kdevgit - en to eo translation catalogue (105 entries)

en: Filter by filename/project name
eo: Filtru laŭ dosiernomo/projektnomo

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Stage selected
eo: Etapo elektita

en: Unstage selected
eo: Malscenigite elektita

en: Revert unstaged edits
eo: Reverti nescenigitajn redaktojn

en: Committing failed. See Version Control tool view.
eo: Farado malsukcesis. Vidu vido de ilo de Versiokontrolo.

en: Stage selected lines or hunk
eo: Scenigu elektitajn liniojn aŭ pecon

en: Unstage selected lines or hunk
eo: Malscenigu elektitajn liniojn aŭ pecon

en: Revert selected lines or hunk
eo: Reverti elektitajn liniojn aŭ pecon

en: Go to line in source
eo: Iru al linio en fonto

en: Unstage selected lines
eo: Malscenigu elektitajn liniojn

en: Stage selected lines
eo: Scenigu elektitajn liniojn

en: Revert selected lines
eo: Reverti elektitajn liniojn

en: Unstage selected hunk
eo: Malscenigi elektitan pecon

en: Stage selected hunk
eo: Scenejo elektita peco

en: Revert selected hunk
eo: Reverti elektitan pecon

en: %1 (staged)
eo: %1 (scenigita)

en: Staged (%1)
eo: Enscenigita (%1)

en: Unstaged (%1)
eo: Nescenigita (%1)

en: %1 (unstaged)
eo: %1 (senscenigita)

en: The selected lines will be reverted and the changes lost. This operation cannot be undone. Continue?
eo: La elektitaj linioj estos revertitaj kaj la ŝanĝoj perditaj. Ĉi tiu operacio ne povas esti malfarita. Ĉu daŭrigi?

[ctx: @action:button]
en: Revert
eo: Reiri

en: Try to keep summary length below %1 characters.
eo: Provu konservi resuman longon sub %1 signoj.

en: Separate summary from details with one empty line.
eo: Apartigu resumon de detaloj per unu malplena linio.

en: Try to keep line length below %1 characters.
eo: Provu konservi liniolongon sub %1 signoj.

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GitNameEmailDialog)
en: Configure Name and Email for Git
eo: Agordu Nomon kaj Retpoŝton por Git

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <html><head/><body><p>You have not yet configured the name and email to be associated with your Git commits.<br/>The values you enter here will be written to the Git configuration, either locally for the current project only, or globally for all Git projects.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Vi ankoraŭ ne agordis la nomon kaj retpoŝton por asocii kun viaj Git-komisioj.<br/>La valoroj, kiujn vi enigas ĉi tie, estos skribitaj al la Git-agordo, ĉu loke por la nuna projekto nur, aŭ tutmonde por ĉiuj Git-projektoj.</p></body></html>

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
eo: &Nomo:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Emai&l:
eo: Retpoŝto&l:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, globalCheckBox)
en: Write to global config
eo: Skribu al tutmonda agordo

en: Unable to find git executable. Is it installed on the system?
eo: Ne eblas trovi git ruleblan. Ĉu ĝi estas instalita en la sistemo?

[ctx: @action:inmenu]
en: Rebase
eo: Rebazi

[ctx: @action:inmenu]
en: Push Stash
eo: Puŝu Stash

en: error: %1
eo: eraro: %1

en: Did not specify the list of files
eo: Ne specifis la liston de dosieroj

en: Could not reset changes (empty list of paths)
eo: Ne eblis restarigi ŝanĝojn (malplena listo de vojoj)

en: Could not revert changes
eo: Ne eblis reverti ŝanĝojn

en: The following files have uncommitted changes, which will be lost. Continue?
eo: La sekvaj dosieroj havas neengaĝitajn ŝanĝojn, kiuj estos perditaj. Ĉu daŭrigi?

en: No files or message specified
eo: Neniuj dosieroj aŭ mesaĝo specifitaj

en: Email or name for Git not specified
eo: Retpoŝto aŭ nomo por Git ne specifita

en: No message specified
eo: Neniu mesaĝo specifita

en: No files to remove
eo: Neniuj dosieroj por forigi

en: There are pending changes, do you want to stash them first?
eo: Estas pritraktataj ŝanĝoj, ĉu vi unue volas konservi ilin?

[ctx: @action:button]
en: Keep
eo: Konservu

[ctx: @title:window]
en: Branch Selection
eo: Selektado de branĉo

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RebaseDialog)
en: Rebase
eo: Rebazi

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Base branch:
eo: Baza branĉo:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rebaseButton)
en: Rebase
eo: Rebazi

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: Files in a vcs which have changes staged for commit]
en: Staged changes
eo: Enscenigitaj ŝanĝoj

[ctx: Files in a vcs which have changes not yet staged for commit]
en: Unstaged changes
eo: Senscenigitaj ŝanĝoj

[ctx: Files in a vcs which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
eo: Konfliktoj

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked files
eo: Nespuritaj dosieroj

[ctx: Files in a vcs which have changes staged for commit]
en: Staged
eo: Enscenigita

en: Files with changes staged for commit
eo: Dosieroj kun ŝanĝoj enscenigitaj por fari

[ctx: Files in a vcs which have changes not checked in to repo]
en: Modified
eo: Modifita

en: Files with changes
eo: Dosieroj kun ŝanĝoj

[ctx: Files in git which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
eo: Konfliktoj

en: Files with unresolved (merge) conflicts
eo: Dosieroj kun nesolvitaj (kunfandiĝo) konfliktoj

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked
eo: Nespurita

en: Files not tracked in VCS
eo: Dosieroj ne spuritaj en VCS

[ctx: @item file has unstaged changes]
en: Modified (unstaged)
eo: Modifita (senscenigita)

[ctx: @item file was deleted from worktree]
en: Deleted (unstaged)
eo: Forigita (senscenigita)

[ctx: @item file was renamed in worktree]
en: Renamed (unstaged)
eo: Renomita (senscenigita)

[ctx: @item file was copied in worktree]
en: Copied (unstaged)
eo: Kopiita (senscenigita)

[ctx: @item file has staged changes]
en: Modified (staged)
eo: Modifita (scenigita)

[ctx: @item file has both staged and unstaged changes]
en: Modified (unstaged changes)
eo: Modifita (senscenigitaj ŝanĝoj)

[ctx: @item file has staged changes and was deleted in worktree]
en: Modified (unstaged deletion)
eo: Modifita (neenscenigita forigo)

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Added (unstaged changes)
eo: Aldonita (senscenigitaj ŝanĝoj)

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem and deleted in worktree]
en: Added (unstaged deletion)
eo: Aldonita (senscenigita forigo)

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem and renamed in worktree]
en: Deleted (unstaged rename)
eo: Forigita (neenscenigita renomo)

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem and copied in worktree]
en: Deleted (unstaged copy)
eo: Forigita (neenscenigita kopio)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem]
en: Renamed (staged)
eo: Renomita (scenigita)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Renamed (unstaged changes)
eo: Alinomite (senscenigitaj ŝanĝoj)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem and was deleted in worktree]
en: Renamed (unstaged deletion)
eo: Alinomita (neenscenigita forigo)

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem]
en: Copied
eo: Kopiita

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Copied (unstaged changes)
eo: Kopiita (senscenigitaj ŝanĝoj)

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem and was deleted in worktree]
en: Copied (unstaged deletion)
eo: Kopiita (senscenigita forigo)

[ctx: @item file has unresolved merge conflicts]
en: Unresolved conflicts
eo: Nesolvitaj konfliktoj

[ctx: @item file is not under vcs]
en: Untracked
eo: Nespurita

[ctx: file in unknown (invalid) state]
en: Unknown
eo: Nekonata

en:  (staged)
eo: (scenigita)

en:  (unstaged)
eo: (senscenigita)

en:  (conflicts)
eo: (konfliktoj)

en:  (untracked)
eo: (nespurita)

en: no branch
eo: neniu branĉo

en: Commit
eo: Engaĝiĝu

en: Extended commit description
eo: Plilongigita commit-priskribo

en: Commit summary
eo: Faru resumon

en: To commit changes, please write a commit message first
eo: Por fari ŝanĝojn, bonvolu skribi mesaĝon pri kompromiso unue

en: Commit changes to <b>%1</b> on branch <b>%2</b>
eo: Faru ŝanĝojn al <b>%1</b> ĉe branĉo <b>%2</b>

en: To commit changes, please select a project first
eo: Por fari ŝanĝojn, bonvolu unue elekti projekton

en: Please stage some changes before committing.
eo: Bonvolu enscenigi kelkajn ŝanĝojn antaŭ ol fari.

en: Are you sure you want to drop the stash '%1'?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas faligi la kaŝejon '%1'?

[ctx: @label:textbox]
en: Name for the new branch:
eo: Nomo por la nova branĉo:

en: %1 created on %2
eo: %1 kreita je %2

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, drop)
en: Remove the selected stash
eo: Forigu la elektitan kaŝejon

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pop)
en: Apply stash's patch and drop the stash
eo: Apliku la peceton de stash kaj faligu la kaŝejon

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pop)
en: Pop
eo: Popo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, show)
en: Show the content of the stash
eo: Montru la enhavon de la stash

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, show)
en: Show
eo: Montru

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, apply)
en: Apply stash's patch
eo: Apliki la diakilon de stash

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
eo: Apliki

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, branch)
en: Create a new branch and apply the stash there, then drop the stash
eo: Kreu novan branĉon kaj apliku la kaŝejon tie, tiam faligi la kaŝejon

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, branch)
en: Branch
eo: Branĉo
