desa tots els documents oberts abans de començar a construir

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
ca: Si aquesta opció està activada, tots els documents oberts es desaran automàticament abans d'iniciar qualsevol construcció.

en: Projects
ca: Projectes

en: Configure Projects
ca: Configura els projectes

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_projectsBaseDirectory)
en: Select the base directory where new projects are to be created
ca: Seleccioneu el directori base on es crearan els nous projectes

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Projects base directory:
ca: Directori base dels projectes:

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Parse all files in a project after the project has been opened
ca: Analitza tots els fitxers d'un projecte després d'obrir-lo

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Schedule all project files for parsing
ca: Programa l'anàlisi de tots els fitxers de projecte

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all modified documents when the "build" action is triggered
ca: Desa tots els documents modificats quan s'activi l'acció «build»

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all documents before building
ca: Desa tots els documents abans de construir

en: Runtimes
ca: Temps d'execució

en: Configure Runtimes
ca: Configura els temps d'execució

en: Source Formatter
ca: Formatador del codi font

en: Configure Source Formatter
ca: Configura el formatador del codi font

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
ca: Substitueix el mode de sagnat de l'editor segons l'estil de format per als documents sense el mode de línia del Kate.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override Kate Indentation Mode
ca: Substitueix el mode de sagnat del Kate

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
ca: Afegeix un mode de línia del Kate segons l'estil de format als documents amb format.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add Kate Modeline
ca: Afegeix el mode de línia del Kate

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting Styles
ca: Estils de donar format

en: Templates
ca: Plantilles

en: Configure Templates
ca: Configura les plantilles

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
ca: Obtén més plantilles

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load Template From File
ca: Carrega una plantilla des d'un fitxer

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, extractButton)
en: Clone Template
ca: Clona una plantilla

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Dock Window Behavior
ca: Comportament de la finestra acoblable

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
ca: <p>Controla si la cantonada inferior esquerra està ocupada per l'acoblable de l'esquerra, o per l'acoblable de la part inferior.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bottom left corner occupied by:
ca: Cantonada inferior esquerra ocupada per:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
ca: <p>Controla si la cantonada inferior dreta està ocupada per l'acoblable de la dreta, o per l'acoblable de la part inferior.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Bottom right corner occupied by:
ca: Cantonada inferior dreta ocupada per:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: Left Dock
ca: Acoblable de l'esquerra

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Bottom Dock
ca: Acoblable inferior

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Right Dock
ca: Acoblable de la dreta

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tabbed Browsing
ca: Navegació amb pestanyes

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
ca: Controla si les pestanyes noves s'obren després de l'activa.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Open new tab after current
ca: Obre una pestanya nova després de l'actual

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
ca: Quan està activat, els connectors poden agrupar els fitxers relacionats costat a costat.
    Per exemple, un fitxer de capçalera s'obrirà després del fitxer d'implementació.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: Arrange related documents side by side
ca: Alinea els documents relacionats costat a costat

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
ca: Activa o desactiva la visualització de la barra de pestanyes a la part superior de la finestra de l'editor.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Show tabs
ca: Mostra les pestanyes

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Enables or disables the display of a close button in each tab in the tab bar at the top of the editor window.
ca: Activa o desactiva la visualització d'un botó per a tancar a cada pestanya a la part superior de la finestra de l'editor.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Show close buttons on tabs
ca: Mostra els botons de tancament a les pestanyes

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Coloring
ca: Dona color

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: When enabled, tabs and other widgets are colored based on the project affiliation
ca: Quan s'activa, les pestanyes i altres ginys seran de color basant-se en l'afiliació del projecte

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: Color widgets based on the project affiliation
ca: Els ginys seran de color basant-se en l'afiliació del projecte

en: Configure User Interface
ca: Configura la interfície d'usuari

[ctx: @action]
en: &Reformat Source
ca: To&rna a donar format al codi font

[ctx: @action]
en: Reformat Line
ca: Torna a donar format a la línia

[ctx: @action]
en: Reformat Files...
ca: Torna a donar format als fitxers...

