kdevqmljs - en to eo translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, Utils::WizardPage)
en: Choose the Location
eo: Elekti la Lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Path:
eo: Vojo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, classNameLabel)
en: &Class name:
eo: &Klasnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, baseClassLabel)
en: &Base class:
eo: &Baza klaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, classTypeLabel)
en: &Type information:
eo: &Tipinformoj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, classTypeComboBox)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, classTypeComboBox)
en: Inherits QObject
eo: Heredas QObject

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, classTypeComboBox)
en: Inherits QWidget
eo: Heredas QWidget

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, classTypeComboBox)
en: Inherits QDeclarativeItem - Qt Quick 1
eo: Heredas QDeclarativeItem - Qt Quick 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, classTypeComboBox)
en: Inherits QQuickItem - Qt Quick 2
eo: Heredas QQuickItem - Qt Quick 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, classTypeComboBox)
en: Based on QSharedData
eo: Surbaze de QSharedData

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: &Header file:
eo: &Kapdosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: &Source file:
eo: Fontodo&siero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generateFormLabel)
en: &Generate form:
eo: &Generi formularon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formLabel)
en: &Form file:
eo: &Formulardosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: &Path:
eo: &Vojo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, Utils::ProjectIntroPage)
en: Introduction and Project Location
eo: Enkonduko kaj Projekta Loko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Create in:
eo: Krei en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, projectsDirectoryCheckBox)
en: Use as default project location
eo: Uzi kiel defaŭltan projektan lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectLabel)
en: Project:
eo: Projekto:

en: Possible type mismatch between the argument type (%1) and the value passed as argument (%2)
eo: Ebla tipo miskongruo inter la argumenttipo (%1) kaj la valoro pasigita kiel argumento (%2)

en: Module not found, some types or properties may not be recognized
eo: Modulo ne trovita, iuj tipoj aŭ trajtoj eble ne estas rekonitaj

en: Mismatch between the value type (%1) and the property type (%2)
eo: Miskongruo inter la valortipo (%1) kaj la posedaĵotipo (%2)

en: Error loading QML file: %1
eo: Eraro dum ŝarĝo de QML-dosiero: %1

en: Duration in milliseconds
eo: Daŭro en milisekundoj

[ctx: example text to test a font]
en: The lazy dog jumps over<br>the quick brown fox.
eo: La maldiligenta hundo saltas super<br>la rapida bruna vulpo.

en: Font family
eo: Tipara familio

en: Font size
eo: Grando de tiparo

en: Height of an item in pixels
eo: Alteco de ero en pikseloj

en: Opacity of an item
eo: Opakeco de ero

en: Spacing between items
eo: Interspaco inter eroj

en: Width of an item in pixels
eo: Larĝo de ero en pikseloj
