kdevgit - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Filter by filename/project name
cs: Filtrování podle názvu souboru/projektu

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Go to line in source
cs: Přejít na řádek zdroje

[ctx: @action:button]
en: Revert
cs: Vrátit zpět

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
cs: Jmé&no:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Emai&l:
cs: E-mai&l:

en: Unable to find git executable. Is it installed on the system?
cs: Nelze najít spustitelný soubor git. Je v systému nainstalován?

en: error: %1
cs: chyba: %1

en: The following files have uncommitted changes, which will be lost. Continue?
cs: Následující soubory mají neodeslané změny, které budou ztraceny. Pokračovat?

en: No files to remove
cs: Žádné soubory k odstranění

[ctx: @action:button]
en: Stash
cs: Úschovna

[ctx: @action:button]
en: Keep
cs: Ponechat

[ctx: @title:window]
en: Branch Selection
cs: Výběr větve

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Base branch:
cs: Základní větev:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: Files in a vcs which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
cs: Konflikty

[ctx: Files in a vcs which have changes not checked in to repo]
en: Modified
cs: Změněno

en: Files with changes
cs: Soubory se změnami

[ctx: Files in git which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
cs: Konflikty

en: Files with unresolved (merge) conflicts
cs: Soubory s nevyřešenými konflikty (sloučení)

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem]
en: Copied
cs: Zkopírováno

[ctx: @item file has unresolved merge conflicts]
en: Unresolved conflicts
cs: Nevyřešené konflikty

[ctx: file in unknown (invalid) state]
en: Unknown
cs: Neznámý

en:  (conflicts)
cs:  (konflikty)

en: no branch
cs: žádná větev

en: To commit changes, please select a project first
cs: Pro odeslání změn prosím nejdříve vyberte projekt

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, drop)
en: Drop
cs: Pustit

en: %1 created on %2
cs: %1 vytvořeno dne %2

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, show)
en: Show
cs: Zobrazit

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
cs: Použít

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, branch)
en: Branch
cs: Větev
