kdevproblemreporter - en to cs translation catalogue (39 entries)

en: Parser
cs: Analyzátor

[ctx: @title:window]
en: Problems
cs: Problémy

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve Problem
cs: Vyřešit problém

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve: %1
cs: Vyřešit: %1

[ctx: @action]
en: Force Full Update
cs: Vynutit plnou aktualizaci

[ctx: @info:tooltip]
en: Which files to display the problems for
cs: Soory, pro které zobrazovat problémy

[ctx: @option:check]
en: Current Document
cs: Současný dokument

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current document
cs: Zobrazit problémy v současném dokumentu

[ctx: @option:check]
en: Open Documents
cs: Otevřené dokumenty

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all open documents
cs: Zobrazit problémy ve všech otevřených dokumentech

[ctx: @option:check]
en: Current Project
cs: Aktuální projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current project
cs: Zobrazit problémy v současném projektu

[ctx: @option:check]
en: All Projects
cs: Všechny projekty

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all projects
cs: Zobrazit problémy ve všech projektech

[ctx: @option:check]
en: Documents In Path
cs: Dokumenty v cestě

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in a specific path
cs: Zobrazit problémy ve všech souborech v dané cestě

[ctx: @option:check]
en: Documents In Current Path
cs: Dokumenty v současné cestě

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in the path of the current document
cs: Zobrazit problémy ve všech souborech v cestě současného dokumentu

[ctx: @option:check]
en: Show All
cs: Zobrazit všechny

[ctx: @info:tooltip]
en: Display all problems
cs: Zobrazit VŠECHNY problémy

[ctx: @info:placeholder]
en: Path Filter...
cs: Filtr cest...

[ctx: @option:check]
en: Show Imports
cs: Zobrazit importy

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in imported files
cs: Zobrazit problémy v importovaných souborech

[ctx: @info:tooltip]
en: Display errors
cs: Zobrazit chyby

[ctx: @option:check]
en: Show Errors
cs: Zobrazit chyby

[ctx: @info:tooltip]
en: Display warnings
cs: Zobrazit varování

[ctx: @option:check]
en: Show Warnings
cs: Zobrazit varování

[ctx: @info:tooltip]
en: Display hints
cs: Zobrazit rady

[ctx: @option:check]
en: Show Hints
cs: Ukázat rady

[ctx: @title:menu]
en: Grouping
cs: Seskupování

[ctx: @option:check]
en: None
cs: Žádné

[ctx: @option:check]
en: Path
cs: Cesta

[ctx: @option:check]
en: Severity
cs: Závažnost

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
cs: Hledat...

[ctx: @title:menu]
en: Scope: %1
cs: Rozsah: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Problems
cs: Problémy

[ctx: @title:menu]
en: Problem
cs: Problém

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy Description
cs: &Kopírovat popis

[ctx: @title:menu]
en: Solve: %1
cs: Vyřešit: %1
