kdevplatform - en to eo translation catalogue (938 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
eo: Malpura

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
eo: Decidota

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
eo: Pura

en: Not hit yet
eo: Ankoraŭ ne trafita

en: Ignore
eo: Ignori

en: next hits
eo: sekvaj trafoj

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
eo: Paŭzpunkto estas <a href="pending">pritraktota</a>

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
eo: Paŭzpunkto estas <a href="dirty">malpura</a>

en: Breakpoint is active
eo: Paŭzpunkto estas aktiva

en: Hit %1 time | Hit %1 times
eo[0]: Trafita %1 fojon
eo[1]: Trafita %1 fojojn

en: Breakpoint has errors
eo: Paŭzpunkto havas erarojn

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
eo: <b>Paŭzopunkto estas pritraktata</b><p>Atendeblaj paŭzpunktoj estas tiuj kiuj estis pasitaj al GDB, sed kiuj ankoraŭ ne estas instalitaj en la celo, ĉar GDB ne povas trovi la funkcion aŭ dosieron al kiu la paŭzpunkto rilatas. La plej ofta kazo estas paŭzpunkto en komuna biblioteko: GDB enigos ĉi tiun paŭzpunkton nur kiam la biblioteko estas ŝargita.</p>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
eo: <b>La paŭzpunkto estas malpura</b><p>La paŭzpunkto ankoraŭ ne estas transdonita al la erarseĉilo.</p>

en: Breakpoint
eo: haltopunkto

en: Breakpoint not found
eo: Haltopunkto ne trovata

en: Couldn't find breakpoint at %1:%2
eo: Ne eblis trovi paŭzpunkton ĉe %1:%2

en: &Breakpoint
eo: &Haltopunkto

en: &Disable Breakpoint
eo: &Malebligi Haltpunkton

en: &Enable Breakpoint
eo: &Ebligi Haltpunkton

en: &Bookmark
eo: &Legosigno

en: Type
eo: Tipo

en: Location
eo: Loko

en: Condition
eo: Kondiĉoj

en: Active status
eo: Aktiva stato

en: State
eo: Stato

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
eo: Sencimigilaj haltpunktoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
eo: Montras liston de paŭzpunktoj kun ilia nuna stato. Klako sur paŭzpunkto ebligas vin ŝanĝi la paŭzpunkton kaj kondukos vin al la fonto en la redaktila fenestro.

en: Breakpoint Details
eo: Haltpunktaj Detaloj

en: New code breakpoint ...
eo: Nova kod-haltpunkto ...

en: Enter condition ...
eo: Enigi kondiĉon ...

[ctx: New breakpoint]
en: &New
eo: &Nova

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
eo: &Kodo

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
eo: Datum&skriba

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
eo: Datum&lega

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
eo: Datum&alira

en: &Delete
eo: &Forigi

en: Disable &All
eo: Malŝ&alti Ĉiujn

en: &Enable All
eo: &Ebligi Ĉiujn

en: &Remove All
eo: Fo&rigi Ĉiujn

en: %2 | %2 (repeated %1 times)
eo[0]: %2
eo[1]: %2 (ripetita %1 fojojn)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2 (crashed)
eo: #%1 ĉe %2 (paneis)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
eo: #%1 ĉe %2

en: Depth
eo: Profundeco

en: Function
eo: Funkcio

en: Source
eo: Fonto

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
eo: <b>Kadra stako</b>Ofte nomata "voka stako", ĉi tio estas listo montranta kiu funkcio estas nuntempe aktiva, kaj kio vokis ĉiun funkcion por atingi ĉi tiun punkton en via programo. Alklakante eron vi povas vidi la valorojn en iu ajn el la antaŭaj alvokaj funkcioj.

en: Threads:
eo: Fadenoj:

[ctx: #frame function() at file]
en: #%1 %2() at %3
eo: #%1 %2() ĉe %3

[ctx: #frame function() at file:line]
en: #%1 %2() at %3:%4
eo: #%1 %2() ĉe %3:%4

en: Breakpoint hit: %1
eo: Trafo de rompo: %1

en: Watchpoint hit: %1
eo: Gvatopunkto trafo: %1

en: Remote Path
eo: Fora Vojo

en: Local Path
eo: Loka vojo

en: Delete
eo: Forigi

en: Error
eo: Eraro

en: Auto
eo: Aŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
eo: Nomo

en: Value
eo: Valoro

en: Locals
eo: Lokanoj

en: Watch This
eo: Observi Tiun

en: Stop on Change
eo: Ŝanĝi

en: Debugger Variables
eo: Sencimigilaj variabloj

[ctx: @option:check]
en: Auto-resize columns on click
eo: Aŭtomate regrandigi kolumnojn alklakante

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
eo: <b>Arbo de variablo</b>La arbo de variablo ebligas al vi vidi la valorojn de lokaj variabloj kaj arbitraj esprimoj.<br />Lokaj variabloj estas montrataj aŭtomate kaj estas ĝisdatigitaj dum vi trapasas vian programon. Por ĉiu esprimo, kiun vi enigas, vi povas aŭ taksi ĝin unufoje, aŭ "spekti" ĝin (igi ĝin aŭtomate ĝisdatigita). Esprimoj kiuj ne estas aŭtomate ĝisdatigitaj povas esti ĝisdatigitaj permane de la kunteksta menuo. Esprimoj povas esti renomitaj al pli priskribaj nomoj klakante sur la nomkolumno.<br />Por ŝanĝi la valoron de variablo aŭ esprimo, alklaku la valoron.<br />

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
eo: <b>Esprimo enskribo</b>Tajpu esprimon por spekti.

en: &Format
eo: &Formato

en: &Natural
eo: &Natura

en: &Binary
eo: Du&uma

en: &Octal
eo: &Okuma

en: &Decimal
eo: &Dekuma

en: &Hexadecimal
eo: De&ksesuma

en: Remove Watch Variable
eo: Forigi observovariablon

en: &Copy Value
eo: &Kopii valoron

en: &Stop on Change
eo: &Halti ĉe Ŝanĝo

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
eo: Trovi:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
eo: Salti al la sekva kongruo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
eo: Salti al antaŭa kongruo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
eo: Kongrua distinga majuskloj

en: Documentation
eo: Dokumentaro

[ctx: @action go back]
en: Back
eo: Reen

[ctx: @action go forward]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: @action go to start page]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
eo: Serĉi...

[ctx: @action]
en: Find in Text...
eo: Trovi en Teksto...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
eo: Trovi en teksto de nuna dokumentarpaĝo

[ctx: @title:menu]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: @title:menu]
en: Refactor
eo: Refaktoradi

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current File With
eo: Protektata

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current Project With
eo: Protektata

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
eo: La rulebla %1 ne troveblas. Bonvolu certigi, ke ĝi estas instalita kaj povas esti efektivigita. <br />La kromaĵo ne funkcios ĝis vi riparos ĉi tiun problemon.

en: Rename "%1" to "%2"
eo: Alinomi "%1" al "%2"

en: Failed to apply changes: %1
eo: Malsukcesis apliki ŝanĝojn: %1

en: Rename
eo: Alinomi

en: Rename file from "%1" to "%2".
eo: Alinomi dosieron de "%1" al "%2".

en: Parsing: %1
eo: Parsanta: %1

en: Background Parser
eo: Enfona Parsilo

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
eo: Preterpasita dosiero, kiu estas tro granda: '%1'

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
eo: La dosiero estas %1 kaj superas la limon de %2.

en: Could not open file '%1'
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1'

en: File could not be read from disk.
eo: Dosiero ne legeblas el disko.

en: File could not be opened.
eo: Dosiero ne povis esti malfermita.

en: File could not be read from disk due to permissions.
eo: Dosiero ne eblis legi el disko pro permesoj.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
eo[0]: Procezi 1 dosieron en %2
eo[1]: Procezi %1 dosierojn en %2

en: All projects classes
eo: Ĉiuj projektoj klasoj

en: Base classes
eo: Bazaj klasoj

en: Derived classes
eo: Derivaj klasoj

en: Classes in project %1
eo: Klasoj en projekto %1

en: not implemented
eo: ne efektivigita

[ctx: @action]
en: Rename "%1"...
eo: Alinomi "%1"...

en: No declaration under cursor
eo: Neniu deklaro sub kursoro

en: Declaration is located in non-writable file %1.
eo: Deklaro troviĝas en ne-skribebla dosiero %1.

