kdevelop - en to ca@valencia translation catalogue (30 entries)

en: Need Help?
ca@valencia: Vos cal ajuda?

en: Learn about KDevelop
ca@valencia: Aprendre sobre KDevelop

en: Join KDevelop's team!
ca@valencia: Uniu-vos a l'equip de KDevelop!

en: Handbook
ca@valencia: Manual

en: Back to code
ca@valencia: Tornar al codi

en: Configure a new Launcher
ca@valencia: Configurar un iniciador nou

en: Attach to Process
ca@valencia: Adjuntar al procés

en: Debug your program
ca@valencia: Depurar el vostre programa

en: Debug Area
ca@valencia: Àrea de depuració

en: On the <em>Debug</em> area you will be able to see and analyze how your program works on execution. On the <em>Run</em> menu you will find all the possible options.
ca@valencia: En l'àrea de <em>Depuració</em> sereu capaç de veure i analitzar la forma en què funciona el programa durant l'execució. En el menú <em>Executa</em>, trobareu totes les opcions possibles.

en: As you can see, here you can just execute your application or debug it if you need further runtime information. You can select what is going to be run by configuring the launches and selecting the one you want to use in the <em>Current Launch Configuration</em> sub-menu.
ca@valencia: Com podeu veure, ací només podreu executar la vostra aplicació o depurar-la si necessiteu més informació en temps d'execució. Podeu seleccionar el que s'executarà mitjançant la configuració dels llançaments i seleccionant el que voleu utilitzar al submenú <em>Configuració de llançament actual</em>.

en: Review a Patch
ca@valencia: Revisar un pedaç

en: Review Area
ca@valencia: Àrea de revisió

en: On the <em>Review</em> area you will be able to find the tools you need to review changes in your projects, either the ones you made or some external patch.
ca@valencia: En l'àrea de <em>Revisió</em> sereu capaç de trobar les eines que necessiteu per a revisar els canvis en els vostres projectes, siga els que heu realitzat o algun pedaç extern.

en: Also it will help you send the changes to the community you're contributing to, either by committing the changes, sending them by e-mail or putting them on a ReviewBoard service.
ca@valencia: També vos ajudarà a enviar els canvis a la comunitat on esteu contribuint, ja siga cometre els canvis, enviar-los per correu electrònic o posar-los en un servei de unix de revisió (Reviewboard).

en: New Project
ca@valencia: Projecte nou

en: Open Project
ca@valencia: Obrir un projecte

en: Fetch Project
ca@valencia: Recuperar un projecte

en: Recent Projects
ca@valencia: Projectes recents

en: <h3>Welcome to KDevelop!</h3>
    <p>You can start working on a project by opening an existing or creating a new one via the above buttons.</p>
    <p>If you need help, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop">User Manual.</a></p>
ca@valencia: <h3>Us donem la benvinguda a KDevelop!</h3>
    <p>Podeu començar a treballar en un projecte obrint-ne un existent o creant-ne un de nou des dels botons de la part superior.</p>
    <p>Si cal ajuda, vegeu el <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop">Manual d'usuari</a>.</p>

en: <br/>
    <h3>Note for Windows users</h3>
    <p>Note that KDevelop does NOT ship a C/C++ compiler on Windows!</p>
    <p>You need to install either GCC via MinGW or install a recent version of the Microsoft Visual Studio IDE and make sure the environment is setup correctly <i>before</i> starting KDevelop.</p>
    <p>If you need further assistance, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop4/Manual/WindowsSetup">KDevelop under Windows instructions.</a></p>
ca@valencia: <br/>
    <h3>Nota per als usuaris de Windows</h3>
    <p>Cal tindre en compte que KDevelop NO distribuïx cap compilador de C/C++ per a Windows!</p>
    <p>Cal instal·lar GCC via MinGW o instal·lar una versió recent de l'IDE Microsoft Visual Studio IDE i assegurar-se que l'entorn estiga configurat correctament <i>abans</i> d'iniciar KDevelop.</p>
    <p>Si cal més ajuda, vegeu les <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop4/Manual/WindowsSetup">instruccions de KDevelop a Windows.</a></p>

en: Go!
ca@valencia: Aneu-hi!

en: Documentation for KDevelop users
ca@valencia: Documentació per als usuaris de KDevelop

en: Keep up with KDevelop's development
ca@valencia: Mantindre's al dia amb el desenvolupament de KDevelop

en: Help us improve KDevelop
ca@valencia: Ajudeu-nos a millorar KDevelop

[ctx: Example: Tue, 03 Jan 2017 10:00:00 (new)]
en: %1 (new)
ca@valencia: %1 (notícia)

en: Fetching feeds...
ca@valencia: S'estan recuperant les fonts...

en: No recent news
ca@valencia: No hi ha cap notícia recent

en: Branches
ca@valencia: Branques

en: Projects
ca@valencia: Projectes