[ctx: @info:tooltip]
en: Format file(s) using the configured source formatter(s)
ca: Dona format al/s fitxer/s usant el/s formatador/s de codi font configurat/s

[ctx: @info:whatsthis]
en: Formatting functionality using the configured source formatter(s).
ca: Funcionalitat de donar format que usa el/s formatador/s de codi font que hi ha configurat/s.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
ca: Torna a donar format a la selecció o el fitxer usant <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
ca: Torna a donar format al text seleccionat o tot el fitxer si no se selecciona res, usant l'eina <i>%1</i> amb l'estil <b>%2</b>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
ca: Torna a donar format a la línia actual usant <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
ca: Torna a donar format al codi font de la línia sota el cursor usant l'eina <i>%1</i> amb l'estil <b>%2</b>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using the configured source formatter
ca: Torna a donar format a la selecció o el fitxer usant el formatador de codi font configurat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using the configured source formatter.
ca: Torna a donar format al text seleccionat o tot el fitxer si no hi ha res seleccionat, usant el formatador de codi font que hi ha configurat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using the configured source formatter
ca: Torna a donar format a la línia actual usant el formatador de codi font configurat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using the configured source formatter.
ca: Torna a donar format al codi font de la línia sota el cursor usant el formatador de codi font que hi ha configurat.

[ctx: @title:window]
en: Reformat Files?
ca: Torna a donar format als fitxers

en: Reformat all files in the selected folder?
ca: Torna a donar format a tots els fitxers de la carpeta seleccionada?

[ctx: @action:button]
en: Reformat
ca: Torna a donar format

en: Reformatting
ca: Torna a donar format

en: Reformat Files
ca: Torna a donar format als fitxers

en: Reformatting one file | Reformatting %1 files
ca[0]: S'està tornant a donar format a un fitxer
ca[1]: S'estan tornant a donar format a %1 fitxers

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
ca: L'estil %1 també s'utilitza als llenguatges següents:
    %2.
    Esteu segur que el voleu suprimir?

[ctx: @title:window]
en: Deleting Style
ca: Supressió de l'estil

en: New %1
ca: %1 nou

en: New Style
ca: Estil nou

en: No language selected
ca: No s'ha seleccionat cap llenguatge

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language:
ca: Llenguatge:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Formatter:
ca: Formatador:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Style:
ca: Estil:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewStyle)
en: New
ca: Nou

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditStyle)
en: Edit...
ca: Edita...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete
ca: Suprimeix

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
ca: El fitxer «%1» s'ha modificat al disc.
    
    Esteu segur que voleu sobreescriure'l? (Es perdran els canvis externs).

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
ca: Document modificat externament

en:  Line: %1 Col: %2
ca:  Línia: %1 Col.: %2

[ctx: area]
en: Code
ca: Codi

[ctx: area]
en: Debug
ca: Depuració

[ctx: area]
en: Review
ca: Revisió

[ctx: @title:window]
en: Select Tool View to Add
ca: Seleccioneu la vista d'eina a afegir

en: <b>Active Working Set</b>
ca: <b>Conjunt de treball actiu</b>

en: <b>Working Set</b>
ca: <b>Conjunt de treball</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
ca: Elimina aquest conjunt de treball. Els documents inclosos no es veuran afectats.

[ctx: @action:button]
en: Add All
ca: Afegeix-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set
ca: Afegeix tots els documents que formen part d'aquest conjunt de treball al conjunt de treball actiu actualment

[ctx: @action:button]
en: Remove All
ca: Elimina-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set
ca: Elimina tots els documents que formen part d'aquest conjunt de treball del conjunt de treball actiu actualment

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
ca: Feu clic per a obrir i activar aquest document.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this file from the current working set
ca: Elimina aquest fitxer del conjunt de treball actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Add this file to the current working set
ca: Afegeix aquest fitxer al conjunt de treball actual

[ctx: @action:button]
en: Stash
ca: Modificació temporal

[ctx: @action:button]
en: Load
ca: Carrega

en: Line: 00000 Col: 000
ca: Línia: 00000 Col: 000

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sorted list of opened documents
ca: Mostra una llista ordenada dels documents oberts

[ctx: @info]
en: (Press Ctrl+Tab to switch)
ca: (Premeu Ctrl+Tab per a commutar)

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Filename
ca: Copia el nom del fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
ca: Tanca tots els altres

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
ca: Tanca-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle '%1' tool view
ca: Commuta la vista d'eina «%1»

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
ca: Clic dret per a afegir vistes d'eina noves.

[ctx: @title:window]
en: %1 Toolbar
ca: Barra d'eines de %1

[ctx: @title:menu]
en: Tool View Position
ca: Posició de la vista d'eina

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Bottom
ca: Inferior

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Detached
ca: Separada

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Shortcut...
ca: Assigna una drecera...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this shortcut to trigger visibility of the tool view.
ca: Useu aquesta drecera per a activar la visibilitat de la vista d'eina.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Tool View
ca: Elimina la vista d'eina

[ctx: @title:window]
en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
ca: Assigna una drecera per a la vista d'eina «%1»

[ctx: @option:check]
en: Concentration Mode
ca: Mode de concentració

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove most of the controls so you can focus on what matters
ca: Elimina la majoria dels controls, de manera que us podeu enfocar en l'important

[ctx: @option:check]
en: Show Left Dock
ca: Mostra la barra acoblable de l'esquerra

[ctx: @option:check]
en: Show Right Dock
ca: Mostra la barra acoblable de la dreta

[ctx: @option:check]
en: Show Bottom Dock
ca: Mostra la barra acoblable inferior

[ctx: @action]
en: Focus Editor
ca: Focus a l'editor

[ctx: @action]
en: Hide/Restore Docks
ca: Oculta/restaura els acobladors

[ctx: @action]
en: Next Tool View
ca: Vista d'eina següent

[ctx: @action]
en: Previous Tool View
ca: Vista d'eina anterior

[ctx: @title:menu]
en: Tool Views
ca: Vistes d'eina

en: Left Button Bar
ca: Barra de botons esquerra

en: Right Button Bar
ca: Barra de botons dreta

en: Bottom Button Bar
ca: Barra de botons inferior

[ctx: @action]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
ca: Tanca el missatge

en: DUChain builder application
ca: Aplicació de construcció de la cadena de definició d'usos (DUChain)

en: file or directory
ca: fitxer o directori

en: Show warnings
ca: Mostra els avisos

en: Show warnings and debug output
ca: Mostra els avisos i la sortida de depuració

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
ca: Força una actualització dels contexts superiors corresponents als fitxers proporcionats

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
ca: Força una actualització dels contexts superiors corresponents als fitxers proporcionats i tots els fitxers d'inclusió

en: Number of threads to use
ca: Nombre de fils a usar

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
ca: Característiques a construir. Opcions: buit, declaracions-visibles-simplificades, declaracions-visibles (per omissió), totes-les-declaracions, totes-les-declaracions-i-usos, totes-les-declaracions-i-usos-i-AST

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
ca: Imprimeix a la pantalla tota la cadena de definició d'usos després de completar una anàlisi amb èxit

en: Print complete DUChain Definitions repository on successful parse
ca: Imprimeix a la pantalla totes les definicions per a la cadena de definició d'usos després de completar una anàlisi amb èxit

en: Print complete DUChain PersistentSymbolTable repository on successful parse
ca: Imprimeix a la pantalla tota la «PersistentSymbolTable» per a la cadena de definició d'usos després de completar una anàlisi amb èxit

en: Number defining the maximum depth where declaration details are printed
ca: El número defineix la profunditat màxima en la qual s'imprimiran els detalls de la declaració

en: Dump DUChain graph (in .dot format)
ca: Bolca la gràfica DUChain (en format .dot)

en: Print problems encountered during parsing
ca: Imprimeix a la pantalla els problemes trobats durant l'anàlisi

en: Recursively dump errors from imported contexts.
ca: Bolca de forma recursiva els errors des dels contextos importats.

[ctx: @title:column]
en: Profile
ca: Perfil

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
ca: Usa el perfil per omissió (actualment: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
ca: %1 (no existeix)

en: Task aborted
ca: La tasca s'ha interromput

en: Run all tests in %1
ca: Executa totes les proves a %1

en: You don't have write permissions for the following files; add write permissions for owner before saving?
ca: No teniu permisos d'escriptura per als següents fitxers. Afegeixo permisos d'escriptura per al propietari abans de desar?

[ctx: @title:window]
en: Some Files are Write-Protected
ca: Alguns fitxers estan protegits contra escriptura

[ctx: @action:button]
en: Set Write Permissions
ca: Estableix els permisos d'escriptura

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ca: Ignora

en: Failed adding write permissions for some files.
ca: Ha fallat en afegir permisos d'escriptura per a alguns fitxers.

[ctx: @title:window]
en: Failed Setting Permissions
ca: Ha fallat en establir els permisos

en: Working Directory does not exist: %1
ca: El directori de treball no existeix: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
ca: El directori de treball no és absolut: %1

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
ca: El procés «%1» ha sortit amb l'estat %2
    %3

en: Command finished with error %1.
ca: L'ordre ha acabat amb l'error %1.

en: Command exited with value %1.
ca: L'ordre ha sortit amb el valor %1.

[ctx: @action:inmenu]
en: Branches...
ca: Branques...

[ctx: @title:window]
en: Branch Manager
ca: Gestor de branques

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
ca: Cal seleccionar una branca base de la llista abans de crear una branca nova.

[ctx: @title:window]
en: New Branch
ca: Branca nova

[ctx: @label:textbox]
en: Name of the new branch:
ca: Nom de la branca nova:

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
ca: La branca «%1» ja existeix.
    Seleccioneu un altre nom.

en: Currently at the branch "%1".
    To delete it, please change to another branch.
ca: Esteu a la branca «%1».
    Per a suprimir-la, heu de canviar a una altra branca.

en: Are you sure you want to irreversibly delete the branch '%1'?
ca: Segur que voleu suprimir irreversiblement la branca «%1»?

en: Already on branch "%1"
ca: Ja esteu a la branca «%1»

en: Branch "%1" doesn't exists.
    Please, choose another name.
ca: La branca «%1» no existeix.
    Seleccioneu un altre nom.

en: You must select a branch to merge into current one from the list.
ca: Cal seleccionar una branca a fusionar dins l'actual des de la llista.

en: Could not create a patch for the current version.
ca: No s'ha pogut crear cap pedaç per a la versió actual.

[ctx: @titlew:indow]
en: Unable to Retrieve Diff
ca: No s'ha pogut obtenir la diferència

en: There are no committed differences.
ca: No hi ha cap diferència comesa (commit).

[ctx: @title:window]
en: VCS Support
ca: Implementació VCS

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newButton)
en: Creates new branch based on the selected branch
ca: Crea una nova branca basada en la branca seleccionada

[ctx: @action:button new branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
ca: Nova

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: The same as git branch -D
ca: Igual que la branca del git -D

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton)
en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, diffButton)
en: <p>Show changes between the current branch (or staging area, if not empty) and the last commit on the selected branch.</p>
ca: <p>Mostra els canvis entre la branca actual (o l'àrea d'espera, si no està buida) i l'última comissió a la branca seleccionada.</p>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, diffButton)
en: Compare to Branch
ca: Compara amb la branca

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout to the selected branch
ca: Extreu a la branca seleccionada

[ctx: @action:button checkout a version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout
ca: Extreu

[ctx: @action:button merge a branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merge
ca: Fusiona

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUrl)
en: Source directory:
ca: Directori d'origen:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Commit message:
ca: Missatge de comissió:

en: Branch "%1" already exists.
ca: La branca «%1» ja existeix.