[ctx: @title:window Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
eo: Alinomi "%1"

[ctx: @title:tab]
en: Uses
eo: Uzoj

[ctx: @title:tab]
en: Declaration Info
eo: Deklarinformoj

en: Renaming "%1" to "%2"
eo: Alinomante "%1" al "%2"

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, newNameLabel)
en: &New name:
eo: &Nova nomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goButton)
en: <html><head/><body><p>&quot;Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too&quot;</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>&quot;Noto: Ĉiuj troŝarĝitaj funkcioj, troŝarĝoj, antaŭen-deklaroj ktp ankaŭ estos renomitaj&quot;</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goButton)
en: &Rename
eo: &Alinomi

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: Could not find an open document
eo: Ne eblis trovi malfermitan dokumenton

en: Could not find the chain for the selected document: %1
eo: Ne eblis trovi la ĉenon por la elektita dokumento: %1

en: Error finding context for selection range
eo: Eraro trovi kuntekston por elekta intervalo

en: Error checking conditions to generate code: %1
eo: Eraro kontrolante kondiĉojn por generi kodon: %1

en: Error Gathering user information: %1
eo: Eraro dum kolektado de uzantinformoj: %1

en: Error generating code: %1
eo: Eraro dum generado de kodo: %1

en: Could not rename '%1' to '%2'
eo: Ne eblis renomi '%1' al '%2'

[ctx: Inconsistent change in <filename> between <range>, found <oldText> (encountered <foundText>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 between %2, found %3 (encountered "%4") -> "%5"
eo: Malkonsekvenca ŝanĝo en %1 inter %2, trovita %3 (renkontita "%4") -> "%5"

en: Could not replace text in the document: %1
eo: Ne eblis anstataŭigi tekston en la dokumento: %1

[ctx: Inconsistent change in <document> at <range> = <oldText> (encountered <encountered>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 at %2 = "%3"(encountered "%4") -> "%5"
eo: Malkonsekvenca ŝanĝo en %1 ĉe %2 = "%3"(renkontita "%4") -> "%5"

[ctx: Inconsistent change-request at <document>:intersecting changes: <previous-oldText> -> <previous-newText> @<range> & <new-oldText> -> <new-newText> @<range>]
en: Inconsistent change-request at %1; intersecting changes: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7
eo: Nekonsekvenca ŝanĝpeto ĉe %1; intersekcantaj ŝanĝoj: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RefactoringDialog)
en: Refactoring
eo: Refaktorado

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Abort
eo: Ĉes&igi

en: Alias %1 as %2
eo: Kromnomi %1 kiel %2

en: Lost alias %1
eo: Perdita kromnomo %1

en: invalid member-function %1 type %2
eo: nevalida membrofunkcio %1 tipo %2

en: (unknown direct declaration)
eo: (nekonata rekta deklaro)

en: (missing)
eo: (mankas)

en: context-free forward-declaration %1
eo: senkunteksta antaŭen-deklaro %1

en: Import %1 as %2
eo: Importi %1 kiel %2

en: Import %1
eo: Importi %1

en: lost declaration
eo: perdita deklaro

en: Back to %1<br />
eo: Reen al %1<br />

en: enumerator
eo: nombrigilo

en: namespace %1
eo: nomspaco %1

en: enumeration %1
eo: enumeracio %1

en: (resolved forward-declaration:
eo: (solvita anonc-deklaro:

en: (unresolved forward-declaration)
eo: (nesolvita antaŭen-deklaro)

en: possible resolution from
eo: ebla rezolucio de

en: Returns:
eo: Revenoj:

en: Type:
eo: Tipo:

en: Enum:
eo: Enumo:

en: Container:
eo: Ujo:

en: Scope: %1
eo: Amplekso: %1

en: Access: %1
eo: Aliro: %1

en: Kind: %1 %2
eo: Speco: %1 %2

en: Kind: %1
eo: Speco: %1

en: Deprecated
eo: Malrekomendita

en: Status: %1
eo: Stato: %1

en: Decl.:
eo: Dekl.:

en:  Decl.:
eo: Dekl.:

en: Show uses
eo: Montri uzojn

en: Show documentation for
eo: Montri dokumentaron por

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
eo: <anonima>

en: Overrides a
eo: Anstataŭigas a

en: function
eo: funkcio

en:  from
eo: de

en: Hides a
eo: Kaŝas a

en: Overridden in
eo: Forigita en

en: Overriders possible, show all
eo: Eblas superregantoj, montri ĉion

en: More overriders possible, show all
eo: Pli da superregantoj eblas, montri ĉiujn

en: Inherited by
eo: Heredita de

en: Inheriters possible, show all
eo: Eblaj heredantoj, montri ĉiujn

en: More inheriters possible, show all
eo: Pli da heredantoj eblas, montri ĉion

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
eo: difino

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
eo: anonca

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
eo: konstanta

en: 1 Byte | %1 Bytes
eo[0]: 1 Bajto
eo[1]: %1 Bajtoj

en: 1 Bit | %1 Bits
eo[0]: 1 Bito
eo[1]: %1 Bitoj

en: offset in parent: %1
eo: deŝovo en parenco: %1

en: size: %1 Bytes
eo: grando: %1 bajtoj

en: aligned to: %1 Bytes
eo: vicigita al: %1 bajtoj

en: Declarations:
eo: Deklaroj:

en: not parsed yet
eo: ankoraŭ ne parsita

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
eo: Inkluzivas

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
eo: Inkluzivita de

en: Class
eo: Klaso

en: Variable
eo: Variablo

en: Namespace
eo: Nomspaco

en: Namespace import
eo: Importo de nomspaco

en: Namespace alias
eo: Alinomo de nomspaco

en: Forward Declaration
eo: Anonca deklaro

en: (Hold <em>Alt</em> to show. Navigate via arrow keys, activate by pressing <em>Enter</em>)
eo: (Prenu <em>Alt</em> por montri. Navigu per sagoklavoj, aktivigu premante <em>Enter</em>)

en: (Hold <em>Alt</em> to show this tooltip)
eo: (Prenu <em>Alt</em> por montri ĉi tiun konsileton)

en: Problem
eo: Problemo

en: Problem in <i>%1</i>
eo: Problemo en <i>%1</i>

en: Location:
eo: Loko:

en: <br>See:
eo: <br>Vidu:

en:  in
eo:  en

en: Solution (%1)
eo: Solvo %1

en: %1 still needs an update!
eo: %1 ankoraŭ bezonas ĝisdatigon!

en: Uses of
eo: Uzoj de

en: Uses of %1
eo: Uzoj de %1

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
eo: Linio <b>%1</b>:

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
eo: Linio <b>%1</b>:

en: Unknown context
eo: Nekonata kunteksto

en: Global
eo: Malloka

[ctx: %1: source file]
en: In %1
eo: En %1

en: Definition
eo: Difino

en: Declaration
eo: Deklaro

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
eo[0]: %2: 1 uzo
eo[1]: %2: %1 uzoj

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
eo: Kolapso

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
eo: Vastigi

en: 1 use found | %1 uses found
eo[0]: 1 uzo trovita
eo[1]: %1 uzoj trovitaj

en: Expand all
eo: Plivastigi ĉion

en: Collapse all
eo: Malvistigi ĉion

en: Warning
eo: Averto

en: Hint
eo: Sugesto

en: Disk
eo: Disko

en: Preprocessor
eo: Antaŭprocesoro

en: Parser
eo: Analizilo

en: Definition-Use Chain
eo: Difino-Uzo Ĉeno

en: Semantic analysis
eo: Semantika analizo

en: To-do
eo: Farenda

en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: <severity>: <description> in <url>:[<range>]: <explanation> (found by <source>)]
en: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (found by %9)
eo: %1: %2 en %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (trovita per %9)

en: <no explanation>
eo: <neniu klarigo>

en: %1 of %2
eo: %1 de %2

en: unknown
eo: nekonata

en: %1 of %2 : %3
eo: %1 de %2 : %3

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
eo: dosierojn aŭ - por legi de STDIN, ĉi-lasta estas la defaŭlta se nenio estas provizita

en: print generated AST tree
eo: presi generitan AST-arbon

en: print generated token stream
eo: presi generitan tokenfluon

en: code to parse
eo: kodo por analizi

en: No build directory specified for a builder job.
eo: Neniu konstrua dosierujo specifita por konstrutasko.

en: No working directory specified for a process.
eo: Neniu labordosierujo specifita por procezo.

en: Invalid build directory '%1'
eo: Nevalida konstrua dosierujo '%1'

en: Invalid working directory '%1'
eo: Nevalida labordosierujo '%1'

en: Build directory '%1' is not a local path
eo: Konstrua dosierujo '%1' ne estas loka vojo

en: Working directory '%1' is not a local path
eo: Labordosierujo '%1' ne estas loka vojo

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
eo: Konstrua dosierujo '%1' ne ekzistas aŭ ne estas dosierujo

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
eo: Labora dosierujo '%1' ne ekzistas aŭ ne estas dosierujo

en: Failed to specify program to start: %1
eo: Malsukcesis specifi programon por komenci: %1

en: *** Killed process ***
eo: *** Mortigita procezo ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
eo: *** Averto: ne povis mortigi la procezon ***

en: %1 has failed to start
eo: %1 malsukcesis komenci

en: %1 has crashed
eo: %1 paneis

en: Read error
eo: Leg-eraro

en: Write error
eo: Skriberaro

en: Waiting for the process has timed out
eo: Atendado de la procezo finiĝis

en: Exit code %1
eo: Elirkodo %1

en: *** Failure: %1 ***
eo: *** Fiasko: %1 ***

en: *** Finished ***
eo: *** Finita ***

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
eo: La baza dosierujo de projekto <b>%1</b> estis forigita aŭ movita ekster KDevelop.
    La projekto devas esti fermita.

[ctx: @title:window]
en: Project Folder Deleted
eo: Projekta Dosierujo Forigita

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
eo: Vi provis renomi '%1' al '%2', sed ĉi-lasta estas filtrita kaj estos kaŝita.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info:status]
en: build
eo: konstrui

[ctx: @info:status]
en: clean
eo: forviŝi

[ctx: @info:status]
en: configure
eo: agordi

[ctx: @info:status]
en: install
eo: instali

[ctx: @info:status]
en: prune
eo: stuci

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
eo: Diversaj eroj

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
eo: Ne povas forigi dosierujon <i>%1</i>.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
eo: Ne povas forigi dosieron <i>%1</i>.

en: The file <i>%1</i> already exists.
eo: La dosiero <i>%1</i> jam ekzistas.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
eo: Ne povas krei dosieron <i>%1</i>.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
eo: Ne povas krei dosierujon <i>%1</i>.

en: Project Import: %1
eo: Projektimporto: %1

en: Project import canceled.
eo: Projektimporto nuligita.

