kdevelop - en to eo translation catalogue (104 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
eo: Seanco

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
eo: &Projekto

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
eo: &Ruligi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
eo: Ekzameni Kerndosieron

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
eo: Konekti al Procezo

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
eo: &Navigo

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
eo: Kodo

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
eo: Analizi Aktualan Dosieron Kun

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
eo: Analizi Aktualan Projekton Kun

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
eo: &Fenestro

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
eo: Agordo

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
eo: Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

en: Code
eo: Kodo

en: KDevelop Project Files
eo: KDevelop Projektdosieroj

en: Could not open %1
eo: Ne eblis malfermi %1

en: Could not open file '%1'.
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1'.

en: Could not open project '%1': %2
eo: Ne eblis malfermi projekton '%1': %2

en: Select the session to open the document in
eo: Elekti la sesion por malfermi la dokumenton

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
eo: Ne povas malfermi nekonatan sesion %1. Vidu `--list-sessions`-ŝaltilon por disponeblaj sesioj aŭ uzu `-n` por krei novan.

en: The KDevelop Integrated Development Environment
eo: La KDevelop Programada Medio

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
eo: Kopirajto 1999-%1, La programistoj de KDevelop

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
eo: Kunzorganto, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Retejo

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
eo: Kunzorganto, AppImage, Python Subteno, Uzantinterfaco plibonigoj

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
eo: C++/Clang, Ĝenerala administranto, Webdevelopment Kromaĵoj, Fragmentoj, Rendimento

en: C++/Clang, DUChain, Bug Fixes
eo: C++/Clang, DUChain, Cimoj

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
eo: Arkitekturo, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
eo: Arkitekturo, Sublime-UI, Ruby-subteno

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
eo: Difino-Uzo-Ĉeno, C++-Subteno, Koda Navigado, Koda Kompletigo, Kodiga Helpo, Refactoring

en: GDB integration
eo: GDB integriĝo

en: Text editor integration, definition-use chain
eo: Integriĝo de tekstoredaktilo, difino-uzoĉeno

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
eo: Administranto de retejoj, API-dokumentado, Doxygen kaj aŭtoprojektaj flikoj

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
eo: GDB-integriĝo, Webdevelopment Kromaĵoj

en: astyle and indent support
eo: subteno por astyle kaj indent

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
eo: Distribuita VCS, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
eo: SnippetPart, erarserĉilo kaj uzeblaj diakiloj

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
eo: Subversion kromaĵo, Propra Make Manager, Totalaj plibonigoj

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
eo: Portita al Qt 3, diakiloj, valgrind, diff kaj perforte subteno

en: C++ parser
eo: C++ analizilo

en: The KWrite authors
eo: La aŭtoroj de KWrite

en: Kate editor component
eo: Kate-redaktila komponanto

en: Designer code
eo: Kodo de dezajno

en: Contributors to older versions:
eo: Kontribuantoj al pli malnovaj versioj:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
eo: Komenca ideo, baza arkitekturo, multe da komenca fontkodo

en: KTabBar, bugfixes
eo: KtabBar, korektoj

en: Java & Objective C support
eo: Java & Objective C subteno

en: Debugger frontend
eo: Sencimigilfasado

en: PHP support, context menu stuff
eo: PHP-subteno, kunteksta menuo

en: KDE application templates
eo: KDE aplikaĵa ŝablonoj

en: Dist part, bash support, application templates
eo: Dist parto, bash-subteno, aplikaj ŝablonoj

en: Several components, htdig indexing
eo: Pluraj komponantoj, htdig indeksado

en: Help with Automake manager and persistent class store
eo: Helpo kun administranto de Automake kaj persista klaskonservejo

en: Help with KParts infrastructure
eo: Helpo pri KParts-infrastrukturo

en: Ada support
eo: Ada-subteno

en: QMake projectmanager
eo: QMake projektmastrumilo

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
eo: MDI-reĝimoj, QEditor, korektoj

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
eo: PartExplorer, restrukturado de CvsPart, flikoj, cimoj (korektoj)

