kdevelop - en to de translation catalogue (5 entries)

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
de: <anonym>

[ctx: @title:window]
en: Outline
de: Funktions-Kurzinfo

[ctx: @action]
en: Sort Alphabetically
de: Alphabetisch sortieren

[ctx: @info:tooltip]
en: Sort items alphabetically
de: Einträge alphabetisch sortieren

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter...
de: Filter ...
