kdevelop - en to ca@valencia translation catalogue (14 entries)

en: <b>Indent and Format Source Code.</b><br />This plugin allows using powerful external formatting tools that can be invoked through the command-line.<br />For example, the <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> or <b>indent</b> formatters can be used.<br />The advantage of command-line formatters is that formatting configurations can be easily shared by all team members, independent of their preferred IDE.
ca@valencia: <b>Sagnat i format de codi font.</b><br />Este connector permet l'ús de potents eines de format externes que es poden invocar des de la línia d'ordres.<br />Per exemple, es poden utilitzar els formatadors <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> o <b>indent</b>.<br />L'avantatge dels formatadors de línia d'ordres és que les configuracions de format es poden compartir amb facilitat entre tots els membres de l'equip, independentment del seu IDE preferit.

[ctx: @info formatter usage hint]
en: Note: each custom script style requires a certain tool executable to be installed. Otherwise, code will not be formatted.
ca@valencia: Nota: Cada estil personalitzat de script requerix que estiga instal·lat un executable concret d'eina. Altrament, no es donarà format al codi.

en: Gnu Indent: GNU
ca@valencia: GNU Indent: GNU

en: Gnu Indent: Kernighan & Ritchie
ca@valencia: GNU Indent: Kernighan & Ritchie

en: Gnu Indent: Original Berkeley indent style
ca@valencia: GNU Indent: Estil de sagnat original de Berkeley

en: Clang Format
ca@valencia: Format de Clang

en: Description:<br /><br /><b>clang-format</b> is an automatic source formater by the LLVM project. It supports a variety of formatting style options via a <b>.clang-format</b> configuration file, usually located in the project root directory.
ca@valencia: Descripció:<br /><br /><b>clang-format</b> és un formatador automàtic de codi font fet per al projecte LLVM. Admet diverses opcions d'estil de format a través del fitxer de configuració <b>.clang-format</b>, ubicat normalment en el directori arrel del projecte.

en: Description:<br /><b>kdev_format_source</b> is a script bundled with KDevelop which allows using fine-grained formatting rules by placing meta-files called <b>format_sources</b> into the file-system.<br /><br />Each line of the <b>format_sources</b> files defines a list of wildcards followed by a colon and the used formatting-command.<br /><br />The formatting-command should use <b>$TMPFILE</b> to reference the temporary file to reformat.<br /><br />Example:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter $TMPFILE</b><br />This will reformat all files ending with <b>.cpp</b> or <b>.h</b> using the custom formatting script <b>myformatter</b>.<br /><br />Example: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />This will reformat all files in subdirectory <b>subdir</b> using the <b>uncrustify</b> tool with the config-file <b>uncrustify.config</b>.
ca@valencia: Descripció:<br /><b>kdev_format_source</b> és un script distribuït amb KDevelop que permet l'ús de regles fines de format col·locant metafitxers anomenats <b>format_sources</b> en el sistema de fitxers.<br /><br />Cada línia dels fitxers <b>format_sources</b> definix una llista de comodins seguits per dos punts i l'ordre de format utilitzada.<br /><br />L'ordre de format hauria d'utilitzar <b>$TMPFILE</b> per a referenciar el fitxer temporal a tornar a donar format.<br /><br />Exemple:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter $TMPFILE</b><br />Açò reformatarà tots els fitxers acabats amb <b>.cpp</b> o <b>.h</b> utilitzant l'script de format personalitzat <b>myformatter</b>. <br /><br />Exemple: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />Açò tornarà a donar format a tots els fitxers del subdirectori <b>subdir</b> utilitzant l'eina <b>uncrustify</b> amb el fitxer de configuració <b>uncrustify.config</b>.

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
ca@valencia: Ordre:

en: <i>You can enter an arbitrary shell command.</i><br />The unformatted source-code is reached to the command <br />through the standard input, and the <br />formatted result is read from the standard output.<br /><br />If you add <b>$TMPFILE</b> into the command, then <br />a temporary file is used for transferring the code.
ca@valencia: <i>Podeu introduir qualsevol ordre de l'intèrpret d'ordres.</i><br />El codi font sense format s'envia a l'ordre <br />des de l'entrada estàndard, i el <br />resultat amb format es llig des de l'eixida estàndard.<br /><br /> Si afegiu <b>$TMPFILE</b> en l'ordre, llavors <br />s'utilitzarà un fitxer temporal per a transferir el codi.

[ctx: @action:button]
en: More Variables
ca@valencia: Més variables

en: Style: %1
ca@valencia: Estil: %1

en: <b>$TMPFILE</b> will be replaced with the path to a temporary file. <br />The code will be written into the file, the temporary <br />file will be substituted into that position, and the result <br />will be read out of that file. <br /><br /><b>$FILE</b> will be replaced with the path of the original file. <br />The contents of the file must not be modified, changes are allowed <br />only in $TMPFILE.<br /><br /><b>${&lt;project name&gt;}</b> will be replaced by the path of <br />a currently open project whose name is &lt;project name&gt;.
ca@valencia: <b>$TMPFILE</b> se substituirà amb el camí cap a un fitxer temporal. <br />El codi s'escriurà en el fitxer, el fitxer temporal <br />se substituirà en esta posició, i el resultat <br />es llegirà d'este fitxer. <br /> <br /><b>$FILE</b> se substituirà amb el camí cap al fitxer original. <br />El contingut del fitxer no es modificarà. <br />Només es permeten canvis en $TMPFILE.<br /><br /><b>${&lt;nom del projecte&gt;}</b> se substituirà pel camí d'un <br />projecte obert amb el nom &lt;nom del projecte&gt;.

[ctx: @title:window]
en: Variable Replacements
ca@valencia: Substitucions de variables
