kdevexecute - en to el translation catalogue (39 entries)

en: There is a quoting error in the arguments for the launch configuration '%1'. Aborting start.
el: Υπάρχει σφάλμα εισαγωγικών στα ορίσματα για τη διαμόρφωση εκκίνησης '%1'. Εγκατάλειψη έναρξης.

en: A shell meta character was included in the arguments for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
el: Ένας μεταχαρακτήρας φλοιού συμπεριελήφθη στα ορίσματα για τη διαμόρφωση εκκίνησης '%1', αυτό δεν υποστηρίζεται προς το παρόν. Εγκατάλειψη έναρξης.

en: Couldn't resolve the dependency: %1
el: Αδυναμία επίλυσης της εξάρτησης: %1

en: No valid executable specified
el: Δεν ορίστηκε έγκυρο εκτελέσιμο

en: There is a quoting error in the executable for the launch configuration '%1'. Aborting start.
el: Υπάρχει σφάλμα εισαγωγικών στο εκτελέσιμο για τη διαμόρφωση εκκίνησης '%1'. Εγκατάλειψη έναρξης.

en: A shell meta character was included in the executable for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
el: Ένας μεταχαρακτήρας φλοιού συμπεριελήφθη στο εκτελέσιμο για τη διαμόρφωση εκκίνησης '%1', αυτό δεν υποστηρίζεται προς το παρόν. Εγκατάλειψη έναρξης.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kill All Instances
el: Τερματισμός όλων των εκτελέσεων

[ctx: @item:inlistbox]
en: Start Another
el: Εκκίνηση άλλης

[ctx: @title:tab]
en: Configure Native Application
el: Διαμόρφωση εγγενούς εφαρμογής

en: Executes Native Applications
el: Εκτελεί εγγενείς εφαρμογές

en: Native Application
el: Εγγενής εφαρμογή

en: Compiled Binary
el: Μεταγλωττισμένο εκτελέσιμο

[ctx: @title:menu]
en: Project Executables
el: Εκτελέσιμα έργου

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Executable
el: Εκτελέσιμο

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Project &target:
el: Προορισμός έρ&γου:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E&xecutable:
el: Ε&κτελέσιμο:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
el: Συμπεριφορά

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ar&guments:
el: Ο&ρίσματα:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, arguments)
en: <html><head/><body><p>Enter arguments to give to the executable.<br/>You can pass arguments containing space characters by putting them in double-quotes.</p></body></html>
el: <html><head/><body><p>Εισάγετε τα ορίσματα για το εκτελέσιμο.<br/>Μπορείτε να περάσετε ορίσματα που περιέχουν κενούς χαρακτήρες κλείνοντας τα ορίσματα με διπλά εισαγωγικά.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Working &directory:
el: Κατάλογος εργα&σίας:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, workingDirectory)
en: Select a working directory for the executable
el: Επιλογή καταλόγου εργασίας για το εκτελέσιμο

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: E&nvironment:
el: Περι&βάλλον:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
el: Επιλογή περιβάλλοντος εργασίας

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: <p>By default applications will be run in the background and only their output will be displayed in a tool view. This makes it impossible to interact with applications requiring user input from a terminal emulator. To run such applications, you should use an external terminal.</p>
el: <p>Προεπιλεγμένα οι εφαρμογές θα εκτελούνται στο παρασκήνιο και μόνο η έξοδος θα εμφανίζεται στην προβολή εργαλείων. Αυτό καθιστά αδύνατη την αλληλεπίδραση με εφαρμογές που απαιτούν δεδομένα εισόδου του χρήστη από έναν εξομοιωτή τερματικού. Για την εκτέλεση παρόμοιων εφαρμογών, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε εξωτερικό τερματικό.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: Use external terminal:
el: Χρήση εξωτερικού τερματικού:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, terminal)
en: <p>Defines the command to execute the external terminal emulator. Use the following placeholders:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd>The path to the executable selected above.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>The path to the working directory selected above.</dd>
    </dl>
    <p>The arguments defined above will get appended to this command.</p>
el: <p>Καθορίζει την εντολή για την εκτέλεση του εξωτερικού εξομοιωτή τερματικού. Χρησιμοποιήστε τα ακόλουθα πλαίσια:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd>Η διαδρομή στο εκτελέσιμο που επιλέχθηκε παραπάνω.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>Η διαδρομή στον κατάλογο εργασίας που επιλέχθηκε παραπάνω.</dd>
    </dl>
    <p>Τα παραπάνω ορίσματα θα προστεθούν σε αυτήν την εντολή.</p>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Act&ion:
el: Ενέργε&ια:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Specifies the action to take for the dependencies before starting the executable.
el: Προσδιορίζει την ενέργεια που θα πραγματοποιηθεί για τις εξαρτήσεις πριν από την εκκίνηση του εκτελέσιμου.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, dependencyAction)
en: The selected action will be run before the executable is started.  This allows there to be parts of a project, upon which the executable does not directly depend, to be built and/or installed before running the application.
el: Η επιλεγμένη ενέργεια θα εκτελεστεί πριν από την εκκίνηση του εκτελέσιμου. Αυτό επιτρέπει την ύπαρξη τμημάτων του έργου από τα οποία το εκτελέσιμο δεν εξαρτάται άμεσα και που μπορούν να κατασκευαστούν ή/και εγκατασταθούν πριν από την εκτέλεση της εφαρμογής.

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Do Nothing
el: Μην κάνετε τίποτα

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build
el: Κατασκευή

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build and Install
el: Κατασκευή και εγκατάσταση

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Targets:
el: Προορισμοί:

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
el: Δεν έχει οριστεί προφίλ περιβάλλοντος, η διαμόρφωση φαίνεται προβληματική, παρακαλώ ελέγξτε τη διαμόρφωση εκτέλεσης '%1'. Χρησιμοποιήστε το προκαθορισμένο προφίλ περιβάλλοντος.

[ctx: @title:window]
en: Job Already Running
el: Η εργασία εκτελείται ήδη

en: '%1' is already being executed.
el: Η '%1' εκτελείται ήδη.

[ctx: @action:button]
en: Kill All Instances
el: Τερματισμός όλων των εκτελέσεων

[ctx: @action:button]
en: Start Another
el: Εκκίνηση άλλης