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
eo: Vojo

[ctx: @item:intext]
en: no branch
eo: neniu branĉo

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the path to an item from the projects tree...
eo: Enigu la vojon al ero de la projekto-arbo...

[ctx: @action]
en: Select...
eo: Elekti...

[ctx: @title:window]
en: Select an Item
eo: Elekti Elementon

en: Select the item you want to get the path from.
eo: Elektu la objekton de kiu vi volas ricevi la vojon.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list
eo: Enigu dependecon aldonendan al la listo

[ctx: @info:placedholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list...
eo: Enigu dependecon por aldoni al la listo...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addDependency)
en: Add the listed target to the dependency list
eo: Aldoni la listigitan celon al la dependeca listo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, dependencies)
en: List of indirect dependent targets.
eo: Listo de nerektaj dependaj celoj.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, dependencies)
en: This list should contain targets that the application does not directly depend on, but for which an action needs to be taken before running the application.
eo: Ĉi tiu listo devus enhavi celojn, de kiuj la aplikaĵo ne rekte dependas, sed por kiuj ago devas esti farita antaŭ ol ruli la aplikaĵon.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeDependency)
en: Remove the selected dependencies from the list
eo: Forigi la elektitajn dependecojn el la listo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepUp)
en: Move the selected dependency up in the list
eo: Movi la elektitan dependecon supren en la listo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepDown)
en: Move the selected dependency down in the list
eo: Movi la elektitan dependecon malsupren en la listo

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
eo: Malsukcesis skribado al %1, verŝajne la disko estas plena

en: The previous session crashed. | Session crashed %1 times in a row.
eo[0]: La antaŭa seanco paneis.
eo[1]: Seanco paneis %1 fojojn en sinsekvo.

[ctx: tty action]
en: Clear cache
eo: Forviŝi kaŝmemoron

[ctx: @title]
en: Session Crashed
eo: Seanco Paneis

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press Clear if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Continue if you are sure the crash has another origin.
eo: La paneo povas esti kaŭzita de korupto de kaŝmemoritaj datumoj.
    
    Premu Malplenigi se vi volas ke KDevelop malplenigu la kaŝmemoron, alie premu Daŭrigi se vi certas, ke la paneo havas alian originon.

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
eo: Malplenigi Kaŝmemoron

[ctx: @action:button]
en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a tool view configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
eo: Efektivigi agojn por ŝanĝi la areon.<br />Areo estas ila vido-agordo por specifa uzokazo. De ĉi tie vi ankaŭ povas navigi reen al la defaŭlta koda areo.

[ctx: @action:inmenu]
en: Back to Code
eo: Reen al Kodo

[ctx: @info:progress]
en: Running %1
eo: Ruliganta %1

en: &Window Color Scheme
eo: &Fenestra Kolorskemo

[ctx: @title:window]
en: Configure
eo: Agordi

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
eo: La agordoj de la nuna modulo ŝanĝiĝis.
    Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
eo: Apliki Agordojn

[ctx: @title:window]
en: No Plugins Found
eo: Neniuj Kromaĵoj Trovitaj

en: <p>Could not find any plugins during startup.<br/>Please make sure QT_PLUGIN_PATH is set correctly.</p>Refer to <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">this article</a> for more information.
eo: <p>Ne eblis trovi ajnajn kromaĵojn dum lanĉo.<br/>Bonvolu certigi, ke QT_PLUGIN_PATH estas ĝuste agordita.</p>Referencu al <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">ĉi tiu artikolo</a> por pliaj informoj.

en: Debugger
eo: Sencimigilo

[ctx: @title:window]
en: Frame Stack
eo: Framstako

[ctx: @title:window]
en: Breakpoints
eo: Haltpunktoj

[ctx: @title:window]
en: Variables
eo: Variabloj

en: &Restart
eo: &Relanĉo

en: Restart program
eo: Restarti programon

en: Restarts applications from the beginning.
eo: Rekomencas aplikojn de la komenco.

[ctx: @action]
en: Interrupt
eo: Interrompoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Interrupt application
eo: Interrompi aplikaĵon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
eo: Interrompas la sencimigitan procezon aŭ nunan erarĉimilan komandon.

[ctx: @action]
en: Run to &Cursor
eo: Ruli ĝis &Kursoro

[ctx: @info:tooltip]
en: Run to cursor
eo: Ruli ĝis kursoro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues execution until the cursor position is reached.
eo: Daŭrigas ruladon ĝis kiam la pozicio de la kursoro estas atingita.

[ctx: @action]
en: Set E&xecution Position to Cursor
eo: Meti &Ruligan Pozicion al la Kursoro

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to cursor
eo: Salti al kursoro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continue execution from the current cursor position.
eo: Daŭrigi ruladon ekde la aktuala kursora pozicio.

[ctx: @action]
en: Step &Over
eo: Transpaŝ&o

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over the next line
eo: Transpaŝi la sekvontan linion

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
eo: Efektivigas unu fontlinion en la nuna fontdosiero. Se la fontlinio estas alvoko al funkcio, la tuta funkcio estas plenumata kaj la app haltos ĉe la linio sekvanta la funkciovokon.

[ctx: @action]
en: Step over Ins&truction
eo: Transpaŝi Ins&trukcion

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over instruction
eo: Transpaŝi instrukcion

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps over the next assembly instruction.
eo: Transpaŝi la sekvontan asemblan instrukcion.

[ctx: @action]
en: Step &Into
eo: Paŝ&i Enen

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into the next statement
eo: Paŝi en la sekvontan ordonon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
eo: Plenumas precize unu linion de fonto. Se la fontlinio estas alvoko al funkcio, tiam rulado ĉesos post kiam la funkcio estis enigita.

[ctx: @action]
en: Step into I&nstruction
eo: Paŝi en la i&nstrukcion

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into instruction
eo: Paŝi en la instrukcion

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps into the next assembly instruction.
eo: Paŝi en la sekvontan asemblan instrukcion.

[ctx: @action]
en: Step O&ut
eo: Paŝi E&len

[ctx: @info:tooltip]
en: Step out of the current function
eo: Paŝi el la aktuala funkcio

[ctx: @whatsthis]
en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
eo: Ruligas la aplikaĵon ĝis iam la aktuale plenumata funkcio finiĝos. La erarserĉilo tiam montros la linion post la origina voko al tiu funkcio. Se programrulado estas en la plej ekstera kadro (t.e. en main()) tiam ĉi tiu operacio ne havas efikon.

[ctx: @action]
en: Toggle Breakpoint
eo: Komuti Haltpunkton

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle breakpoint
eo: Komuti haltpunkton

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
eo: Ŝaltas la paŭzpunkton ĉe la nuna linio en redaktilo.

[ctx: @action]
en: Show Current Line
eo: Montri Aktualan Linion

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the current execution position
eo: Motri la aktualan rulpozicion

[ctx: @info:whatsthis]
en: Jumps to the execution line in the editor.
eo: Saltas al la plenumata linio en la redaktilo.

[ctx: @title:window]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: @action]
en: Debug Launch
eo: Sencimigi Lanĉon

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
eo: Sencimigi aktualan lanĉon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
eo: Efektivigas la celon aŭ la programon specifitan en nuntempe aktiva lanĉa agordo ene de Erarseĉilo.

[ctx: @action]
en: &Continue
eo: &Daŭrigi

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue application execution
eo: Daŭrigi plenumon de aplikaĵo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
eo: Daŭrigas la ruladon de via aplikaĵo en la erarserĉilo. Ĉi tio nur efektiviĝas kiam la aplikaĵo estas haltigita de la erarserĉilo (t.e. paŭzpunkto estis aktivigita aŭ la interrompo estis premita).

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
eo: Sencimiga Ilobreto

[ctx: @action]
en: Show Documentation
eo: Montri Dokumentaron

[ctx: @title:window]
en: Documentation
eo: Dokumentaro

en: Untitled
eo: Sentitola

[ctx: @title:window]
en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: *|Text File
eo: *|Tekstodosiero

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
eo: KDevelop ne povis trovi la redaktilon por dosiero '%1' de tipo %2.
    Ĉu vi volas malfermi ĝin kiel simpla teksto?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
eo: Ne Povis Trovi Redaktilon

[ctx: @action:button]
en: Open as Plain Text
eo: Malfermi kiel Plata Teksto

[ctx: @action:button]
en: Do Not Open
eo: Ne Malfermi

[ctx: @action]
en: &Open...
eo: &Malfermi...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
eo: Malfermi dosieron

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a file for editing.
eo: Malfermas dosieron por redakti.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
eo: Ĉi tio listigas dosierojn kiujn vi malfermis antaŭ nelonge, kaj permesas la facilan malfermon de ili denove.

[ctx: @action]
en: Save Al&l
eo: &Konservi Ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all open documents
eo: Konservi ĉiujn malfermatajn dokumentojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
eo: Konservi ĉiujn malfermitajn dokumentojn, petante pliajn informojn kiam necese.

[ctx: @action]
en: Reload All
eo: Reŝargi Ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert all open documents
eo: Reverti ĉiujn malfermitajn dokumentojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
eo: Reverti ĉiujn malfermitajn dokumentojn, revenante al la antaŭe konservita stato.

[ctx: @action]
en: &Close
eo: F&ermi

[ctx: @info:tooltip]
en: Close file
eo: Fermi dosieron

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes current file.
eo: Fermas aktualan dosieron.

[ctx: @action]
en: Clos&e All
eo: F&ermi Ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all open documents
eo: Fermi ĉiujn malfermatajn dokumentojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
eo: Fermi ĉiujn malfermitajn dokumentojn, petante pliajn informojn kiam necese.

[ctx: @action]
en: Close All Ot&hers
eo: Fermi Ĉiujn Alia&jn

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other documents
eo: Fermi ĉiujn aliajn dokumentojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
eo: Fermi ĉiujn malfermitajn dokumentojn, escepte de la nuntempe aktiva dokumento.

[ctx: @action]
en: Show Annotate on Current Document
eo: Montri Komenti en Aktuala Dokumento

[ctx: @action]
en: Annotate
eo: Prinoti

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
eo: Ne eblis komenti la dokumenton ĉar ĝi ne estas parto de versio-kontrolita projekto.

[ctx: @title:tab]
en: Editor
eo: Redaktilo

en: Configure Text Editor
eo: Agordi Tekstredaktilon

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure environment variables
eo: Agordi mediajn variablojn

[ctx: @title:window]
en: Launch Configurations
eo: Lanĉagordoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
eo: Aldoni novan lanĉagordon.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
eo: Forigi elektatan lanĉagordon.

en: No launch configurations available. (Is any of the Execute plugins loaded?)
eo: Neniuj lanĉaj agordoj haveblaj. (Ĉu iu el la Execute-aldonaĵoj estas ŝarĝita?)

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Configuration
eo: Alinomi Agordon

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Configuration
eo: Forigi Agordon

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
eo: Elektita Lanĉa Agordo havas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi volas konservi ĝin?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
eo: Nekonservitaj Ŝanĝoj

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
eo: Neniu agordo necesas por '%1'

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add" button to add a new one.</i>
eo: <i>Elektu agordon por redakti de maldekstre,<br>aŭ alklaku la butonon "Aldoni" por aldoni novan.</i>

en: Editing %2: <b>%1</b>
eo: Redaktanta %2: <b>%1</b>

[ctx: @title:column Name of the Launch Configurations]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column Type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConfig)
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debugLabel)
en: Debugger:
eo: Sencimigilo:

[ctx: @title:window]
en: Loaded Plugins
eo: Ŝargitaj Kromprogramoj

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
eo: <html><font size="4">Aldonaĵoj ŝargitaj por <b>%1</b></font></html>

en:  (read only)
eo: (nurlegebla)

[ctx: @info:tooltip %1 = application name]
en: Configure %1
eo: Agordi %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you customize %1.
eo: Permesas al vi personecigi %1.

[ctx: @action]
en: Configure Notifications...
eo: Agordi Sciigojn...

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
eo: Agordi sciigojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
eo: Montras dialogon, kiu ebligas al vi agordi sciigojn.

[ctx: @action]
en: Loaded Plugins
eo: Ŝargitaj Kromprogramoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a list of all loaded plugins
eo: Montri liston de ĉiuj ŝargitaj kromprogramoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
eo: Montras dialogon kun informoj pri ĉiuj ŝarĝitaj kromprogramoj.

[ctx: @action]
en: &Next Window
eo: Sekva Fe&nestro

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
eo: Sekva fenestro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
eo: Ŝaltas al la sekvonta fenestro.

[ctx: @action]
en: &Previous Window
eo: &Antaŭa Fenestro

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
eo: Fermi fenestron

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
eo: Ŝaltas al la antaŭa fenestro.

[ctx: @action]
en: Jump to Next Outputmark
eo: Salti al Sekva Eligmarko`

[ctx: @action]
en: Jump to Previous Outputmark
eo: Salti al Antaŭa Eligmarko

[ctx: @action]
en: Split View &Top/Bottom
eo: Dividi la rigardon &horizontale

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
eo: Dividi horizontale

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
eo: Dividas la nunan vidon horizontale.

[ctx: @action]
en: Split View &Left/Right
eo: Dividi la rigardon &vertikale

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
eo: Dividi vertikale

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
eo: Dividas la nunan vidon vertikale.

[ctx: @action]
en: &Next Split View
eo: Sekvo&nta Dividita Rigardo

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
eo: Sekvonta dividita rigardo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
eo: Ŝaltas al la sekvonta dividita rigardo.

[ctx: @action]
en: &Previous Split View
eo: &Antaŭa Dividita Rigardo

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
eo: Antaŭa dividita rigardo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
eo: Ŝaltas al la antaŭa dividita rigardo.

[ctx: @action new file]
en: &New
eo: &Nova

[ctx: @action Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
eo: Nova

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
eo: Nova dosiero

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
eo: Kreas malplenan dosieron.

[ctx: @action]
en: &Add Tool View...
eo: &Aldoni Ilrigardon...

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
eo: Aldoni ilan vidon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
eo: Aldonas novan ilan vidon al ĉi tiu fenestro.

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
eo: Dividi Rigardon Horizontale

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
eo: Dividi rigardon Vertikale

[ctx: @action:inmenu]
en: New File
eo: Nova Dosiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
eo: Reŝargi

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload All
eo: Reŝargi Ĉiujn

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Tool View
eo: Aldoni Ilrigardon

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock the Panel from Hiding
eo: Ŝlosi la Panelon Nekaŝe

en: %1|All Project Files (%1)
eo: %1|Ĉiuj Projektdosieroj (%1)

[ctx: @title:tab]
en: Select Source
eo: Elekti Fonton

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
eo: Elektu konstrusisteman agorddosieron, ekzistantan KDevelop-projekton aŭ ajnan dosierujon por malfermi kiel projekto

[ctx: @title:window]
en: Open Project
eo: Malfermi Projekton

[ctx: @title:tab]
en: Project Information
eo: Projektinformoj

en: Open "%1" as project
eo: Malfermi "%1" kiel projekto

en: Selected URL is invalid
eo: Elektita URL estas nevalida

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open existing file "%1"
eo: Malfermi ekzistantant dosieron "%1"

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use this command to show or hide the view's statusbar.
eo: Uzu ĉi tiun komandon por montri aŭ kaŝi la statusbreton de la vido.

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
eo: La dokumento "%1" havas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi ŝatus konservi ilin?

[ctx: @title:window]
en: Close Document
eo: Fermi dokumenton

en: The document "%1" has unsaved changes and was modified by an external process.
    Do you want to overwrite the external changes?
eo: La dokumento "%1" havas nekonservitajn ŝanĝojn kaj estis modifita de ekstera procezo.
    Ĉu vi volas anstataŭigi la eksterajn ŝanĝojn?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite External Changes
eo: Anstataŭigi Eksternajn Ŝanĝojn

en: Plugin
eo: Kromprogramo

en: DuchainBuilder
eo: DUĉenKonstruilo

en: Todo
eo: Farenda

[ctx: @item problem severity]
en: Hint
eo: Helpeto

[ctx: @item problem severity]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @item problem severity]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-parse all watched documents
eo: Reanalizi ĉiujn rigarditajn dokumentojn

[ctx: @title:column source of problem]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: @title:column problem description]
en: Problem
eo: Problemo

[ctx: @title:column file where problem was found]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @title:column line number with problem]
en: Line
eo: Linio

[ctx: @title:column column number with problem]
en: Column
eo: Kolumno

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation
eo: Nuligi ĉi tiun operacion

[ctx: @info]
en: Aborting...
eo: Ĉesiganta...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
eo: Malfermi detalan progresdialogon

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
eo: Kaŝi detalan progresfenestron

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
eo: Montri detalan progresfenestron

en: Loading Project %1
eo: Ŝarganta Projekton %1

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
eo: Ŝarganta %1

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
eo: Ne eblas ŝargi la projektdosieron %1.<br>La projekto estis forigita de la seanco.

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
eo: Ne eblas krei kaŝitan diraĵon (%1) por programista dosiero

en: Unable to get project file: %1
eo: Ne eblas akiri projektdosieron: %1

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
eo: Ne eblis ŝargi %1, projekto kun la sama nomo '%2' jam estas malfermita.

en: Could not load project management plugin <b>%1</b>.<br>Check that the required programs are installed, or see console output for more information.
eo: Ne eblis ŝargi projekt-administran kromprogramon <b>%1</b>.<br>Kontrolu ke la bezonataj programoj estas instalitaj, aŭ vidu konzola eligo por pliaj informoj.

en: The project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
eo: La projekt-importa kromaĵo (%1) ne subtenas la interfacon IProjectFileManager.

en: Could not open project.
eo: Ne eblis malfermi projekton

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
eo: Ne eblis konservi programistospecifan projektagordon.
    Atentu: La projektaj agordoj, kiujn vi ŝanĝis, estos perditaj.

[ctx: @title:window]
en: Configure Project %1
eo: Agordi Projekton %1

en: Invalid Location: %1
eo: Nevalida Loko: %1

en: Already opening %1, not opening again
eo: Jam malfermante %1, ne malfermante denove

[ctx: @action:button]
en: Override
eo: Anstataŭigi

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration
eo: Daŭrigi malfermon de la projekto kaj uzi la ĵus provizitan projektan agordon

[ctx: @action:button]
en: Open Existing File
eo: Malfermi Ekzistantan Dosieron

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration
eo: Daŭrigi malfermon de la projekto sed uzi la ekzistantan projektagordon

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project
eo: Nuligi kaj ne malfermi la projekton

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
eo: Jam ekzistas projekta agorda dosiero ĉe %1.
    Ĉu vi volas anstataŭi ĝin aŭ malfermi la ekzistantan dosieron?

[ctx: @title:window]
en: Override Existing Project Configuration
eo: Anstataŭigi Ekzistantan Projektan Agordon

en: Unable to create configuration file %1
eo: Ne eblas krei agordan dosieron %1

en: Reopen the current project?
eo: Ĉu remalfermi la nunan projekton?

[ctx: @action:button]
en: Reopen
eo: Remalfermi

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
eo: MalfermiImporti Projekton...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
eo: Malfermi aŭ importi projekton

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop project or import an existing Project into KDevelop. This entry allows one to select a KDevelop project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop project file, the file will be created.
eo: Malfermi ekzistantan KDevelop-projekton aŭ importi ekzistantan Projekton en KDevelop. Ĉi tiu eniro permesas elekti projektdosieron de KDevelop aŭ ekzistantan dosierujon por malfermi ĝin en KDevelop. Malfermante ekzistantan dosierujon kiu ankoraŭ ne havas KDevelop-projektdosieron, la dosiero estos kreita.

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
eo: Venigi Projekton...

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
eo: Venigi projekton

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop.
eo: Gvidas la uzanton tra la projekt-kolektado kaj poste importas ĝin en KDevelop.

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
eo: Fermi Projekto(j)n

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
eo: Fermas ĉiujn aktuale elektitajn projektojn

[ctx: @action]
en: Open Configuration...
eo: Malfermi Agordon...

[ctx: @action]
en: Commit Current Project...
eo: Enmeti Aktualan Projketon...

[ctx: @action]
en: Commit...
eo: Enmeti...

[ctx: @action]
en: Open Recent Project
eo: Malfermi Lasttempan Projekton

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
eo: Malfermas lasttempe malfermitan projekton

[ctx: @action]
en: Open Project for Current File
eo: Malfermi Projekton por Aktuala Dosiero

en: Project already open: %1
eo: Projekto jam malfermita: %1

en: No active document
eo: Neniu aktiva dokumento

[ctx: @title:window]
en: Project Already Open
eo: Projekto Jam Malfermita

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
eo: La projekto, kiun vi provas malfermi, estas jam malfermita en almenaŭ unu alia seanco.<br>Kion vi volas fari?

[ctx: @option:radio]
en: Add project to current session
eo: Aldoni projekton al nuna seanco

[ctx: @option:radio]
en: Open session %1
eo: Malfermi seancon %1

en: No enabled plugin supports this repository URL: %1
eo: Neniu ebligita kromaĵo subtenas ĉi tiun deponejan URL: %1

[ctx: @action]
en: Reparse the Entire Project
eo: Reparsi la Tutan Projekton

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, managerCombo)
en: Select the Management Plugin to use for this project
eo: Elekti la Administran Kromaĵon uzendan por ĉi tiu projekto

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project manager:
eo: Projektmastrumilo:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Provide a name for the project
eo: Provizi nomon por la projekto

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @item:inlistbox]
en: From File System
eo: El Dosiersistemo

en: Could not create the directory: %1
eo: Ne eblis krei la dosierujon: %1

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
eo: Vi devas specifi validan aŭ neekzistantan dosierujon por kontroli projekton

en: You need to specify the source for your remote project
eo: Vi devas specifi la fonton por via fora projekto

en: You need to specify an empty folder as your project destination
eo: Vi devas specifi malplenan dosierujon kiel via projektcelo

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
eo: Celo

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Directory:
eo: Dosierujo:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, workingDir)
en: Select the directory to use...
eo: Elekti dosierujon uzendan...

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sourceBox)
en: Source
eo: Fonto

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, get)
en: Get
eo: Venigi

[ctx: launch mode]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: launch mode]
en: Profile
eo: Profili

[ctx: launch mode]
en: Execute
eo: Lanĉi

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
eo: La nuna lanĉa agordo ne subtenas la reĝimon '%1'.

[ctx: @action]
en: Configure Launches...
eo: Agordi Lanĉojn...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
eo: Malfermi Lanĉagordan Dialogon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
eo: Malfermas dialogon por agordi novajn lanĉajn agordojn, aŭ por ŝanĝi la ekzistantajn.

[ctx: @action]
en: Execute Launch
eo: Ruligi Lanĉon

[ctx: @action Short text for 'Execute Launch' used in the toolbar]
en: Execute
eo: Ruligi

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
eo: Ruligi aktualan lanĉon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
eo: Efektivigas la celon aŭ la programon specifitan en nuntempe aktiva lanĉa agordo.

[ctx: @action Short text for 'Debug Launch' used in the toolbar]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: @action]
note: i18n("Profile Launch"), this); profileAction->setToolTip(i18nc("@info:tooltip", "Profile current launch")); profileAction->setWhatsThis(i18nc("@info:whatsthis", "Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Profiler.")); ac->addAction("run_profile", 
en: Stop All Jobs
eo: Halti Ĉiujn Taskojn

[ctx: @action Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
eo: Halti Ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
eo: Ĉesi ĉiujn aktualajn taskojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
eo: Petas, ke ĉiuj rulantaj taskoj estu ĉesigataj.

[ctx: @action]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: @action Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
eo: Menuo permesanta ĉesigi individuajn taskojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
eo: Listo de taskoj, kiuj povas esti ĉesigitaj individue.

[ctx: @title:menu]
en: Current Launch Configuration
eo: Aktuala Lanĉagordo

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
eo: Aktuala lanĉagordo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
eo: Elektu kiun lanĉan agordon ruliĝu kiam ruliĝo estas alvokita.

[ctx: @item:inmenu]
en: <%1> Unnamed job
eo: <%1> Sennoma Tasko

en: New %1 Launcher
eo: Nova %1 Lanĉilo

[ctx: @title:menu]
en: %1 As...
eo: %1 Kiel...

en: Host System
eo: Gastiganta Sistemo

en: Allows to select a runtime
eo: Permesas elekti rultempon

en: Runtime: %1
eo: Rultempo: %1

[ctx: @title:window]
en: Save Modified Files?
eo: Ĉu konservi modifitajn dosierojn?

en: The following files have been modified. Save them?
eo: La sekvaj dosieroj estis modifitaj. Ĉu konservi ilin?

[ctx: @action:button]
en: Save &None
eo: Konservi &Nenion

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all modifications
eo: Forĵeti ĉiujn modifojn

en: (no projects)
eo: (neniuj projektoj)

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete session
eo: Forigi seancon

[ctx: @title:window]
en: Pick a Session
eo: Elekti Seancon

[ctx: @action:button]
en: Run
eo: Lanĉi

[ctx: @info:tooltip]
en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
eo: Aktiva seanco.
    pid %1, aplikaĵo %2, gastiganto %3

en: Running
eo: Rulante

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Session
eo: Neebla Forigi Seancon

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
eo: <p>Ne povas forigi ŝlositan seancon.

[ctx: @info]
en: <p>The session <b>%1</b> is locked by %2 on %3 (PID %4).
eo: <p>La seanco <b>%1</b> estas ŝlosita de %2 sur %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: The session <b>%1</b> and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
eo: La seanco <b>%1</b> kaj ĉiuj enhavitaj agordoj estos forigitaj. La projektoj restos netuŝitaj. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

[ctx: @title:window]
en: Delete Session
eo: Forigi Seancon

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
eo: La nuna seanco kaj ĉiuj enhavitaj agordoj estos forigitaj. La projektoj restos netuŝitaj. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
eo: Alinomi Seancon

[ctx: @label:textbox]
en: New session name:
eo: Nova seancnomo:

en: Session Manager
eo: Seancmastrumilo

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
eo: Komenci Novan Seancon

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
eo: Komenci novan ekzemplon de KDevelop kun malplena seanco

[ctx: @action]
en: Rename Current Session...
eo: Alinomi Aktualan Seancon...

[ctx: @action]
en: Delete Current Session...
eo: Forigi Aktualan Seancon...

[ctx: @action]
en: Quit
eo: Forlasi

en: Copy of %1
eo: Kopio de %1

[ctx: @title:column]
en: Identity
eo: Identeco

[ctx: @title:column]
en: Contents
eo: Enhavo

[ctx: @title:column]
en: State
eo: Stato

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @label:textbox]
en: Filter:
eo: Filtro:

en: Create New Session
eo: Krei Novan Seancon

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) detected, making this one visible instead of starting a new one
eo: Rulanta instanco %1 (PID: %2) detektita, igante ĉi tiun videbla anstataŭ komenci novan

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
eo: Rulanta instanco %1 (PID: %2) ŝajne estas interrompita

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
eo: La donita aplikaĵo ne respondis al DBUS-voko, ĝi eble paneis aŭ pendas.

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
eo: Malsukcesis ŝlosi la seancon <em>%1</em>, jam ŝlosita de %2 sur %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
eo: Malsukcesis ŝlosi la seancon <em>%1</em> (ŝlosi dosieron nedisponebla).

