kdevsubversion - en to cs translation catalogue (48 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy...
cs: Kopírovat...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move...
cs: Přesunout...

en: Please select only one item for this operation
cs: Prosím, zvolte pro tuto operaci pouze jednu položku

[ctx: @label]
en: Destination file/directory
cs: Cílový soubor/adresář

en: Subversion Add
cs: Subversion přidání

en: Not enough information to add file
cs: Málo informací pro přidání souboru

en: Subversion Annotate
cs: Subversion anotace

en: Subversion Checkout
cs: Subversion - checkout

en: Subversion Commit
cs: Subversion - zaslání

en: Committing...
cs: Zasílám...

en: Subversion Copy
cs: Subversion kopírování

en: Not enough information to copy file
cs: Málo informací pro kopírování souboru

en: Subversion Diff
cs: Subversion rozdíl

en: Subversion Import
cs: Subversion import

[ctx: A file was marked to be added to svn]
en: Added %1
cs: Přidáno %1

[ctx: A file was marked for deletion from svn]
en: Deleted %1
cs: Smazáno %1

[ctx: A file was deleted during an svn update operation]
en: Deleted %1
cs: Smazáno %1

[ctx: A file was added during an svn update operation]
en: Added %1
cs: Přidáno %1

en: Revision %1
cs: Revize %1

en: Sending %1
cs: Posílám %1

en: Adding %1.
cs: Přidávám %1

en: Deleting %1.
cs: Mažu %1.

en: Replacing %1.
cs: Nahrazuji %1.

en: Transmitting file data
cs: Odesílají se data souborů

en: Copied %1
cs: Zkopírováno %1

en: Certificate has expired.
cs: Certifikát vypršel.

en: Completed
cs: Dokončeno

en: Subversion Log
cs: Subversion záznam

en: Subversion Move
cs: Subversion přesun

en: Not enough information to move file
cs: Málo informací k přesunu souboru

en: Subversion Remove
cs: Subversion odstranění

en: Subversion Revert
cs: Subversion vrátit

[ctx: @title:window]
en: SSL Server Certificate
cs: SSL certifikát serveru

[ctx: @action:button]
en: Trust Permanently
cs: Věřit permanentně

[ctx: @action:button]
en: Trust Temporarily
cs: Dočasně věřit

[ctx: @title:window]
en: SSL Server Certificate: %1
cs: SSL certifikát serveru: %1

en: Subversion Update
cs: Subversion aktualizovat

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelForSrc)
en: Source directory:
cs: Zdrojový adresář:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Repository:
cs: Repozitář:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dest)
en: Repository location
cs: Umístění repozitáře

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Commit message:
cs: Commit zpráva:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Certificate Information
cs: Informace o certifikátu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hostname:
cs: Název počítače:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Issuer:
cs: Vydavatel:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Valid from:
cs: Platný od:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Valid until:
cs: Platný do:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fingerprint:
cs: Otisk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerprint)
en: fingerprint
cs: otisk
