kdevelop - en to ca@valencia translation catalogue (62 entries)

[ctx: @title:window]
en: Disassemble/Registers
ca@valencia: Desassemblador/Registres

[ctx: @title:window]
en: Memory
ca@valencia: Memòria

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DebuggerTracingDialog)
en: Tracing Configuration
ca@valencia: Configureu el traçat

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customFormat)
en: <b>Custom format string</b>
    <p>Specify a C-style format string that will be used when printing the chosen expression. For example:
    <p align="center"> <tt>Tracepoint 1: g = %d</tt></p>
    If custom format string is not enabled, names and values of all expressions will be printed, using "%d" as format specifier for all expressions.
ca@valencia: <b>Format de cadena personalitzat</b>
    <p>Especifica un format de cadena d'estil C que s'utilitzarà en visualitzar l'expressió seleccionada. Per exemple:
    <p align="center"> <tt>Punt de traçat 1: g = %d</tt></p>
    Si no s'ha activat el format de cadena personalitzat, els noms i els valors de totes les expressions es visualitzaran utilitzant «%d» com especificador de format.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expressionsLabel)
en: Expressions to print:
ca@valencia: Expressions que s'han d'imprimir:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enable)
en: <b>Enable tracing</b>
    <p>Tracing is a mechanism to automatically print values of the chosen expressions and continue execution when breakpoint is hit. You can think of it as printf debugging that does not require modifying the source.</p>
ca@valencia: <b>Habilita el traçat</b>
    <p>El traçat és un mecanisme que imprimix automàticament els valors de les expressions seleccionades i continua l'execució en assolir un punt d'interrupció. Podeu considerar-lo com una instrucció «printf» de depuració que no requerix la modificació del codi font.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enable)
en: Enable tracing
ca@valencia: Habilita el traçat

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableCustomFormat)
en: Custom format string
ca@valencia: Format de cadena personalitzat

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
ca@valencia: No s'ha especificat cap perfil d'entorn, pareix que s'ha malmés la configuració. Comproveu la configuració d'execució de «%1». S'utilitzarà el perfil d'entorn predeterminat.

en: <unknown version>
ca@valencia: <versió desconeguda>

en: <b>You need gdb 7.0.0 or higher.</b><br />You are using: %1
ca@valencia: <b>Necessiteu gdb 7.0.0 o superior.</b><br />Esteu utilitzant: %1

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
ca@valencia: <b>No s'ha pogut iniciar el depurador:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
ca@valencia: <b>No s'ha pogut carregar el fitxer de nucli</b><p>El depurador ha informat de l'error següent:<p><tt>%1

en: Could not locate the debugging shell '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut localitzar la capa de depuració «%1».

[ctx: @title:tab]
en: GDB Configuration
ca@valencia: Configuració de GDB

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
ca@valencia: Ja s'està depurant un programa. Voleu interrompre la sessió de depuració actualment en execució i continuar amb el llançament?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
ca@valencia: Interromp la sessió actual

en: Executes a native application in GDB
ca@valencia: Executa una aplicació nativa en GDB

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Debugger
ca@valencia: Depurador

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gdbPath_label)
en: Debugger e&xecutable:
ca@valencia: Ex&ecutable del depurador:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Gdb executable
ca@valencia: Executable «gdb»

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: To run "gdb" executable from $PATH, leave this field empty. To run custom gdb, for example, for a different architecture, enter the executable name here. You can either run gdb from $PATH, but with a different name (say, "arm-gdb"), by typing the name here, or specify full path to the gdb executable.
ca@valencia: Per a executar l'executable «gdb» des de $PATH, deixeu este camp en buit. Per a executar un gdb personalitzat, per exemple, per a una arquitectura diferent, introduïu ací el nom de l'executable. També podeu executar gdb des de $PATH, però amb un nom diferent (com «arm-gdb»), escrivint el nom ací o especificant el camí sencer cap a l'executable gdb.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Override path to gdb executable...
ca@valencia: Substituïx el camí cap a l'executable de «gdb»...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, debuggingShell_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_debuggingShell)
en: <html><head/><body><p>If you want gdb to be executed by a special shell script, which for example properly sets the library path, insert it here e.g.: /path/to/script.sh --scriptArguments</p><p>Note: your script'll be invoked like this: /path/to/script.sh --scriptArguments debugger --debuggerArguments. So script.sh <span style=" font-weight:600;">must</span> invoke &quot;debugger&quot; executable manually.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Si voleu que gdb siga executat per un script especial de l'intèrpret d'ordes, el qual per exemple establix correctament el camí de la biblioteca, inseriu-lo ací p. ex.: /camí/a/script.sh --scriptArguments</p><p>Nota: el vostre script s'invoca com seguix: /camí/a/script.sh --scriptArguments debbuger --debuggerArguments. De manera que script.sh <span style=" font-weight:600;">haurà</span> d'invocar manualment l'executable del «depurador».</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debuggingShell_label)
en: She&ll script:
ca@valencia: Script de &l'intèrpret d'ordes:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
ca@valencia: Opcions

