kdevcmake - en to el translation catalogue (54 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
el: Διαμόρφωση καταλόγου κατασκευής - %1

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory for %1
el: Διαμόρφωση καταλόγου κατασκευής για το %1

en: You need to specify a build directory.
el: Θα πρέπει να ορίσετε κατάλογο κατασκευής.

en: Using an already created build directory.
el: Χρήση ενός υπάρχοντος καταλόγου κατασκευής.

en: Creating a new build directory.
el: Δημιουργία νέου καταλόγου κατασκευής.

en: Build directory already configured.
el: Ο κατάλογος κατασκευής ήδη διαμορφώθηκε.

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
el: Ο επιλεγμένος κατάλογος κατασκευής είναι για το %1, αλλά ο κατάλογος έργου είναι ο %2.

en: You may not select a relative build directory.
el: Δεν μπορείτε να επιλέξετε ένα σχετικό κατάλογο κατασκευής.

en: The selected build directory is not empty.
el: Ο επιλεγμένος κατάλογος κατασκευής δεν είναι κενός.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableLabel)
en: Available build directories:
el: Διαθέσιμοι κατάλογοι κατασκευής:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, availableBuildDirs)
en: New build directory
el: Νέος κατάλογος κατασκευής

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Build &directory:
el: Κατάλογος &κατασκευής:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Installation prefix:
el: &Πρόθεμα εγκατάστασης:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: The prefix under which the project will be installed. Leaving this empty will let CMake use its default install prefix.
el: Το πρόθεμα με το οποίο θα εγκατασταθεί το έργο. Αν μείνει κενό, το CMake θα χρησιμοποιήσει το προκαθορισμένο δικό του.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: CMake's default install prefix
el: Το προκαθορισμένο πρόθεμα εγκατάστασης του CMake

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Build &type:
el: &Τύπος κατασκευής:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraArgumentsLabel)
en: Extra arguments:
el: Επιπλέον ορίσματα:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CMake &executable:
el: CMake &εκτελέσιμο:

en: INVALID
el: ΜΗ ΕΓΚΥΡΟ

[ctx: @item]
en: Command
el: Εντολή

[ctx: @item]
en: Variable
el: Μεταβλητή

[ctx: @item]
en: Macro
el: Μακροεντολή

[ctx: @item]
en: Path
el: Διαδρομή

[ctx: @item]
en: Target
el: Προορισμός

en: wrong
el: λάθος

[ctx: @item cmake]
en: Commands
el: Εντολές

[ctx: @item cmake]
en: Variables
el: Μεταβλητές

[ctx: @item cmake]
en: Modules
el: Αρθρώματα

[ctx: @item cmake]
en: Properties
el: Ιδιότητες

[ctx: @item cmake]
en: Policies
el: Πολιτικές

en: <p>For better CMake documentation rendering, install rst2html.</p>
el: <p>Για καλύτερη αποτύπωση της CMake τεκμηρίωσης, εγκαταστήστε το rst2html.</p>

en: Unable to find a CMake executable. Is one installed on the system?
el: Αδυναμία εύρεσης ενός CMake εκτελέσιμου. Έχει εγκατασταθεί κάποιο στο σύστημα;

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
el: <br /><em>Τιμή λανθάνουσας μνήμης:</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
el: <br /><em>Τεκμηρίωση λανθάνουσας μνήμης:</em> %1

en: CMake Content Page
el: Σελίδα περιεχομένου CMake

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Cache Values
el: Τιμές λανθάνουσας μνήμης

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
el: Σχόλιο:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAdvanced)
en: Show Advanced
el: Εμφάνιση προχωρημένων

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedBox)
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installationPrefixLabel)
en: Installation prefix:
el: &Πρόθεμα εγκατάστασης:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buildTypeLabel)
en: Build type:
el: Τύπος κατασκευής:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Configure environment:
el: Διαμόρφωση περιβάλλοντος:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
el: Επιλέξτε περιβάλλον για χρήση

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showInternal)
en: Show advanced values
el: Εμφάνιση προχωρημένων τιμών

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CMake executable:
el: CMake εκτελέσιμο:

[ctx: @title:column]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: @title:column]
en: Type
el: Τύπος

[ctx: @title:column]
en: Value
el: Τιμή

[ctx: @title:column]
en: Comment
el: Σχόλιο

[ctx: @title:column]
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

[ctx: @title:column]
en: Strings
el: Συμβολοσειρές

en: Could not remove: %1
el: Αδυναμία αφαίρεσης: %1

[ctx: @title:tab]
en: Configure CMake Settings
el: Διαμόρφωση ρυθμίσεων CMake

en: Parse test suite %1
el: Ανάλυση σουίτας δοκιμών %1
