kdevelop - en to ca@valencia translation catalogue (41 entries)

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Build
ca@valencia: Construïx

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Install
ca@valencia: Instal·la

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Clean
ca@valencia: Neteja

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Prune
ca@valencia: Elimina

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Build directory:
ca@valencia: Directori de construcció:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, buildDir)
en: Select the directory where the tools are being executed in.
    If this is the same as the source directory you can leave it empty.
ca@valencia: Selecciona el directori a on s'executaran les eines.
    Si és el mateix que el directori del codi font, el podeu deixar buit.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, buildDir)
en: The directory where the tools are executed in
ca@valencia: El directori a on s'executaran les eines

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Build Tools
ca@valencia: Eines de construcció

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Action:
ca@valencia: Acció:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Enable:
ca@valencia: Habilita:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, actionExecutable)
en: This is the executable that should be executed when selecting the action from the Project menu
ca@valencia: Este és l'executable que s'hauria d'executar en seleccionar l'acció des del menú Projecte

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, actionArguments)
en: The arguments that the tool needs to execute properly.
ca@valencia: Els arguments que l'eina necessita per a executar-se adequadament.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, envLabel)
en: Environment:
ca@valencia: Entorn:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, actionEnvironment)
en: Choose a pre-configured environment for your tool
ca@valencia: Seleccioneu un entorn preconfigurat per a l'eina

[ctx: Building: <command> <project item name>]
en: Building: %1 %2
ca@valencia: Construcció: %1 %2

[ctx: Cleaning: <command> <project item name>]
en: Cleaning: %1 %2
ca@valencia: Neteja: %1 %2

[ctx: Installing: <command> <project item name>]
en: Installing: %1 %2
ca@valencia: Instal·lació: %1 %2

[ctx: Installing: <command> <project item name> <installPrefix>]
en: Installing: %1 %2 %3
ca@valencia: Instal·lació: %1 %2 %3

[ctx: Configuring: <command> <project item name>]
en: Configuring: %1 %2
ca@valencia: Configuració: %1 %2

[ctx: Pruning: <command> <project item name>]
en: Pruning: %1 %2
ca@valencia: Eliminació: %1 %2

en: Undefined Build type
ca@valencia: Tipus de construcció no definit

en: No command given for custom %1 tool in project "%2".
ca@valencia: No s'ha indicat cap ordre per a l'eina personalitzada %1 en el projecte «%2».

en: The custom %1 tool in project "%2" is disabled
ca@valencia: L'eina personalitzada %1 en el projecte «%2» està desactivada

en: The given arguments would need a real shell, this is not supported currently.
ca@valencia: Els arguments indicats necessiten un intèrpret d'ordres real, que actualment no està admés.

en: Failed to start command.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'ordre.

en: Command crashed.
ca@valencia: L'ordre ha fallat.

en: Unknown error executing command.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut en executar l'ordre.

en: *** Failed ***
ca@valencia: *** Ha fallat ***

en: *** Finished ***
ca@valencia: *** Finalitzat ***

[ctx: @item:intext custom 'build' tool]
en: build
ca@valencia: construcció

[ctx: @item:intext custom 'configure' tool]
en: configure
ca@valencia: configuració

[ctx: @item:intext custom 'install' tool]
en: install
ca@valencia: instal·lació

[ctx: @item:intext custom 'clean' tool]
en: clean
ca@valencia: neteja

[ctx: @item:intext custom 'prune' tool]
en: prune
ca@valencia: eliminació

[ctx: @item:intext custom 'unknown' tool]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Build configuration:
ca@valencia: Configureu la construcció:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeConfig)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @title:tab]
en: Custom Build System
ca@valencia: Sistema de construcció personalitzat

en: Configure a projects custom build tool and includes/defines for the language support.
ca@valencia: Configura una eina de construcció personalitzada de projectes i les inclusions/definicions per a la implementació del llenguatge.