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Display static &members:
ca@valencia: Mostra els &membres estàtics:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_displayStaticMembers)
en: Displaying static members makes GDB slower in
    producing data with Qt-based code.
    It may change the "signature" of the data
    which QString and friends rely on,
    but if you need to debug into these values then
    check this option.
ca@valencia: Mostrar els membres estàtics fa que GDB
    siga més lent en produir les dades amb el
    codi basat en les Qt. Podeu canviar la «signatura»
    de les dades de les quals depenen QString i
    companyia, però si necessiteu depurar
    estos valors, activeu esta opció.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display &demangled names:
ca@valencia: Mostra els noms &complets:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_asmDemangle)
en: When displaying the disassembled code you
    can select to see the methods' mangled names.
    However, non-mangled names are easier to read.
ca@valencia: Quan es mostra el codi desassemblat podeu
    seleccionar veure els noms incomplets dels mètodes.
    Altrament, els noms complets són més fàcils de llegir.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: S&tart debugger with:
ca@valencia: &Inicia el depurador amb:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Application Output
ca@valencia: Eixida de l'aplicació

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: GDB Console
ca@valencia: Consola de GDB

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Frame Stack
ca@valencia: Pila d'execució

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This script is intended for the actual commands needed to connect to a remotely running executable.
    	shell sleep 5	wait for remote program to start
    	target remote ...	connect to the remote debugger
    	continue	[optional] run debugging to the first breakpoint
ca@valencia: Este script està pensat per a les ordres reals necessàries per a connectar-se amb un executable funcionant remotament.
    	shell sleep 5	temps d'espera perquè s'execute el programa remot
    	target remote	connecta amb el depurador remot
    	continue	[opcional] executa la depuració fins al primer punt d'interrupció

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Remote Debugging
ca@valencia: Depuració remota

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runShellScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runShellScript)
en: <html><head/><body><p>Script to start remote application</p><p></p><p>This shell script is run after the Gdb Config script has been sourced by gdb.</p><p>It's purpose is to actually start the remote process.</p><p>1) Find a way to execute a command remotely - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) Execute &quot;gdbserver ... application&quot; on target.</p><p>or if your executable contains the gdb stub:</p><p>2b) Execute &quot;application&quot; on target.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Script per a iniciar aplicacions remotes</p><p></p><p>Este script de l'intèrpret d'ordes s'executa després de l'script de configuració gdb, que ha sigut generat per gdb.</p><p>La seua finalitat és iniciar realment el procés remot.</p><p>1) Trobeu una manera d'executar una ordre remotament (rsh, ssh, telnet...)</p><p>2a) Executeu «gdbserver ... aplicació» en la destinació.</p><p>O si el vostre executable conté el bloc d'adaptació de gdb:</p><p>2b) Executeu «aplicació» en la destinació.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Shell script to be executed at run time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runShellScript_label)
en: R&un shell script:
ca@valencia: Exec&uta l'script de l'intèrpret d'ordes:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, configGdbScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_configGdbScript)
en: This script is sourced by gdb when the debugging starts.
ca@valencia: Este script és originat per «gdb» en començar la depuració.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configGdbScript_label)
en: Gdb &config script:
ca@valencia: Script de &configuració de gdb:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runGdbScript) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: <html><head/><body><p>Script to connect with remote application</p><p>For example:</p><p>	shell sleep 5	 #wait for remote program to start</p><p>	target remote ...	#connect to the remote debugger</p><p>	continue	#[optional] run debugging to the first breakpoint.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Script per a connectar amb aplicacions remotes</p><p>Per exemple:</p><p>	shell sleep 5	 # temps d'espera perquè s'execute el programa remot</p><p>	target remote	 # connecta amb el depurador remot</p><p>	continue	 # [opcional] executa la depuració fins al primer punt d'interrupció.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Gdb script to be executed at run time.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: Run &gdb script:
ca@valencia: Executa l'script de &gdb:

[ctx: @title:window]
en: GDB Output
ca@valencia: Eixida de GDB

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>GDB output</b><p>Shows all GDB commands being executed. You can also issue any other GDB command while debugging.</p>
ca@valencia: <b>Eixida de GDB</b><p>Mostra totes les ordres de GDB en execució. També podeu donar qualsevol altra ordre de GDB, mentre que s'està depurant.</p>

[ctx: @label:listbox]
en: &GDB command:
ca@valencia: Ordre de &GDB:

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause execution of the app to enter GDB commands
ca@valencia: Fa pausa en l'execució de l'aplicació per a introduir ordres de GDB

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Internal Commands
ca@valencia: Mostra les ordres internes

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
ca@valencia: Controla si es mostraran o no les ordres emeses internament per KDevelop.<br>Esta opció només afectarà les ordres futures, no afegirà o eliminarà les ordres ja emeses.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy All
ca@valencia: Copia tot

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines del depurador

[ctx: @label:textbox]
en: Start:
ca@valencia: Inici:

[ctx: @label:textbox]
en: Amount:
ca@valencia: Quantitat:

[ctx: @title:window]
en: Memory View
ca@valencia: Vista de la memòria

[ctx: @action::inmenu]
en: &Reload
ca@valencia: To&rna a carregar

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Binary
ca@valencia: &Binari

[ctx: @title:menu]
en: &Grouping
ca@valencia: A&grupament

[ctx: @action:inmenu]
en: Write Changes
ca@valencia: Escriu els canvis

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Memory Range
ca@valencia: Canvia l'interval de memòria

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View
ca@valencia: Tanca la vista

[ctx: @title:window]
en: Memory Viewer
ca@valencia: Visor de la memòria

[ctx: @action]
en: New Memory Viewer
ca@valencia: Visor de la memòria nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new memory viewer
ca@valencia: Obri un visor nou de la memòria
