kdevgrepview - en to el translation catalogue (18 entries)

[ctx: @action:button]
en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
el[0]: %2, και %1 ππαραπάνω αντικείμενο
el[1]: %2, και %1 παραπάνω αντικείμενα

en: Find in Files
el: Αναζήτηση σε αρχεία

en: Search aborted
el: Εγκατάλειψη αναζήτησης

en: No files found matching the wildcard patterns
el: Δεν βρέθηκαν αρχεία που να ταιριάζουν με τους χαρακτήρες αντικατάστασης

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see https://doc.qt.io/qt-5/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
el: Αποτελέσματα σύγκρισης δεν επιτρέπονται στο σχήμα

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
el[0]: Αναζήτηση για <b>%2</b> σε ένα αρχείο
el[1]: Αναζήτηση για <b>%2</b> σε %1 αρχεία

en: Collecting files...
el: Συλλογή αρχείων...

en: Failed: %1
el: Αποτυχία: %1

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Line %1:
el: Γραμμή %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
el[0]: <b>1</b> αποτέλεσμα σύγκρισης
el[1]: <b>%1</b> αποτελέσματα σύγκρισης

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
el[0]: <b>1</b> αρχείο
el[1]: <b>%1</b> αρχεία

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <b>%1 in %2</b>
el: <b>%1 σε %2</b>

en: %2: 1 match | %2: %1 matches
el[0]: %2: 1 ταίριασμα
el[1]: %2: %1 ταιριάσματα

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
el: Αποτυχία αντικατάστασης <b>%1</b> με <b>%2</b> σε %3:%4:%5

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
el: Εύρεση/Αντικατάσταση προβολής εξόδου

en: Do you want to replace with an empty string?
el: Θέλετε να αντικαταστήσετε με κενή συμβολοσειρά;
