kdevelop - en to ca translation catalogue (92 entries)

en:     *** MESON ERROR ***
ca:     *** ERROR DE MESON ***

en: Failed to set the internally used Ninja builder
ca: Ha fallat en establir el constructor Ninja emprat internament

en: Failed to acquire the Ninja builder plugin
ca: Ha fallat en adquirir el connector del constructor Ninja

en: The current build directory for %1 is invalid
ca: El directori de construcció actual per a %1 no és vàlid

en: The directory '%1' is not empty and does not seem to be an already configured build directory
ca: El directori «%1» no està buit i no sembla que sigui un directori de construcció ja configurat

en: The directory '%1' cannot be used as a meson build directory
ca: El directori «%1» no es pot emprar com un directori de construcció Meson

en: The current build configuration is broken, because the build directory is not specified
ca: La configuració de construcció actual està trencada, perquè no especifica el directori de construcció

en: Congratulations: You have reached unreachable code!
    Please report a bug at https://bugs.kde.org/
    FILE: %1:%2
ca: Enhorabona: heu arribat a un codi inabastable!
    Informeu d'un error a https://bugs.kde.org/
    FITXER: %1:%2

en: Internal error: The buildsystem manager is not the MesonManager
ca: Error intern: El gestor del sistema de construcció no és el MesonManager

en: Failed to create a new build directory
ca: Ha fallat en crear el directori de construcció nou

en: The directory '%1' is already pruned
ca: El directori «%1» ja s'ha eliminat

en: The directory '%1' does not appear to be a meson build directory
ca: El directori «%1» no sembla que sigui un directori de construcció Meson

en: Aborting prune operation
ca: S'està interrompent l'operació d'eliminar

en: Deleting contents of '%1'
ca: S'estan suprimint els continguts de «%1»

en: ** Prune successful **
ca: ** Eliminat amb èxit **

en: ** Prune failed: %1 **
ca: ** L'eliminació ha fallat: %1 **

[ctx: @title:window]
en: Project Import Failed
ca: Ha fallat la importació del projecte

en: Meson builder error: %1
ca: Error del constructor Meson: %1

en: Importing %1 failed because no build directory could be created.
ca: Ha fallat la importació de %1 perquè no es podia crear cap directori de construcció.

en: Introspection file '%1' does not exist
ca: El fitxer d'introspecció %1 no existeix

en: Failed to open introspection file '%1'
ca: Ha fallat en obrir el fitxer d'introspecció «%1»

en: In %1:%2: %3
ca: En %1:%2: %3

en: The introspection file '%1' contains neither an array nor an object
ca: El fitxer d'introspecció «%1» no conté cap matriu ni cap objecte

en: %1 returned %2
ca: %1 ha retornat %2

en: JSON parser error: %1
ca: Error d'anàlisi del JSON: %1

en: The introspection output of '%1' contains neither an array nor an object
ca: La sortida d'introspecció de «%1» no conté cap matriu ni cap objecte

en: The current build directory is invalid
ca: El directori de construcció actual no és vàlid

[ctx: %1 - test case name]
en: Meson Test "%1"
ca: Prova de Meson «%1»

en: Failed to create a temporary file.
ca: Ha fallat en crear un fitxer temporal.

en: The rewriter output of '%1' is not an object
ca: La sortida reescrita de «%1» no és un objecte

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_showAdvanced)
en: Show Advanced Configuration
ca: Mostra la configuració avançada

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, container)
en: Advanced Configuration
ca: Configuració avançada

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonArgs)
en: Extra Meson arguments:
ca: Arguments extres de Meson:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_backend)
en: Meson backend:
ca: Dorsal de Meson:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonExe)
en: Meson executable:
ca: Executable de Meson:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, i_mesonArgs)
en: Changing this will reset the build options.
ca: Canviant això es reiniciaran les opcions de construcció.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_mesonExe)
en: /path/to/mesonexecutable
ca: /camí/a/executablemeson

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_hideAdvanced)
en: Hide Advanced Configuration
ca: Oculta la configuració avançada

en: Status: %1
ca: Estat: %1

en: The current build directory does not exist
ca: El directori de construcció actual no existeix

en: The current build directory is empty
ca: El directori de construcció actual està buit

en: Build directory configured
ca: S'ha configurat el directori de construcció

en: This meson build directory is not fully configured
ca: Aquest directori de construcció Meson no està completament configurat

en: This directory does not seem to be a meson build directory
ca: Aquest directori no sembla que sigui un directori de construcció Meson

en: Invalid build directory configuration (empty build directory string)
ca: La configuració del directori de construcció no és vàlida (cadena buida del directori de construcció)

en: Something went very wrong. This is a bug
ca: Alguna cosa ha anat molt malament. Això és un error

en: No changes
ca: Sense canvis

en: %1 option changed | %1 options changed
ca[0]: S'ha canviat %1 opció
ca[1]: S'han canviat %1 opcions

[ctx: @title:tab]
en: Meson Project Configuration
ca: Configuració del projecte Meson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_status) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_statusMessage)
en: Status message...
ca: Missatge d'estat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_changed)
en: Num changed
ca: Núm. canviats

en: <NEW>
ca: <NOU>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MesonListEditor)
en: Dialog
ca: Diàleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_new)
en: New
ca: Nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_del)
en: Delete
ca: Suprimeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_first)
en: First
ca: Primer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_up)
en: Up
ca: Amunt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_down)
en: Down
ca: Avall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_last)
en: Last
ca: Últim

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
ca: Configuració d'un directori de construcció - %1

en: Specified meson executable does not exist
ca: L'executable Meson especificat no existeix

en: Creating new build directory
ca: S'està creant un directori de construcció nou

en: Using an already configured build directory
ca: S'està emprant un directori de construcció ja configurat

en: Using a broken meson build directory (this should be fine)
ca: S'està emprant un directori de construcció Meson trencat (això hauria d'estar bé)

en: Cannot use specified directory
ca: No es pot emprar el directori especificat

en: There are already files in the build directory
ca: Ja hi ha fitxers al directori de construcció

en: The build directory field must not be empty
ca: El camp del directori de construcció no pot estar buit

en: You have reached unreachable code. This is a bug
ca: Heu arribat a un codi inabastable. Això és un error

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_buildDir)
en: Build directory:
ca: Directori de construcció:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_buildDir)
en: Full Path to the new build directory
ca: Camí complet al directori de construcció nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_name) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_dispProject)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, b_reset)
en: Reset to default value
ca: Restableix als valors predeterminats

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, c_main)
en: Meson Options
ca: Opcions del Meson

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_core)
en: Core
ca: Nucli

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_backend)
en: Backend
ca: Dorsal

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_compiler)
en: Compiler
ca: Compilador

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_directory)
en: Directories
ca: Directoris

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_user) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_project)
en: Project
ca: Projecte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_test)
en: Testing
ca: Proves

en: Initializing GUI
ca: S'està inicialitzant la IGU

en: Loading project data...
ca: S'estan carregant les dades del projecte...

en: Writing project data...
ca: S'estan reescrivint les dades del projecte...

en: Loading meson rewriter data failed
ca: Ha fallat la càrrega de les dades reescrites de Meson

[ctx: @title:window]
en: Select Additional Meson Option
ca: Seleccioneu una opció addicional del Meson

[ctx: @label:listbox]
en: Meson option to add:
ca: Opció del Meson a afegir:

[ctx: @title:tab]
en: Project
ca: Projecte

[ctx: @title:tab]
en: Meson Project Settings
ca: Configuració del projecte Meson

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MesonRewriterPage)
en: Meson project settings
ca: Configuració del projecte Meson

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, t_project)
en: Project settings
ca: Configuració del projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_project)
en: <html><head/><body><h3>projectName</h3></body></html>
ca: <html><head/><body><h3>Nom_projecte</h3></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_defOpts)
en: Project default options
ca: Opcions predeterminades del projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_newOpt)
en: New Option
ca: Opció nova
