kdevelop - en to ca@valencia translation catalogue (67 entries)

en: <b>Artistic Style</b> is a source code indenter, formatter, and beautifier for the C, C++, C# and Java programming languages.<p style='margin-top:0;white-space:pre'>Home Page: <a href="http://astyle.sourceforge.net/">http://astyle.sourceforge.net</a></p>
ca@valencia: <b>Estil artístic</b> és un sagnador, formatador i embellidor de codi font per a llenguatges de programació C, C++, C# i Java.<p style='margin-top:0;white-space:pre'>Lloc web: <a href="http://astyle.sourceforge.net/">http://astyle.sourceforge.net</a></p>

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIndentqtion)
en: Indentation
ca@valencia: Sagnat

[ctx: @item:inlistbox Indentation type]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbIndentType)
en: Tabs
ca@valencia: Tabuladors

[ctx: @item:inlistbox Indentation type]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbIndentType)
en: Force tabs
ca@valencia: Força els tabuladors

[ctx: @item:inlistbox Indentation type]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbIndentType)
en: Spaces
ca@valencia: Espais

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inpNuberSpaces)
en: Number of spaces that will be converted to a tab.
    The number of spaces per tab is controlled by the editor.
ca@valencia: Nombre d'espais que es convertiran en una tabulació.
    El nombre d'espais per tabulació és controlat per l'editor.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkConvertTabs)
en: Convert tabs to spaces.
ca@valencia: Convertix tabuladors a espais.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConvertTabs)
en: Con&vert tabs into spaces
ca@valencia: Con&vertix tabuladors en espais

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFillEmptyLines)
en: Fill empty lines with the white space of their previous lines.
ca@valencia: Emplena les línies buides amb l'espai en blanc de les línies prèvies.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFillEmptyLines)
en: Fill empt&y lines
ca@valencia: &Emplena les línies buides

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndentObjects)
en: Indent:
ca@valencia: Sagnat:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Blocks
ca@valencia: Blocs

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Brackets
ca@valencia: Claus

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Cases
ca@valencia: «Cases»

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Class
ca@valencia: Classes

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Labels
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Namespaces
ca@valencia: Espais de nom

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Preprocessor directives
ca@valencia: Directives del preprocessador

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listIdentObjects)
en: Switches
ca@valencia: «Switches»

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inpMaxStatement) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Indent a maximal # spaces in a continuous statement,
    relative to the previous line.
ca@valencia: Sagna un nombre màxim d'espais en una sentència contínua,
    en relació amb la línia anterior.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inpMinConditional)
en: Indent a minimal # spaces in a continuous conditional
    belonging to a conditional header.
ca@valencia: Sagna un nombre mínim d'espais en un condicional continu
    pertanyent a un encapçalat condicional.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Minimum in conditional:
ca@valencia: Mínim en condicional:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, inpMinConditional)
en: Twice current
ca@valencia: El doble de l'actual

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Maximum in statement:
ca@valencia: Màxim en una sentència:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inpContinuation)
en: Number of indents
ca@valencia: Nombre de sagnats

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAfterParens)
en: Indent, instead of align, continuation lines following lines that contain an opening paren '(' or an assignment '='.
ca@valencia: El sagnat, en lloc d'alinear, continua les línies que seguixen les línies que contenen un parèntesi obert «(» o una assignació «=».

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAfterParens)
en: Continuation lines:
ca@valencia: Línies de continuació:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOther)
en: Other
ca@valencia: Altre

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpBrackets)
en: Brackets
ca@valencia: Claus

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBrackets)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBracketsCloseHeaders)
en: Break brackets before closing headers (e.g. 'else', 'catch', ...)
    from their immediately preceding closing brackets.
ca@valencia: Dividix les claus abans de tancar els encapçalaments (p. ex., «else»
    «catch», etc.) de la seua clau de tancament immediatament anterior.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBracketsCloseHeaders)
en: Brea&k closing headers
ca@valencia: &Dividix les capçaleres de tancament

[ctx: @item:inlistbox brackets style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets)
en: No change
ca@valencia: Sense canvis

[ctx: @item:inlistbox brackets style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets)
en: Attach
ca@valencia: Adjunta

[ctx: @item:inlistbox brackets style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets)
en: Break
ca@valencia: Dividix

[ctx: @item:inlistbox brackets style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets)
en: Run-In
ca@valencia: Seguit

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBracesAdd)
en: Add braces to unbraced one-line conditional statements (e.g. 'if', 'for', 'while')
ca@valencia: Afig claus a sentències condicionals d'una línia sense claus (p. ex., «if», «for», «while»)

[ctx: @option:check add braces to unbraced one-line conditional statements]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBracesAdd)
en: Add b&races
ca@valencia: Afig &claus

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpBlocks)
en: Blocks
ca@valencia: Blocs

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBlockBreak)
en: Insert empty lines around unrelated blocks, labels, classes,...
    Known problems:
    
    1. If a statement is NOT part of a block, 
    the following statements are all double spaced. 
    Statements enclosed in a block are formatted 
    correctly.
    
    2. Comments are broken from the block.
ca@valencia: Inserix línies buides al voltant dels blocs no vinculats,
    etiquetes, classes…
    Problemes coneguts:
    
    1. Si una sentència no forma part d'un bloc.
    s'utilitzarà un espaiat doble a les sentències següents.
    Es donarà format correcte a les sentències tancades en un bloc.
    2. Els comentaris se separen del bloc.

[ctx: @option:check break unrelated blocks by a newline]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBlockBreak)
en: &Break blocks
ca@valencia: Dividix &blocs

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBlockBreakAll)
en: Like --break-blocks, except also insert empty lines 
    around closing headers (e.g. 'else', 'catch', ...).
    
    Known problems:
    
    1. If a statement is NOT part of a block, 
    the following statements are all double spaced. 
    Statements enclosed in a block are formatted 
    correctly.
    
    2. Comments are broken from the block.
ca@valencia: Igual que --break-blocks, excepte que també inserix
    línies buides al voltant dels encapçalaments de tancament
    (p. ex., «else», «catch»…).
    
    Problemes coneguts:
    
    1. Si una sentència NO és part d'un bloc,
    les sentències següents tindran un espaiat doble.
    Es donarà format correcte a les declaracions tancades en un bloc.
    
    2. Els comentaris se separaran del bloc.

[ctx: @option:check break all blocks with a newline]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBlockBreakAll)
en: Break all bl&ocks
ca@valencia: Dividix tots els bl&ocs

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBlockIfElse)
en: Break 'else if()' statements into two different lines.
ca@valencia: Dividix les sentències «else if()» en dues línies diferents.

[ctx: @option:check break else if() into separate lines]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBlockIfElse)
en: Break i&f-else
ca@valencia: Dividix i&f-else

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpPadding)
en: Padding
ca@valencia: Farciment

[ctx: @item:inlistbox parenthesis padding]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: No change
ca@valencia: Sense canvis

[ctx: @item:inlistbox parenthesis padding]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Unpad
ca@valencia: Sense farciment

[ctx: @item:inlistbox parenthesis padding]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Inside only
ca@valencia: Sols a l'interior

[ctx: @item:inlistbox parenthesis padding]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Outside only
ca@valencia: Sols a l'exterior

[ctx: @item:inlistbox parenthesis padding]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Inside and outside
ca@valencia: A l'interior i a l'exterior

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPadOperators)
en: Insert space padding around operators.
    Once padded, operators stay padded.
    There is no unpad operator option.
ca@valencia: Inserix espais de farciment al voltant dels operadors.
    Una vegada emplenats, els operadors romandran plens.
    No hi ha opció per a eliminar este farciment.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPadOperators)
en: &Add spaces around operators
ca@valencia: Afi&g espais al voltant dels operadors

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblParenthesis)
en: Pad parenthesis:
ca@valencia: Farcix els parèntesis:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPadParenthesisHeader)
en: Insert space padding after parenthesis headers (e.g. 'if', 'for', 'while', ...)
ca@valencia: Inserix espais de farciment després de les capçaleres dels parèntesis (p. ex., «if», «for», «while»…)

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPadParenthesisHeader)
en: Add spaces after parenthesis &headers
ca@valencia: Afig espais després de les &capçaleres dels parèntesis

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpOneLiners)
en: One Liners
ca@valencia: D'una línia

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKeepStatements)
en: Do not break lines containing multiple statements into
    multiple single-statement lines.
ca@valencia: No dividisques les línies que contenen múltiples sentències
    en múltiples línies d'una sola sentència.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKeepStatements)
en: &Keep one-line statements
ca@valencia: Man&tín sentències d'una línia

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKeepBlocks)
en: Do not break blocks residing completely on one line.
ca@valencia: No dividisques els blocs que residixen en una sola línia.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKeepBlocks)
en: Keep o&ne-line blocks
ca@valencia: Mantín &blocs d'una línia

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpOther)
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPointerAlign)
en: Pointer Alignment:
ca@valencia: Alineació de punter:

[ctx: @item:inlistbox pointer alignment]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: No change
ca@valencia: Sense canvis

[ctx: @item:inlistbox pointer alignment]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @item:inlistbox pointer alignment]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: Middle
ca@valencia: Mig

[ctx: @item:inlistbox pointer alignment]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: Type
ca@valencia: Tipus
