kdevexecute - en to eo translation catalogue (44 entries)

en: There is a quoting error in the arguments for the launch configuration '%1'. Aborting start.
eo: Estas citila eraro en la argumentoj por la lanĉa agordo '%1'. Ĉesigante starton.

en: A shell meta character was included in the arguments for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
eo: Ŝela metasigno estis inkluzivita en la argumentoj por la lanĉa agordo '%1', ĉi tio ne estas subtenata nuntempe. Ĉesigante starton.

en: Couldn't resolve the dependency: %1
eo: Ne eblis solvi la dependecon: %1

en: No valid executable specified
eo: Neniu valida binarprogramo specifita

en: There is a quoting error in the executable for the launch configuration '%1'. Aborting start.
eo: Estas citi eraro en la binarprogramo por la lanĉa agordo '%1'. Malsukcesa komenco.

en: A shell meta character was included in the executable for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
eo: Ŝela metasigno estis inkluzivita en la binarprogramo por la lanĉa agordo '%1', ĉi tio ne estas subtenata nuntempe. Rezignante lanĉon.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ask If Running
eo: Demandi Ĉu Rulanta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kill All Instances
eo: Mortigi Ĉiujn Instancojn

[ctx: @item:inlistbox]
en: Start Another
eo: Komenci Alian

[ctx: @title:tab]
en: Configure Native Application
eo: Agordi Denaskan Aplikon

en: Executes Native Applications
eo: Lanĉas Denaskajn Aplikojn

en: Native Application
eo: Denaska Apliko

en: Compiled Binary
eo: Kompilita Binarprogramo

[ctx: @title:menu]
en: Project Executables
eo: Projektaj Programoj

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Executable
eo: Programo

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Project &target:
eo: Projek&ta celo:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E&xecutable:
eo: &Programo:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: executable or /path/to/executable
eo: binarprogramo aŭ /vojo/al/binarprogramo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: Enter the executable name or the absolute path to the executable file
eo: Enigi la plenumeblan nomon aŭ la absolutan vojon al la plenumebla dosiero

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
eo: Konduto

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ar&guments:
eo: Ar&gumentoj:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, arguments)
en: <html><head/><body><p>Enter arguments to give to the executable.<br/>You can pass arguments containing space characters by putting them in double-quotes.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Enigu argumentojn por doni al la efektivigebla.<br/>Vi povas pasigi argumentojn enhavantajn spacsignojn metante ilin inter citiloj.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Working &directory:
eo: Labora &dosierujo:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, workingDirectory)
en: Select a working directory for the executable
eo: Elekti labordosierujon por la binarprogramo

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: E&nvironment:
eo: &Mediovariabloj:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
eo: Elekti medion por esti uzata

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: <p>By default applications will be run in the background and only their output will be displayed in a tool view. This makes it impossible to interact with applications requiring user input from a terminal emulator. To run such applications, you should use an external terminal.</p>
eo: <p>Defaŭlte aplikaĵoj estos rulitaj en la fono kaj nur ilia eligo estos montrata en ila vido. Ĉi tio malebligas interagi kun aplikaĵoj postulantaj uzantan enigon de fina emulilo. Por ruli tiajn aplikaĵojn, vi devus uzi eksteran terminalon.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: Use external terminal:
eo: Uzi eksteran terminalon:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, terminal)
en: <p>Defines the command to execute the external terminal emulator. Use the following placeholders:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd>The path to the executable selected above.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>The path to the working directory selected above.</dd>
    </dl>
    <p>The arguments defined above will get appended to this command.</p>
eo: <p>Difinas la komandon por lanĉi la eksteran terminalan emulilon. Uzu la jenajn anstataŭaĵojn:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd>La vojo al la ruleblaĵo supre elektita.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>La vojo al la labordosierujo elektita supre.</dd>
    </dl>
    <p>La argumentoj supre difinitaj estos aldonita al ĉi tiu komando.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Restart
eo: Rekomenci

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Dependencies
eo: Dependecoj

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Act&ion:
eo: A&go:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Specifies the action to take for the dependencies before starting the executable.
eo: Specifas la agon farendan por la dependecoj antaŭ ol lanĉi la binarprogramon.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, dependencyAction)
en: The selected action will be run before the executable is started.  This allows there to be parts of a project, upon which the executable does not directly depend, to be built and/or installed before running the application.
eo: La elektita ago estos rulita antaŭ ol la plenumebla estas komencita. Ĉi tio permesas ekzisti partoj de projekto, sur kiuj la efektivigebla ne rekte dependas, esti konstruitaj kaj/aŭ instalitaj antaŭ ol ruli la aplikaĵon.

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Do Nothing
eo: Nenion fari

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build
eo: Konstrui

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build and Install
eo: Konstrui kaj Instali

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Targets:
eo: Celoj:

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
eo: Neniu medioprofilo specifita, aspektas kiel rompita agordo, bonvolu kontroli rulagordon '%1'. Uzante defaŭltan medioprofilon.

[ctx: @title:window]
en: Job Already Running
eo: Tasko Jam Rulanta

en: '%1' is already being executed.
eo: '%1' jam estas rulanta.

[ctx: @action:button]
en: Kill All Instances
eo: Ĉesigi Ĉiujn Instancojn

[ctx: @action:button]
en: Start Another
eo: Lanĉi Pluan

[ctx: @option:check]
en: Remember choice
eo: Memori elekton