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
eo: <p>Bonvolu fermi la ofendan aplikaĵon aŭ elekti alian seancon por lanĉi.</p>

[ctx: @action:button]
en: Retry Startup
eo: Reprovi Lanĉon

[ctx: @action:button]
en: Choose Another Session
eo: Elekti Alian Seancon

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
eo: Malsukcesis Ŝlosi Seancon %1

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
eo: La seanco %1 jam estas aktiva en alia funkcianta okazo.

en: Analyzers
eo: Analiziloj

en: Configure Analyzers
eo: Agordi Analizilojn

en: Configure Background Parser
eo: Agordi Enfonan Parsilon

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
eo: <p>Ebligas aŭ malŝaltas la fonan analizilon.<br>Se necerta, lasu ĝin ebligita. Malŝalti la fonan analizilon malŝaltos grandajn partojn de la funkcioj de KDevelop.</p>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: Enable Background Parser
eo: Ebligi Fonan Analizilon

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
eo: La tempo por atendi antaŭ ol la dokumento estas re-analizita kiam vi redaktas ĝin.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delay:
eo: Prokrasto:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
eo: La maksimuma nombro da paralelaj okazoj kiujn la fona analizilo uzas. Se ne certas, elektu 1 aŭ 2.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum number of threads:
eo: Maksimuma nombro da fadenoj:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en:  threads
eo: fadenoj

en: Configure Documentation
eo: Agordi Dokumentaron

en: No Source Formatter available
eo: Neniu Fontformatilo disponebla

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPreview) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: Environment
eo: Medio

en: Configure Environment Variables
eo: Agordi Mediajn Variablojn

en: %1 (default profile)
eo: %1 (defaŭlta profilo)

[ctx: @title:column]
en: Variable
eo: Variablo

[ctx: @title:column]
en: Value
eo: Valoro

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter variable...
eo: Enigi variablon...

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Environment Profile
eo: Enigu Nomon de Nova Media Profilo

[ctx: @title:window]
en: Batch Edit Mode
eo: Loka Redakta Reĝimo

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment profile:
eo: Media profilo:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileButton)
en: Add profile...
eo: Aldoni profilon...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneProfileButton)
en: Clone profile...
eo: Kloni profilon...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeProfileButton)
en: Remove profile
eo: Forigi profilon

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultProfileButton)
en: Set as default
eo: Meti kiel defaŭlto

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeVariableButton)
en: Remove variable
eo: Forigi variablon

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchModeEditButton)
en: Batch edit mode
eo: Loka redakta reĝimo

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  file |  files
eo[0]:  dosiero
eo[1]:  dosieroj

en: Language Support
eo: Lingvosubteno

en: Configure Code-Completion and Semantic Highlighting
eo: Agordi Kodkompletigon kaj Semantikan Markadon

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Code Completion
eo: Kodkompletigo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automaticInvocation)
en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
eo: Se malŝaltita, la fenestraĵo de kompletigo de kodo neniam montros aŭtomate.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enable automatic invocation:
eo: Ebligi aŭtomatan alvokon:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
eo: Elektu ĉu montri pliajn informojn por la aktuale elektita kodkompletiga ero.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Additional information for current item:
eo: Pliaj informoj por aktuala ero:

[ctx: info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showMultiLineSelectionInformation)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
eo: Elektu ĉu montri pliajn informojn por la nun elektita kodkompletiga ero.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
eo: <p>La kodkompletiga UI havas minimuman reĝimon kaj detalan reĝimon.<br>Elektu en kiuj kazoj la plena kodkompletiĝo estos montrata.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Detailed completion:
eo: Detala kompletigo:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Never
eo: Neniam

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: When Invoked Manually
eo: Kiam Alvokita Mane

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Always
eo: Ĉiam

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Semantic Code Highlighting
eo: Semantika Kodo Emfazado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, localColorizationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_localColorization)
en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
eo: <p>Ĉi tiu agordo decidas pri la intenseco de koloroj por lokaj variabloj, ekzemple funkcio-argumentoj, variabloj kaj similaj.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localColorizationLabel)
en: Local colorization intensity:
eo: Loka koloriga intenseco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: <p>By default, the global colors for types, functions, namespaces and so forth are auto-generated and will adapt to the selected editor theme based on the global colorization intensity. If you want to have full control over the colors, you can instead use the editor theme as color source. You can then fine tune the colors in the settings under Editor &gt; Color Themes &gt; Highlighting Text Styles &gt; KDevelop/Semantic Colors.</p>
eo: <p>Defaŭlte, la tutmondaj koloroj por tipoj, funkcioj, nomspacoj kaj tiel plu estas aŭtomate generitaj kaj adaptiĝos al la elektita redaktilo-temo surbaze de la tutmonda koloriga intenseco. Se vi volas havi plenan kontrolon de la koloroj, vi povas anstataŭe uzi la redaktilan temon kiel kolorfonton. Vi povas poste agordi la kolorojn en la agordoj sub Redaktilo &gt; Koloraj Temoj &gt; Emfazigi Tekstajn Stilojn &gt; KDevelop/Semantikaj Koloroj.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: Auto-Generated
eo: Aŭtomate Generita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: From Editor Theme
eo: El Redaktila Etoso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Global colors:
eo: Mallokaj koloroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_globalColorization) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
eo: <p>Ĉi tiu agordo permesas ŝanĝi la intensecon de tutmonde alireblaj tipoj, ekzemple klasoj, metodoj, funkcioj ktp.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: Global colorization intensity:
eo: Tutmonda koloriga intenseco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightSemanticProblems)
en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
eo: <p>Elstarigi semantikajn problemojn, kiel neekzistantajn aŭ nealireblajn deklarojn.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Highlight semantic problems:
eo: Emfazi semantikajn problemojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightProblematicLines)
en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
eo: <p>Kiam ĝi estas ebligita, linioj kun eraroj estos plie elstarigitaj kaj iliaj pozicioj estas markitaj en la rulumbreto.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Highlight problematic lines:
eo: Emfazi problemajn liniojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: <html><head/><body><p>Use bold font for declarations such as classes, functions, local variables, etc.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Uzi grasan tiparon por deklaroj kiel klasoj, funkcioj, lokaj variabloj ktp.</p></body></html>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: Bold font for declarations:
eo: Grasa tiparo por deklaroj:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Problems shown as inline notes:
eo: Problemoj montritaj kiel enliniaj notoj:

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Errors
eo: Eraroj

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Warnings and Errors
eo: Avertoj kaj Eraroj

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Hints, Warnings and Errors
eo: Sugestoj, Avertoj kaj Eraroj

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
eo: Spac-disigita listo de vortoj kiuj faras komenton reprezentas TODO-eron

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: TODO marker words:
eo: TODO-markvortoj:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_todoMarkerWords)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
eo: Spac-disigita listo de vortoj kiuj faras komenton reprezentas TODO-eron.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Project Parsing
eo: Projektparsado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_minFilesForSimplifiedParsing)
en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
eo: <p>Kiam projekto enhavas pli da dosieroj ol ĉi tiu nombro, la projekto estos
    analizata en simpligita reĝimo, pliigante la efikecon per kolektado de malpli da informoj. Tutmonda koda navigado kaj rapidaj kapabloj estos reduktitaj.</p>

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum project size for simplified parsing:
eo: Minimuma projekta grandeco por simpligita analizado:

[ctx: @title:group]
en: Core
eo: Kerno

[ctx: @title:group]
en: Project Management
eo: Projektadministrado

[ctx: @title:group]
en: Version Control
eo: Versiokontrolo

[ctx: @title:group]
en: Utilities
eo: Utilaĵoj

[ctx: @title:group]
en: Documentation
eo: Dokumentaro

[ctx: @title:group]
en: Language Support
eo: Lingvosubteno

[ctx: @title:group]
en: Debugging
eo: Sencimigado

[ctx: @title:group]
en: Testing
eo: Testado

[ctx: @title:group]
en: Analyzers
eo: Analiziloj

[ctx: @title:group]
en: Runtimes
eo: Rultempaĵoj

[ctx: @title:group]
en: Other
eo: Aliaj

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Configure Plugins
eo: Agordi Kromprogramojn

note: i18n: ectx: label, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
eo: Plani la tutan projektan fontkodon analizendan de la lingvosubteno en la fono

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
eo: Se ĉi tiu opcio estas agordita, KDevelop planos ĉiun fontkodon
            trovitan de la nuna konstrusistemo por analizo per la taŭga lingva
            subtenparto. Ĉi tio ebligos pli kompletan lingvosubtenon, sed eble
            estos pli malrapida.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (projectsBaseDirectory), group (Project Manager)
en: Chooses the base directory where new projects are created.
eo: Elektas la bazan dosierujon kie novaj projektoj estas kreitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: Save all open documents before building anything
eo: Konservi ĉiujn malfermitajn dokumentojn antaŭ ol konstrui ion ajn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
eo: Se ĉi tiu opcio estas agordita, ĉiuj malfermitaj dokumentoj estos aŭtomate konservitaj antaŭ ol iu konstruo estas komencita.

en: Projects
eo: Projektoj

en: Configure Projects
eo: Agordi Projektojn

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_projectsBaseDirectory)
en: Select the base directory where new projects are to be created
eo: Elekti la bazan dosierujon kie novaj projektoj estas kreotaj

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Projects base directory:
eo: Baza dosierujo por projektoj:

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Parse all files in a project after the project has been opened
eo: Analizi ĉiujn dosierojn en projekto post kiam la projekto estis malfermita

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Schedule all project files for parsing
eo: Plani ĉiujn projektodosierojn por analizado

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all modified documents when the "build" action is triggered
eo: Konservi ĉiujn modifitajn dokumentojn kiam la ago "konstrui" estas ekigita

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all documents before building
eo: Konservi ĉiujn dokumentojn antaŭ ol konstrui

en: Runtimes
eo: Rultempoj

en: Configure Runtimes
eo: Agordi Rultempaĵojn

en: Source Formatter
eo: Fontformatilo

en: Configure Source Formatter
eo: Agordi Fontformatilon

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
eo: Ĝeneralo

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
eo: Anstataŭigi la redaktilan deŝovtreĝimon laŭ la formatstilo por dokumentoj sen Kate-modelo.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override Kate Indentation Mode
eo: Anstataŭigi Kate Indentation Mode

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
eo: Aldoni Kate-modelon laŭ la formata stilo al formatitaj dokumentoj.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add Kate Modeline
eo: Aldoni Kate Modeline

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting Styles
eo: Formatstiloj

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: Configure Templates
eo: Agordi Ŝablonojn

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
eo: Venigi Pluajn Ŝablonojn

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load Template From File
eo: Ŝargi Ŝablonojn el Dosiero

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, extractButton)
en: Clone Template
eo: Kloni Ŝablonon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
eo: Uzant-interfaco

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Dock Window Behavior
eo: Doka Fenestro-Konduto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
eo: <p>Regas ĉu la malsupra maldekstra angulo estas okupata de la doko maldekstre, aŭ de la doko malsupre.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bottom left corner occupied by:
eo: Malsupra maldekstra angulo okupata de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
eo: <p>Regas ĉu la malsupra dekstra angulo estas okupata de la doko dekstre, aŭ de la doko malsupre.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Bottom right corner occupied by:
eo: Malsupra dekstra angulo okupata de:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: Left Dock
eo: Maldekstra Doko

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Bottom Dock
eo: Malsupra Doko

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Right Dock
eo: Dekstra Doko

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tabbed Browsing
eo: Foliumado kun Langetoj

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
eo: Kontrolas ĉu malfermi novajn langetojn apud la aktiva.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Open new tab after current
eo: Malfermi novan langeton post nuna

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
eo: Kiam estas ebligitaj, kromprogramoj povas grupigi rilatajn dosierojn unu apud la alia.
    Ekzemple, kapdosiero estos malfermita apud la efektiviga dosiero.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: Arrange related documents side by side
eo: Aranĝi rilatajn dokumentojn flanko-ĉe-flanke

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
eo: Ebligas aŭ malŝaltas la montradon de la langeto ĉe la supro de la redaktila fenestro.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Show tabs
eo: Montri langetojn

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Enables or disables the display of a close button in each tab in the tab bar at the top of the editor window.
eo: Ebligas aŭ malŝaltas la montradon de fermbutono en ĉiu langeto en la langetobreto ĉe la supro de la redaktila fenestro.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Show close buttons on tabs
eo: Montri fermajn butonojn sur langetoj

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Coloring
eo: Kolorigo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: When enabled, tabs and other widgets are colored based on the project affiliation
eo: Kiam ĝi estas ebligita, langetoj kaj aliaj fenestraĵoj estas koloraj laŭ la projekta aliĝo

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: Color widgets based on the project affiliation
eo: Koloraj fenestraĵoj bazitaj sur la projekto-aliiĝo

en: Configure User Interface
eo: Agordi Uzant-interfacon

[ctx: @action]
en: &Reformat Source
eo: &Reformati Fonton

[ctx: @action]
en: Reformat Line
eo: Reformati Linion

[ctx: @action]
en: Reformat Files...
eo: Reformati Dosierojn...

[ctx: @info:tooltip]
en: Format file(s) using the configured source formatter(s)
eo: Formati dosiero(j)n uzante la agordita(j)n fontformatilon(j)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Formatting functionality using the configured source formatter(s).
eo: Formata funkcieco uzante la agordita(j)n fontformatilon(j).

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
eo: Reformati elekton aŭ dosieron uzante <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
eo: Reformatas elektitan tekston aŭ la tutan dosieron se nenio estas elektita, uzante <i>%1</i> ilon kun <b>%2</b> stilo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
eo: Reformati nunan linion uzante <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
eo: Fontoformatado de linio sub kursoro uzante <i>%1</i> ilon kun <b>%2</b> stilo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using the configured source formatter
eo: Reformati elekton aŭ dosieron per la agordita fontformatilo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using the configured source formatter.
eo: Reformatas elektitan tekston aŭ la tutan dosieron se nenio estas elektita, uzante la agordita fontformatilo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using the configured source formatter
eo: Reformati nunan linion per la agordita fontformatilo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using the configured source formatter.
eo: Fontformatigado de linio sub kursoro uzante la agordita fontformatilo.

[ctx: @title:window]
en: Reformat Files?
eo: Reformati Dosierojn?

en: Reformat all files in the selected folder?
eo: Ĉu reformati ĉiujn dosierojn en la elektita dosierujo?

[ctx: @action:button]
en: Reformat
eo: Reformati

en: Reformatting
eo: Reformatanta

en: Reformat Files
eo: Reformati Dosierojn

en: Reformatting one file | Reformatting %1 files
eo[0]: Reformatanta %1 dosieron
eo[1]: Reformatanta %1 dosierojn

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
eo: La stilo %1 estas uzata ankaŭ por la sekvaj lingvoj:
    %2.
    Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĝin?

[ctx: @title:window]
en: Deleting Style
eo: Foriganta Stilon

en: New %1
eo: Nova %1

en: New Style
eo: Nova Stilo

en: No language selected
eo: Neniu lingvo elektita

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language:
eo: Lingvo:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Formatter:
eo: Formatilo:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Style:
eo: Stilo:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewStyle)
en: New
eo: Nova

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditStyle)
en: Edit...
eo: Redakti...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete
eo: Forigi

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
eo: La dosiero "%1" estas modifita sur disko.
    
    Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin? (Eksteraj ŝanĝoj perdiĝos.)

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
eo: Dokumento Ekstere Modifita

en:  Line: %1 Col: %2
eo:  Linio: %1 Kol: %2

[ctx: area]
en: Code
eo: Kodo

[ctx: area]
en: Debug
eo: Sencimigo

[ctx: area]
en: Review
eo: Reviziado

[ctx: @title:window]
en: Select Tool View to Add
eo: Elekti Ilrigardon Aldonendan

en: <b>Active Working Set</b>
eo: <b>Aktiva Labora Aro</b>

en: <b>Working Set</b>
eo: <b>Labora aro</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
eo: Forigi ĉi tiun laboran aron. La enhavitaj dokumentoj ne estas tuŝitaj.

[ctx: @label]
en: Documents:
eo: Dokumentoj:

[ctx: @action:button]
en: Add All
eo: Aldoni Ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set
eo: Aldoni ĉiujn dokumentojn kiuj estas parto de ĉi laboraro al la nuntempe aktiva laboraro

[ctx: @action:button]
en: Remove All
eo: Forigi Ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set
eo: Forigi ĉiujn dokumentojn kiuj estas parto de ĉi laboraro el la nuntempe aktiva laboraro

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
eo: Klaku por malfermi kaj aktivigi ĉi tiun dokumenton.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this file from the current working set
eo: Forigi ĉi tiun dosieron el la nuna laboraro

[ctx: @info:tooltip]
en: Add this file to the current working set
eo: Aldoni ĉi tiun dosieron al la nuna laboraro

[ctx: @action:button]
en: Load
eo: Reŝargi

en: Line: 00000 Col: 000
eo: Linio: 00000 Col: 000

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sorted list of opened documents
eo: Montri ordigitan liston de malfermitaj dokumentoj

[ctx: @info]
en: (Press Ctrl+Tab to switch)
eo: (Premu Ctrl+Tab por ŝanĝi)

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Filename
eo: Kopii Dosiernomon

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
eo: Fermi Ĉiujn Aliajn

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
eo: Fermi Ĉiujn

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle '%1' tool view
eo: Baskuligi '%1' ilan vidon

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
eo: Dekstre alklaku por aldoni novajn ilajn vidojn.

[ctx: @title:window]
en: %1 Toolbar
eo: %1 Ilobreto

[ctx: @title:menu]
en: Tool View Position
eo: Pozicio de Ilrigardo

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Bottom
eo: Malsupre

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Right
eo: Dekstre

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Detached
eo: Nekonektita

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Shortcut...
eo: Asigni Ŝparvojon...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this shortcut to trigger visibility of the tool view.
eo: Uzu ĉi tiun ŝparvojon por ekigi videblecon de la ila vido.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Tool View
eo: Forigi Ilrigardon

[ctx: @title:window]
en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
eo: Asigni Ŝparvojon Por '%1' Ila Vido

[ctx: @option:check]
en: Concentration Mode
eo: Koncentriĝa Reĝimo

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove most of the controls so you can focus on what matters
eo: Forigi la plej multajn kontrolojn por ke vi povu koncentriĝi pri tio, kio gravas

[ctx: @option:check]
en: Show Left Dock
eo: Montri Maldekstran Dokon

[ctx: @option:check]
en: Show Right Dock
eo: Montri Dekstran Dokon

[ctx: @option:check]
en: Show Bottom Dock
eo: Montri Malsupran Dokon

[ctx: @action]
en: Focus Editor
eo: Fokusi Redaktilon

[ctx: @action]
en: Hide/Restore Docks
eo: Kaŝi/Restarigi Dokojn

[ctx: @action]
en: Next Tool View
eo: Sekva Ilrigardo

[ctx: @action]
en: Previous Tool View
eo: Antaŭa Ilrigardo

[ctx: @title:menu]
en: Tool Views
eo: Ilrigardoj

en: Left Button Bar
eo: Maldekstra Butonbreto

en: Right Button Bar
eo: Dekstra Butonbreto

en: Bottom Button Bar
eo: Malsupra Butonbreto

[ctx: @action]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
eo: Fermmesaĝo

en: duchainify
eo: DUĉenigi

en: DUChain builder application
eo: DUĉenkonstrua aplikaĵo

en: file or directory
eo: dosiero aŭ dosierujo

en: Show warnings
eo: Montri avertojn

en: Show warnings and debug output
eo: Montru avertojn kaj sencimigi eligon

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
eo: Devigi ĝisdatigon de la supraj kuntekstoj respondaj al la donitaj dosieroj

