kdevappwizard - en to el translation catalogue (35 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create New Project
el: Δημιουργία Νέου Έργου

[ctx: @title:tab Page for general configuration options]
en: General
el: Γενικά

[ctx: @title:tab Page for version control options]
en: Version Control
el: Έλεγχος εκδόσεων

[ctx: @action]
en: New from Template...
el: Νέο Από Πρότυπο...

[ctx: @info:tooltip]
en: Generate a new project from a template
el: Δημιουργία ενός νέου έργου από ένα πρότυπο

[ctx: @info:whatsthis]
en: This starts KDevelop's application wizard. It helps you to generate a skeleton for your application from a set of templates.
el: Αυτό εκκινεί το βοηθό εφαρμογής του KDevelop. Σας βοηθά στη δημιουργία σκελετού για την εφαρμογή σας από ένα σύνολο προτύπων.

en: Could not create project from template.
el: Αδυναμία δημιουργίας έργου από πρότυπο.

en: Please see the Version Control tool view.
el: Δείτε την προβολή εργαλείων ελέγχου έκδοσης.

[ctx: @title:window]
en: Version Control System Error
el: Σφάλμα Συστήματος Ελέγχου Έκδοσης

en: Could not initialize DVCS repository
el: Αδυναμία αρχικοποίησης αποθετηρίου DVCS

en: Could not check status of the DVCS repository
el: Αδυναμία ελέγχου κατάστασης αποθετηρίου DVCS

en: Could not add files to the DVCS repository
el: Αδυναμία προσθήκης αρχείων στο αποθετήριο DVCS

en: Could not import project into %1.
el: Αδυναμία εισαγωγής του έργου στο %1.

en: Could not import project
el: Αδυναμία εισαγωγής του έργου

en: Could not checkout imported project
el: Αδυναμία checkout του έργου που έχει εισαχθεί

en: Could not create new project
el: Αδυναμία δημιουργίας νέου έργου

en: The file %1 cannot be created.
el: Το αρχείο %1 δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: Project Templates
el: Πρότυπα έργου

[ctx: @title:column]
en: Category
el: Κατηγορία

[ctx: @title:column]
en: Project Type
el: Τύπος έργου

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
el: Ανάκτηση Περισσότερων Προτύπων

[ctx: @action:button]
en: Load Template from File
el: Φόρτωση Προτύπων από Αρχείο

en: Invalid location
el: Μη έγκυρη τοποθεσία

en: Empty project name
el: Κενό όνομα έργου

en: Invalid project name
el: Μη έγκυρο όνομα έργου

en: Unable to create subdirectories, missing permissions on: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας υποκαταλόγων, μη επαρκείς άδειες στο: %1

en: Invalid project template, please choose a leaf item
el: Μη έγκυρο πρότυπο έργου, παρακαλώ επιλέξτε έναν κόμβο-φύλλο

en: Path already exists and contains files. Open it as a project.
el: Η διαδρομή υπάρχει ήδη και περιέχει αρχεία. Ανοίξτε τη ως έργο.

en: The specified path already exists and contains files. Are you sure you want to proceed?
el: Η καθορισμένη διαδρομή υπάρχει ήδη και περιέχει αρχεία. Επιθυμείτε σίγουρα τη συνέχεια;

[ctx: @title:window]
en: Load Template from File
el: Φόρτωση Προτύπων από Αρχείο

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, propertiesBox)
en: Properties
el: Ιδιότητες

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectNameLabel)
en: Project name:
el: Όνομα έργου:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
el: Τοποθεσία:

[ctx: @item:inlistbox No Version Control Support chosen]
en: None
el: Κανένα

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Version control system:
el: Σύστημα ελέγχου έκδοσης:
