kdevqthelp - en to cs translation catalogue (30 entries)

en: Qt Compressed Help Files
cs: Zkomprimované soubory nápovědy Qt

[ctx: @title:window]
en: Modify Entry
cs: Upravit záznam

[ctx: @title:window]
en: Add New Entry
cs: Přidat nový záznam

en: Name cannot be empty.
cs: Název nesmí být prázdný.

[ctx: @action:button Allow user to get some API documentation with GHNS]
en: Get New Documentation
cs: Získat novou dokumentaci

en: Documentation provided by GHNS
cs: Dokumentace poskytnuta GHNS

en: Qt Compressed Help file is not valid.
cs: Soubor komprimované nápovědy Qt není platný.

en: Documentation already imported
cs: Dokumentace již byla importována

[ctx: @title:tab]
en: Qt Help
cs: Nápověda Qt

[ctx: @title:tab]
en: Configure Qt Help Settings
cs: Nastavit možnosti nápovědy Qt

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify
cs: Změnit

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: @info:tooltip]
en: Please uninstall this via GHNS.
cs: Prosím, odinstalujte jej pomocí GHNS.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, boxAutoLoad)
en: Load Qt Help Documentation from System Locations
cs: Načíst dokumentaci Qt Help ze systémových adresářů

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoadQtApiDocs)
en: &Load Qt API documentation:
cs: Načíst do&kumentaci API Qt:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoadFromDirectory)
en: Load Qt Help files from directory:
cs: Načíst dokumentaci Qt Help z adresáře:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, boxQchManage)
en: Install Additional Documentation Files
cs: Nainstalovat  dodatečné dokumentačních soubory

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
cs: Název

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Path
cs: Cesta

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
cs: Ikona:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, qchIcon)
en: Select an icon
cs: Vyberte ikonu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
cs: Název:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, qchName)
en: Enter a name
cs: Zadejte název

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, qchName)
en: Select a name...
cs: Vyberte název...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Path:
cs: Cesta:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
cs: Vyberte soubor Qt Help...

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
cs: Vyberte soubor Qt Help...

en: Could not find any documentation for '%1'
cs: Pro '%1' nebyla nalezena žádná dokumentace

en: QtHelp Home Page
cs: Domovská stránka QtHelp
