kdevcmake - en to eo translation catalogue (59 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
eo: Agordi Konstrudosierujon - %1

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory for %1
eo: Agordi Konstrudosierujon por %1

en: You need to specify a build directory.
eo: Vi devas specifi konstruan dosierujon.

en: Using an already created build directory.
eo: Uzante jam kreitan konstruan dosierujon.

en: Creating a new build directory.
eo: Kreante novan konstruan dosierujon.

en: Build directory already configured.
eo: Konstrua dosierujo jam agordita.

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
eo: Ĉi tiu konstrua dosierujo estas por %1, sed la projekta dosierujo estas %2.

en: You may not select a relative build directory.
eo: Vi ne rajtas elekti relativan konstrudosierujon.

en: The selected build directory is not empty.
eo: La elektita konstrua dosierujo ne estas malplena.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableLabel)
en: Available build directories:
eo: Disponeblaj konstrudosierujoj:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, availableBuildDirs)
en: New build directory
eo: Nove konstrudosierujo

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Build &directory:
eo: Konstru&dosierujo:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Installation prefix:
eo: &Instalprefikso:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: The prefix under which the project will be installed. Leaving this empty will let CMake use its default install prefix.
eo: La prefikso sub kiu la projekto estos instalita. Lasi ĉi tion malplena permesos al CMake uzi ĝian defaŭltan instalan prefikson.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: CMake's default install prefix
eo: La defaŭlta instala prefikso de CMake

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Build &type:
eo: Kontru&tipo:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraArgumentsLabel)
en: Extra arguments:
eo: Pluaj argumentoj:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CMake &executable:
eo: CMake-programo:

en: INVALID
eo: NEVALIDA

[ctx: @item]
en: Command
eo: Komando

[ctx: @item]
en: Variable
eo: Variablo

[ctx: @item]
en: Macro
eo: Makroo

[ctx: @item]
en: Path
eo: Vojo

[ctx: @item]
en: Target
eo: Celo

en: wrong
eo: malĝusta

[ctx: @item cmake]
en: Commands
eo: Komandoj

[ctx: @item cmake]
en: Variables
eo: Variabloj

[ctx: @item cmake]
en: Modules
eo: Moduloj

[ctx: @item cmake]
en: Properties
eo: Trajtoj

[ctx: @item cmake]
en: Policies
eo: Politikoj

en: <p>For better CMake documentation rendering, install rst2html.</p>
eo: <p>Por pli bona bildigo de dokumentado de CMake, instalu rst2html.</p>

en: Unable to find a CMake executable. Is one installed on the system?
eo: Ne eblas trovi ruleblan CMake. Ĉu oni instalis en la sistemo?

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
eo: <br /><em>Kaŝmemora Valoro:</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
eo: <br /><em>Kaŝmemora Dokumentaro:</em> %1

[ctx: error message]
en: invalid CMake file API project data
eo: nevalidaj datumoj de projekto de API de CMake-dosiero

en: CMake Content Page
eo: CMake-Enhavpaĝo

en: Configured project '%1' with outdated CMake data. As a result, KDevelop's code understanding may be wrong.
    
    To fix this issue, please right-click the project item in the projects tool view and click 'Reload'.
eo: Agordita projekto '%1' kun malaktualaj datumoj de CMake. Kiel rezulto, la kodokompreno de KDevelop eble estas malĝusta.
    
    Por solvi ĉi tiun problemon, bonvolu dekstre alklaki la projektan objekton en la projektila ilo-vido kaj alklaku 'Reŝargi'.

en: Failed to configure project '%1' (error message: %2). As a result, KDevelop's code understanding will likely be broken.
    
    To fix this issue, please ensure that the project's CMakeLists.txt files are correct, and KDevelop is configured to use the correct CMake version and settings. Then right-click the project item in the projects tool view and click 'Reload'.
eo: Malsukcesis agordi projekton '%1' (erarmesaĝo: %2). Kiel rezulto, la kodkompreno de KDevelop verŝajne estos rompita.
    
    Por solvi ĉi tiun problemon, bonvolu certigi, ke la dosieroj CMakeLists.txt de la projekto estas ĝustaj, kaj KDevelop estas agordita por uzi la ĝustajn versiojn kaj agordojn de CMake. Tiam dekstre alklaku la projektan objekton en la projekta ilo-vido kaj alklaku 'Reŝargi'.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Cache Values
eo: Kaŝmemoraj Valoroj

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
eo: Komento:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAdvanced)
en: Show Advanced
eo: Montri pluajn

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedBox)
en: Advanced
eo: Plie

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installationPrefixLabel)
en: Installation prefix:
eo: Instalprefikso:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buildTypeLabel)
en: Build type:
eo: Kontrutipo:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Configure environment:
eo: Agordi medion:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
eo: Elekti medion uzendan

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showInternal)
en: Show advanced values
eo: Montri pluajn valorojn

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CMake executable:
eo: CMake binarprogramo:

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @title:column]
en: Value
eo: Valoro

[ctx: @title:column]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @title:column]
en: Advanced
eo: Plie

[ctx: @title:column]
en: Strings
eo: Kordoj

en: The %1 directory is about to be removed in KDevelop's list.
    Do you want KDevelop to delete it in the file system as well?
eo: La dosierujo %1 estas forigota en la listo de KDevelop.
    Ĉu vi volas, ke KDevelop forigu ĝin ankaŭ en la dosiersistemo?

[ctx: @action:button]
en: Do Not Delete
eo: Ne Forigi

en: Could not remove: %1
eo: Ne eblis forigi: %1

[ctx: @title:tab]
en: Configure CMake Settings
eo: Agordi CMake-metojn

en: Parse test suite %1
eo: Parsi testaron %1
