kdevelop - en to el translation catalogue (35 entries)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
el: Αναζήτηση...

[ctx: @item]
en: All checks
el: Όλοι οι έλεγχοι

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
el: Εισάγετε το όνομα της νέας σειράς ελέγχου

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
el: Σειρά ελέγχου:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
el: Προσθήκη σειράς ελέγχου

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
el: Κλωνοποίηση σειράς ελέγχου

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
el: Αφαίρεση σειράς ελέγχου

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
el: Ορισμός προεπιλογής

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
el: Επεξεργασία ονόματος σειράς ελέγχου

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
el: Χρήση προκαθορισμένου: (τρέχων: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
el: %1 (προκαθορισμένη επιλογή)

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clang-Tidy Settings
el: Διαμόρφωση ρυθμίσεων Clang-Tidy

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathsGroupBox)
en: Paths
el: Διαδρομές

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clangtidyLabel)
en: Clang-&Tidy executable:
el: Εκτελέσιμο Clang-&Tidy:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_clangtidyPath)
en: The full path to the Clang-Tidy executable
el: Η πλήρης διαδρομή στο εκτελέσιμο Clang-Tidy

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
el: Παράλληλη εκτέλεση εργασιών ανάλυσης

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
el: Χρήση όλων των CPU πυρήνων

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
el: Μέγιστο πλήθος νημάτων:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useConfigFile)
en: &Use .clang-tidy file(s)
el: &Χρήση αρχείου(ων) .clang-tidy

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
el: Έλεγχοι

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Includes
el: Ενσωματώσεις

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Check system headers:
el: Έ&λεγχος κεφαλίδων συστήματος:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header fi&lter:
el: Φίλτρο κεφα&λίδας:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_headerFilter)
en: Regular expression matching the names of the headers to output diagnostics from. Diagnostics from the main file of each translation unit are always displayed. Can be used together with -line-filter.
el: Κανονικές εκφράσεις που ταιριάζουν με τα ονόματα των κεφαλίδων για την εξαγωγή διαγνωστικών. Διαγνωστικά από το κύριο αρχείο κάθε μεταφραστικής μονάδας εμφανίζονται πάντα. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζί με το -line-filter.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Extra Parameters
el: Επιπλέον παράμετροι

[ctx: @label.textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E&xtra parameters:
el: Ε&πιπλέον παράμετροι:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_additionalParameters)
en: Additional command line options to pass to Clang-Tidy.
el: Πρόσθετες επιλογές γραμμής εντολών για το Clang-Tidy.

en: Clang-Tidy Analysis
el: Ανάλυση Clang-Tidy

en: Failed to start Clang-Tidy process.
el: Αποτυχία έναρξης διεργασίας Clang-Tidy.

en: Clang-Tidy crashed.
el: Το Clang-Tidy κατέρρευσε.

en: Clang-Tidy process timed out.
el: Ο χρόνος της διεργασίας Clang-Tidy εξέπνευσε.

en: Write to Clang-Tidy process failed.
el: Αποτυχία εγγραφής στη διεργασία Clang-Tidy.

en: Read from Clang-Tidy process failed.
el: Αποτυχία ανάγνωσης από τη διεργασία Clang-Tidy.