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
eo: Devigi ĝisdatigon de la supraj kuntekstoj respondaj al la donitaj dosieroj kaj ĉiuj inkluzivitaj dosieroj

en: Number of threads to use
eo: Nombro da fadenoj por uzi

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
eo: Karakterizaĵoj por konstrui. Opcioj: malplenaj, simpligitaj-videblaj-deklaroj, videblaj-deklaroj (defaŭlte), ĉiuj-deklaroj, ĉiuj-deklaroj-kaj-uzoj, ĉiuj-deklaroj-kaj-uzoj-kaj-AST

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
eo: Presi kompletan Difinon-Uzu Ĉenon sur sukcesa analizo

en: Print complete DUChain Definitions repository on successful parse
eo: Presi kompletan DUChain Difinojn deponejon sur sukcesa analizo

en: Print complete DUChain PersistentSymbolTable repository on successful parse
eo: Presi kompletan DUChain PersistentSymbolTable-deponejon sur sukcesa analizo

en: Number defining the maximum depth where declaration details are printed
eo: Nombro difinanta la maksimuman profundon kie deklaraj detaloj estas presitaj

en: Dump DUChain graph (in .dot format)
eo: Forĵeti DUChain-grafeon (en .dot-formato)

en: Print problems encountered during parsing
eo: Presaj problemoj renkontitaj dum analizado

en: Recursively dump errors from imported contexts.
eo: Rikure deponi erarojn de importitaj kuntekstoj.

[ctx: @title:column]
en: Profile
eo: Profilo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
eo: Uzi defaŭltan profilon (aktuale: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
eo: %1 (ne ekzistas)

en: Task aborted
eo: Tasko ĉesigita

en: Run all tests in %1
eo: Ruli ĉiujn testojn en %1

en: You don't have write permissions for the following files; add write permissions for owner before saving?
eo: Vi ne havas skribpermesojn por la sekvaj dosieroj; aldoni skribi permesojn por posedanto antaŭ konservi?

[ctx: @title:window]
en: Some Files are Write-Protected
eo: Iuj dosieroj estas skribprotektitaj

[ctx: @action:button]
en: Set Write Permissions
eo: Meti Skribopermesojn

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eo: Ignori

en: Failed adding write permissions for some files.
eo: Malsukcesis aldoni skribpermesojn por iuj dosieroj.

[ctx: @title:window]
en: Failed Setting Permissions
eo: Malsukcesis Agordo de Permesiloj

en: Working Directory does not exist: %1
eo: Labora Dosierujo ne ekzistas: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
eo: Labora Dosierujo ne estas absoluta: %1

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
eo: Procezo '%1' eliris kun stato %2
    %3

en: Command finished with error %1.
eo: Komando finiĝis kun eraro %1.

en: Command exited with value %1.
eo: Komando eliris kun valoro %1.

[ctx: @action:inmenu]
en: Branches...
eo: Branĉoj...

[ctx: @title:window]
en: Branch Manager
eo: Branĉadministrilo

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
eo: Vi devas elekti bazan branĉon el la listo antaŭ ol krei novan branĉon.

[ctx: @title:window]
en: New Branch
eo: Nova Branĉo

[ctx: @label:textbox]
en: Name of the new branch:
eo: Nomo de la nova branĉo:

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
eo: Branĉo "%1" jam ekzistas.
    Bonvolu elekti alian nomon.

en: Currently at the branch "%1".
    To delete it, please change to another branch.
eo: Aktuale ĉe la branĉo "%1".
    Por forigi ĝin, bonvolu ŝanĝi al alia branĉo.

en: Are you sure you want to irreversibly delete the branch '%1'?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas nemalfareble forigi la branĉon '%1'?

en: Already on branch "%1"
eo: Jam sur branĉo "%1"

en: Branch "%1" doesn't exists.
    Please, choose another name.
eo: Branĉo "%1" ne ekzistas.
    Bonvolu elekti alian nomon.

en: You must select a branch to merge into current one from the list.
eo: Vi devas elekti branĉon por kunfandi en nunan el la listo.

en: Could not create a patch for the current version.
eo: Ne eblis krei flikilon por la nuna versio.

[ctx: @titlew:indow]
en: Unable to Retrieve Diff
eo: Ne eblas Reakiri Diff

en: There are no committed differences.
eo: Ne estas engaĝitaj diferencoj.

[ctx: @title:window]
en: VCS Support
eo: VCS-subteno

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newButton)
en: Creates new branch based on the selected branch
eo: Kreas novan branĉon surbaze de la elektita branĉo

[ctx: @action:button new branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
eo: Nova

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: The same as git branch -D
eo: La sama kiel git-branĉo -D

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton)
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, diffButton)
en: <p>Show changes between the current branch (or staging area, if not empty) and the last commit on the selected branch.</p>
eo: <p>Montri ŝanĝojn inter la nuna branĉo (aŭ ensceniga areo, se ne malplena) kaj la lasta kompromiso sur la elektita branĉo.</p>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, diffButton)
en: Compare to Branch
eo: Kompari al Branĉo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout to the selected branch
eo: Elpreni al la elektita branĉo

[ctx: @action:button merge a branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merge
eo: Kunfandi

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUrl)
en: Source directory:
eo: Fontdosierujo:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Commit message:
eo: Enmeta mesaĝo:

en: Branch "%1" already exists.
eo: Branĉo "%1" jam ekzistas.

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas alinomi "%1" al "%2"?

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Date:
eo: Dato:

en: Commit message:
eo: Enmeta mesaĝo:

[ctx: @title:column]
en: Revision
eo: Revizio

[ctx: @title:column]
en: Message
eo: Mesaĝo

[ctx: @title:column]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: @title:column]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
eo: Aldonita

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
eo: Forigita

[ctx: @item file is conflicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
eo: Havas Konflitojn

[ctx: @item version controlled file was modified]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: @item file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
eo: Ĝisdatiga

[ctx: @item file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title:column]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: @title:column]
en: Status
eo: Stato

[ctx: @item]
en: Added
eo: Aldonita

[ctx: @item]
en: Deleted
eo: Forigita

[ctx: @item]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: @item]
en: Copied
eo: Kopiita

[ctx: @item]
en: Replaced
eo: Anstataŭita

[ctx: @title:column]
en: Location
eo: Loko

[ctx: @title:column]
en: Actions
eo: Agoj

[ctx: @title:column]
en: Source Location
eo: Fontloko

[ctx: @title:column]
en: Source Revision
eo: Fontrevizio

[ctx: @action:inmenu]
en: Commit...
eo: Enmeti...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
eo: Ĝisdatigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Differences...
eo: Montri Diferencojn...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revert
eo: Malfari

[ctx: @action:inmenu revision history]
en: History...
eo: Historio...

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation...
eo: Prinoto...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff...
eo: Montri Dif-on...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff (All Files)...
eo: Montri Dif-on (Ĉiuj Dosieroj)...

[ctx: @action:inmenu]
en: Push
eo: Puŝi

[ctx: @action:inmenu]
en: Pull
eo: Tiri

en: There are no differences.
eo: Ne estas diferencoj.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Get Differences
eo: Ne eblas Akiri Diferencoj

[ctx: @title:window %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
eo: %2 Historio (%1)

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
eo: Ne povas montri komentariojn, mankas interfaco KTextEditor::AnnotationInterface por la redaktilo.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
eo: Ne povas efektivigi komentagon ĉar la dokumento ne estis trovita, aŭ ne estis tekstdokumento:
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Revision Id
eo: Kopii Revizian Id

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the repository URL...
eo: Enigu la deponejan URL...

[ctx: @item age]
en: %1 year | %1 years
eo[0]: %1 jaro
eo[1]: %1 jaroj

[ctx: @item age]
en: %1 month | %1 months
eo[0]: %1 monato
eo[1]: %1 monatoj

[ctx: @item age]
en: %1 day | %1 days
eo[0]: %1 tago
eo[1]: %1 tagoj

[ctx: @item age]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: By: commit author]
en: By: %1
eo: De: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VcsCommitDialog)
en: Select Files to Commit
eo: Elekti Dosierojn por Enmeti

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commit files:
eo: Enmeti dosierojn:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveChk)
en: Recursive
eo: Rekursiva

en: Old Messages
eo: Malnovaj Mesaĝoj

en: For more detailed information please see the Version Control tool view.
eo: Por pli detalaj informoj bonvolu vidi la ilan vido de Versiokontrolo.

en: Unable to commit
eo: Ne eblas enmeti

[ctx: @title:window]
en: Commit Unsuccessful
eo: Enmeto Malsukcesa

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
eo: Enmeti

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
eo: <qt>Dosieroj estos enmetataj:
    <ul>%1</ul>
    Kun mesaĝo:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @title:window]
en: About to Commit to Repository
eo: Pri Devontigo al Deponejo

[ctx: @label]
en: Difference between revision %1 and %2:
eo: Diferenco inter revizio %1 kaj %2:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, revLabel)
en: Difference between revisions:
eo: Diferenco inter revizioj:

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff to Previous Revision
eo: Diferenco al Antaŭa Revizio

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff between Revisions
eo: Diferenco inter Revizioj

[ctx: @title:window]
en: Difference To Previous
eo: Diferenco Al Antaŭa

[ctx: @title:window]
en: Difference between Revisions
eo: Diferenco inter Revizioj