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
ca: Esteu segur que voleu reanomenar «%1» a «%2»?

en: Author:
ca: Autor:

en: Date:
ca: Data:

en: Commit message:
ca: Missatge de comissió:

[ctx: @title:column]
en: Revision
ca: Revisió

[ctx: @title:column]
en: Message
ca: Missatge

[ctx: @title:column]
en: Author
ca: Autor

[ctx: @title:column]
en: Date
ca: Data

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
ca: Afegit

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
ca: Suprimit

[ctx: @item file is conflicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
ca: Té conflictes

[ctx: @item version controlled file was modified]
en: Modified
ca: Modificat

[ctx: @item file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
ca: Última versió

[ctx: @item file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: @title:column]
en: Filename
ca: Nom de fitxer

[ctx: @title:column]
en: Status
ca: Estat

[ctx: @item]
en: Added
ca: Afegit

[ctx: @item]
en: Deleted
ca: Suprimit

[ctx: @item]
en: Modified
ca: Modificat

[ctx: @item]
en: Copied
ca: Copiat

[ctx: @item]
en: Replaced
ca: Substituït

[ctx: @title:column]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: @title:column]
en: Actions
ca: Accions

[ctx: @title:column]
en: Source Location
ca: Ubicació d'origen

[ctx: @title:column]
en: Source Revision
ca: Revisió d'origen

[ctx: @action:inmenu]
en: Commit...
ca: Comet...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
ca: Actualitza

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Differences...
ca: Mostra les diferències...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revert
ca: Reverteix

[ctx: @action:inmenu revision history]
en: History...
ca: Historial...

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation...
ca: Anotació...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff...
ca: Mostra les diferències...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff (All Files)...
ca: Mostra les diferències (tots els fitxers)...

[ctx: @action:inmenu]
en: Push
ca: Afegeix («Push»)

[ctx: @action:inmenu]
en: Pull
ca: Extreu («Pull»)

en: There are no differences.
ca: No hi ha cap diferència.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Get Differences
ca: No s'han pogut obtenir les diferències

[ctx: @title:window %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
ca: Historial de %2 (%1)

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
ca: No s'han pogut mostrar les anotacions, falta la interfície «KTextEditor::AnnotationInterface» per a l'editor.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
ca: No s'ha pogut executar l'acció d'anotació perquè no s'ha pogut trobar el document o no era un document de text:
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Revision Id
ca: Copia l'ID de la revisió

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the repository URL...
ca: Introduïu l'URL del repositori...

[ctx: @item age]
en: %1 year | %1 years
ca[0]: %1 any
ca[1]: %1 anys

[ctx: @item age]
en: %1 month | %1 months
ca[0]: %1 mes
ca[1]: %1 mesos

[ctx: @item age]
en: %1 day | %1 days
ca[0]: %1 dia
ca[1]: %1 dies

[ctx: @item age]
en: Today
ca: Avui

[ctx: By: commit author]
en: By: %1
ca: Per: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VcsCommitDialog)
en: Select Files to Commit
ca: Selecció dels fitxers a cometre

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commit files:
ca: Fitxers a cometre:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveChk)
en: Recursive
ca: Recursiu

en: Old Messages
ca: Missatges antics

en: For more detailed information please see the Version Control tool view.
ca: Per a una informació més detallada, vegeu la vista d'eina del Control de versions.

en: Unable to commit
ca: No s'ha pogut cometre

[ctx: @title:window]
en: Commit Unsuccessful
ca: Comissió incorrecta

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
ca: Comet

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
ca: <qt>Fitxers que es cometran:
    <ul>%1</ul>
    Amb el missatge:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @title:window]
en: About to Commit to Repository
ca: Quant a la comissió al repositori

[ctx: @label]
en: Difference between revision %1 and %2:
ca: Diferències entre les revisions %1 i %2:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, revLabel)
en: Difference between revisions:
ca: Diferències entre revisions:

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff to Previous Revision
ca: Diferències amb la revisió anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff between Revisions
ca: Diferències entre revisions

[ctx: @title:window]
en: Difference To Previous
ca: Diferències amb l'anterior

[ctx: @title:window]
en: Difference between Revisions
ca: Diferències entre revisions
