kdevlldb - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: (running)
eo: (rulanta)

[ctx: @title:window]
en: LLDB Console
eo: LLDB-konzolo

en: Attempting to execute user command on unsupported LLDB version
eo: Provante ruli uzantokomandon en nesubtenata LLDB-versio

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
eo: <b>Ne eblis lanĉi sencimigilon:</b><br />

en: <b>Error connecting to remote target:</b><br />
eo: <b>Eraro konektante al fora celo:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
eo: <b>Malsukcesis ŝargi kerna dosiero</b><p>Elĉimilo raportis la jenan eraron:<p><tt>%1

en: <b>Your lldb-mi version is unsupported, as it lacks an essential patch.</b><br/>See https://llvm.org/bugs/show_bug.cgi?id=28026 for more information.<br/>Debugger console will be disabled to prevent crash.<br/>Do you want to continue?
eo: <b>Via lldb-mi versio estas nesubtenata, ĉar mankas al ĝi esenca flikaĵo.</b><br/>Vidu https://llvm.org/bugs/show_bug.cgi?id=28026 por pliaj informoj.<br />Elĉimilo konzolo estos malŝaltita por malhelpi paneon.<br/>Ĉu vi volas daŭrigi?

en: LLDB Version Unsupported
eo: LLDB-Versio Nesubtenata

en: <b>You need lldb-mi from LLDB 3.8.1 or higher.</b><br />You are using: %1
eo: <b>Vi bezonas lldb-mi de LLDB 3.8.1 aŭ pli alta.</b><br />Vi uzas: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
eo: Sencimiga Ilobreto

en: Debug a native application in LLDB
eo: Sencimigi denaskan aplikaĵon en LLDB

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
eo: Sencimigo de programo jam estas survoje. Ĉu vi volas ĉesigi la aktuale rulantan sencimigseancon kaj daŭrigi kun la lanĉo?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
eo: Ĉesigi Nunan Seancon

[ctx: @title:tab]
en: LLDB Configuration
eo: LLDB-agordo

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupDebugger)
en: Debugger
eo: Erarserĉilo

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Debugger executable:
eo: Sencimigilo rulebla:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineDebuggerExec)
en: Override path to lldb-mi executable...
eo: Anstataŭigi vojon al lldb-mi rulebla...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Additional arguments:
eo: Pliaj argumentoj:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Environment:
eo: Medio:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInheritSystem)
en: Inherit system environment
eo: Heredi sisteman medion

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: Options
eo: Opcioj

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Config script:
eo: Agorda skripto:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Start debugger with:
eo: Komenci erarserĉilon per:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Application Output
eo: Aplika Eligo

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: LLDB Console
eo: LLDB-konzolo

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Frame Stack
eo: Kadra Stako

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Break on start:
eo: Paŭzo ĉe komenco:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupRemote)
en: Remo&te Debugging
eo: Fora Sencimigado

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote server:
eo: Fora servilo:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineRemoteServer)
en: host:port
eo: gastiganto:porto

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Remote work path:
eo: Vojo de Fora Laboro:
