kdevelop - en to el translation catalogue (5 entries)

en: docker build '%1'
el: docker κατασκευή '%1'

[ctx: @title:window]
en: Choose Tag Name
el: Επιλογή ονόματος ετικέτας

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name for '%1':
el: Όνομα ετικέτας για '%1':

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: 'docker run' arguments:
el: 'docker run' ορίσματα:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Projects volume:
el: Όγκος έργων:
