kdevelop - en to ca@valencia translation catalogue (23 entries)

[ctx: @title:column]
en: Pattern
ca@valencia: Patró

[ctx: @title:column]
en: Targets
ca@valencia: Objectius

[ctx: @title:column]
en: Action
ca@valencia: Acció

en: The wildcard pattern defines whether a file or folder is included in a project or not.<br />The pattern is matched case-sensitively against the items relative path to the project root. The relative path starts with a forward slash, trailing slashes of folders are removed.<br />Patterns ending on <code>"/"</code> are implicitly considered to match against folders only.<br />Patterns which do not explicitly start with either <code>"/"</code> or <code>"*"</code> implicitly get <code>"*/"</code> prepended and thus match any item with a relative path ending on the given pattern.
ca@valencia: El patró de comodins definix si un fitxer o carpeta s'inclourà o no en un projecte.<br />El patró compara entre majúscules i minúscules contra els elements relatius al camí de l'arrel del projecte. El camí relatiu comença amb una barra inclinada, s'eliminen les barres inclinades finals de les carpetes.<br />Els patrons que acaben en <code>«/»</code> es considera implícitament que només coincidixen amb les carpetes.<br />Els patrons que no comencen explícitament, siga amb <code>«/»</code> o <code>«*»</code>, se'ls anteposa <code>«*/»</code>, de manera que coincidisquen amb qualsevol element amb un camí relatiu que finalitze amb el patró indicat.

en: The target defines what type of item the filter is matched against.<br />Filters either apply only to files, only to folders or to both.
ca@valencia: L'objectiu definix el tipus d'element contra el qual es compararà el filtre.<br />Els filtres, només s'apliquen als fitxers, només a les carpetes o a ambdós.

[ctx: @item]
en: Files and Folders
ca@valencia: Fitxers i carpetes

[ctx: @item]
en: Folders
ca@valencia: Carpetes

[ctx: @item]
en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Filters by default exclude items from the project. Inclusive patterns can be used to include items which where matched by previous exclusive patterns.<br />E.g. to only include files ending on <code>".cpp"</code> in your project, you could exclude all files via <code>"*"</code> and then apply an inclusive <code>"*.cpp"</code> pattern.
ca@valencia: De manera predeterminada, els filtres no inclouen els elements del projecte. Es poden utilitzar patrons d'inclusió per a incloure els elements que coincidixen amb patrons d'exclusió anteriors.<br />Per exemple, per a incloure només els fitxers que acaben en <code>«.cpp»</code> al vostre projecte, podeu excloure tots els fitxers utilitzant <code>«*»</code> i després aplicar un patró d'inclusió <code>«*.cpp»</code>.

[ctx: @item]
en: Include
ca@valencia: Inclou

[ctx: @item]
en: Exclude
ca@valencia: Exclou

en: A filter with an empty pattern will match all items. Use <code>"*"</code> to make this explicit.
ca@valencia: Un filtre que continga un patró buit coincidirà amb tots els elements. Utilitzeu <code>«*»</code> per a fer-lo explícit.

en: A filter ending on <code>"/"</code> can never match a file.
ca@valencia: Un filtre que finalitze amb <code>«/»</code> mai coincidirà amb un fitxer.

[ctx: @title:tab]
en: Configure Project Filter
ca@valencia: Configura el filtre de projectes

[ctx: @title:tab]
en: Project Filter
ca@valencia: Filtre de projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Exclude Item from Project | Exclude Items from Project
ca@valencia[0]: Exclou l'element del projecte
ca@valencia[1]: Exclou els elements del projecte

en: A filter for the item was added. To undo, use the project filter settings. | A filter for the items was added. To undo, use the project filter settings.
ca@valencia[0]: S'ha afegit un filtre per a l'element. Per a desfer-ho, utilitzeu la configuració de filtre de projecte.
ca@valencia[1]: S'ha afegit un filtre per als elements. Per a desfer-ho, utilitzeu la configuració de filtre de projecte.

[ctx: @title:window]
en: Project Filter Added
ca@valencia: S'ha afegit un filtre de projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure which files and folders inside the project folder should be included or excluded:
ca@valencia: Configura quins fitxers i carpetes dins de la carpeta del projecte s'han d'incloure o excloure:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall
