kdevappwizard - en to cs translation catalogue (26 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create New Project
cs: Vytvořit nový projekt

[ctx: @title:tab Page for general configuration options]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @title:tab Page for version control options]
en: Version Control
cs: Správa verzí

[ctx: @action]
en: New from Template...
cs: Nový ze šablony...

[ctx: @info:tooltip]
en: Generate a new project from a template
cs: Vytvořit nový projekt ze šablony

en: Could not create project from template.
cs: Nepovedlo se vytvořit nový projekt ze šablony.

[ctx: @title:window]
en: Version Control System Error
cs: Chyba systému pro správu verzí

en: Could not check status of the DVCS repository
cs: Stav repozitáře DVCS nelze zjistit

en: Could not import project into %1.
cs: Nepovedlo se importovat projekt do %1.

en: Could not import project
cs: Projekt nelze importovat

en: Could not create new project
cs: Nepovedlo se vytvořit projekt

en: The file %1 cannot be created.
cs: Soubor %1 nemohl být vytvořen.

en: Project Templates
cs: Šablony projektu

[ctx: @title:column]
en: Category
cs: Kategorie

[ctx: @title:column]
en: Project Type
cs: Typ projektu

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
cs: Získat více šablon

[ctx: @action:button]
en: Load Template from File
cs: Načíst šablonu ze souboru

en: Invalid location
cs: Neplatné umístění

en: Empty project name
cs: Prázdný název projektu

en: Invalid project name
cs: Neplatný název projektu

[ctx: @title:window]
en: Load Template from File
cs: Načíst šablonu ze souboru

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, propertiesBox)
en: Properties
cs: Vlastnosti

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectNameLabel)
en: Project name:
cs: Název projektu:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
cs: Umístění:

[ctx: @item:inlistbox No Version Control Support chosen]
en: None
cs: Žádný

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Version control system:
cs: Systém pro správu verzí:
