kdevstandardoutputview - en to cs translation catalogue (22 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a case-insensitive regular expression to filter the output view
cs: Zadat regulární výraz ignorující malá nebo velká písmena pro filtrování pohledu na výstup

[ctx: @title:window]
en: Output View
cs: Pohled na výstup

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the currently active output view
cs: Uzavřít právě aktivní pohled na výstup

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other output views
cs: Zavřít všechny ostatní pohledy na výstup

[ctx: @action]
en: Previous Output
cs: Předchozí výstup

[ctx: @action]
en: Next Output
cs: Následující výstup

[ctx: @action]
en: Select Activated Item
cs: Vybrat aktivovanou položku

[ctx: @action]
en: First Item
cs: První položka

[ctx: @action]
en: Previous Item
cs: Předchozí položka

[ctx: @action]
en: Next Item
cs: Následující položka

[ctx: @action]
en: Last Item
cs: Poslední položka

[ctx: @action]
en: Clear
cs: Vyčistit

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
cs: Hledat...

[ctx: @action %1: output type, e.g. Build or Run]
en: Configure %1 Output
cs: Nastavit výstup '%1'

[ctx: @title:window %1: output type, e.g. Build or Run]
en: Configure %1 Output
cs: Nastavit výstup '%1'

[ctx: @option:check]
en: Limit the number of output views
cs: Omezit počet výstupních pohledů

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically close oldest output views
cs: Automaticky uzavírat nejstarší výstupní pohledy

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum output view count
cs: Maximální počet výstupních pohledů

[ctx: @title:window]
en: Build
cs: Sestavení

[ctx: @title:window]
en: Run
cs: Spustit

[ctx: @title:window]
en: Debug
cs: Ladění

[ctx: @title:window]
en: Version Control
cs: Správa verzí