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
eo: Anstataŭigi, Legosignojn, FileList kaj CTags2 kromaĵojn. Ĝeneralaj plibonigoj kaj flikoj

en: Filecreate part and other bits and patches
eo: Filecreate-parton kaj aliajn pecojn kaj flikaĵojn

en: ClearCase support
eo: ClearCase-subteno

en: Ruby support
eo: Ruby subteno

en: Fortran documentation
eo: Fortran-dokumentado

en: Python documentation utility
eo: Piton-dokumentada utilaĵo

en: Doxygen wizard
eo: Doxygen-sorĉisto

en: Fileselector component
eo: Fileselector-komponanto

en: C++ code completion, persistent class store
eo: C++-kodkompletigo, persista klaskonservejo

en: Patches
eo: Flikoj

en: Help with Perl support
eo: Helpo kun Perl-subteno

en: Documentation index view
eo: Dokumentad-indeksa rigardo

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
eo: Dokumenta Serĉilo, qmake projectmanager flikaĵoj, uzebloplibonigoj, eraraj korektoj ...

en: QMake project manager patches
eo: QMake projektmastrumilaj flikoj

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
eo: Purigado kaj korektoj de eraroj por qRedaktilo, AutoMake kaj multe da aliaj aferoj

en: Artwork for the ruby language
eo: Artaĵo por la rubena lingvo

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
eo: Malfermi KDevelop kun nova seanco uzante la personan nomon.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
eo: Malfermi KDevelop kun la donita seanco.
    Vi povas transdoni aŭ hash aŭ la nomon de la seanco.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
eo: Forigi la donitan seancon.
    Vi povas transdoni aŭ hash aŭ la nomon de la seanco.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
eo: Montras ĉiujn disponeblajn seancojn kaj permesas elekti unu por malfermi.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
eo: Listigu ĉiujn disponeblajn seancojn sur ŝelo kaj ebligas al vi elekti unu por malfermi.

en: List available sessions and quit.
eo: Listigi disponeblajn seancojn kaj ĉesu.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
eo: Malfermi KDevelop kaj alporti la projekton el la donita <repo url>.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
eo: Malfermi KDevelop kaj ŝargi la donitan projekton. <projekto> povas esti aŭ .kdev4 dosiero aŭ dosieruja vojo.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
eo: Komenci sencimigi aplikaĵon en KDevelop per la donita erarseĉilo.
    La binarprogramo kiu devus esti sencimigita devas sekvi - inkluzive de argumentoj.
    Ekzemplo: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
eo: Dosieroj por ŝargi, aŭ dosierujoj por ŝargi kiel projektoj

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
eo: Disponeblaj sesioj (uzu '-s HASH' aŭ '-s NAME' por malfermi specifan):

en: Hash
eo: Haketaĵo

en: Name: Opened Projects
eo: Nomo: Malfermitaj Projektoj

en: [running]
eo: [rulanta]

en: Select the session you would like to use
eo: Elektu la sesion, kiun vi ŝatus uzi

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
eo: Indiku la binarprogramon, kiun vi volas sencimigi.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
eo: Specifita rulaĵo ne ekzistas.

en: Debug %1
eo: Sencimigi %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
eo: Seanco kun la nomo %1 jam ekzistas. Uzu la -s-ŝaltilon por malfermi ĝin.

en: No session with the name %1 exists.
eo: Neniu seanco kun la nomo %1 ekzistas.

en: Could not lock session %1 for deletion.
eo: Ne eblis ŝlosi la seancon %1 por forigo.

en: Session with name %1 was successfully removed.
eo: Seanco kun nomo %1 estis sukcese forigita.

en: Cannot find native launch configuration type
eo: Ne povas trovi denaskan lanĉan agordan tipon

en: Cannot find launcher %1
eo: Ne povas trovi lanĉilon %1

en: KDevelop Sessions
eo: KDevelop Seancoj

en: Arbitrary String Which Says Something
eo: Arbitra Ĉeno Kiu Diras Ion

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
eo: Trovas KDevelop-seancojn kongruajn kun :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
eo: Listigas ĉiujn KDevelop-redaktajn seancojn en via konto.

en: Open KDevelop Session
eo: Malfermi KDevelop Seancon
