kdevelop - en to cs translation catalogue (30 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
cs: Úroveň 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
cs: Úroveň 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
cs: Úroveň 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
cs: Úroveň 3

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
cs: Zadejte název nové sady kontrol

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
cs: Název:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
cs: Sada kontrol:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
cs: Přidat sadu kontrol

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
cs: Klonovat sadu kontrol

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
cs: Odstranit sadu kontrol

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
cs: Upravit název sady kontrol

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
cs: Vlastní

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
cs: Použít výchozí (aktuálně: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
cs: %1 (výchozí výběr)

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
cs: Příkazový řádek

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
cs: Hledat...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
cs: Zalomit řádky

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
cs: Cesty

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
cs: Dokumentace:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
cs: Spustit úlohy analýzy souběžně

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
cs: Použít všechna jádra CPU

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
cs: Maximální počet vláken:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
cs: Výstup

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
cs: Upovídaný výstup

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
cs: Kontroly

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
cs: Možnosti

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
cs: Pouze Qt

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
cs: Extra parametry

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
cs: Extra parametry:
