kdevwelcomepage - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: Need Help?
eo: Ĉu bezonas helpon?

en: Learn about KDevelop
eo: Lernu pri KDevelop

en: Join KDevelop's team!
eo: Aliĝu al la teamo de KDevelop!

en: Handbook
eo: Manlibro

en: Back to code
eo: Reen al kodo

en: Configure a new Launcher
eo: Agordu novan Lanĉilon

en: Attach to Process
eo: Alkroĉigu al Procezo

en: Debug your program
eo: Sencimigu vian programon

en: Debug Area
eo: Sencimiga Areo

en: On the <em>Debug</em> area you will be able to see and analyze how your program works on execution. On the <em>Run</em> menu you will find all the possible options.
eo: Sur la areo <em>Sencimigi</em> vi povos vidi kaj analizi kiel via programo funkcias je rulo. En la menuo <em>Ruli</em> vi trovos ĉiujn eblajn opciojn.

en: As you can see, here you can just execute your application or debug it if you need further runtime information. You can select what is going to be run by configuring the launches and selecting the one you want to use in the <em>Current Launch Configuration</em> sub-menu.
eo: Kiel vi povas vidi, ĉi tie vi povas simple lanĉi vian aplikaĵon aŭ sencimigi ĝin se vi bezonas pliajn rultempajn informojn. Vi povas elekti tion, kio ruliĝos agordante la lanĉojn kaj elektante tiun, kiun vi volas uzi en la submenuo <em>Aktuala Lanĉ-Agordo</em>.

en: Review a Patch
eo: Revizii Flikon

en: Review Area
eo: Revizia Areo

en: On the <em>Review</em> area you will be able to find the tools you need to review changes in your projects, either the ones you made or some external patch.
eo: Sur la areo <em>Revizio</em> vi povos trovi la ilojn, kiujn vi bezonas por revizii ŝanĝojn en viaj projektoj, ĉu tiujn, kiujn vi faris, ĉu iun eksteran flikaĵon.

en: Also it will help you send the changes to the community you're contributing to, either by committing the changes, sending them by e-mail or putting them on a ReviewBoard service.
eo: Ankaŭ ĝi helpos vin sendi la ŝanĝojn al la komunumo al kiu vi kontribuas, ĉu farante la ŝanĝojn, sendante ilin retpoŝte aŭ metante ilin en servon de ReviewBoard.

en: New Project
eo: Nova Projekto

en: Open Project
eo: Malfermi Projekton

en: Fetch Project
eo: Preni Projekton

en: Recent Projects
eo: Lastatempaj Projektoj

en: <h3>Welcome to KDevelop!</h3>
    <p>You can start working on a project by opening an existing or creating a new one via the above buttons.</p>
    <p>If you need help, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop">User Manual.</a></p>
eo: <h3>Bonvenon al KDevelop!</h3>
    <p>Vi povas komenci labori pri projekto malfermante ekzistantan aŭ kreante novan per la supraj butonoj.</p>
    <p>Se vi bezonas helpon. , bonvolu kontroli la <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop">Uzantmanlibron.</a></p>

en: <br/>
    <h3>Note for Windows users</h3>
    <p>Note that KDevelop does NOT ship a C/C++ compiler on Windows!</p>
    <p>You need to install either GCC via MinGW or install a recent version of the Microsoft Visual Studio IDE and make sure the environment is setup correctly <i>before</i> starting KDevelop.</p>
    <p>If you need further assistance, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop4/Manual/WindowsSetup">KDevelop under Windows instructions.</a></p>
eo: <br/>
    <h3>Notu por Vindozaj uzantoj</h3>
    <p>Rimarku, ke KDevelop NE sendas C/C++-kompililon en Vindozo!</p>
    <p>Vi devas instali ĉu GCC per MinGW aŭ instalu lastatempan version de la Microsoft Visual Studio IDE kaj certigu, ke la medio estas ĝuste agordita <i>antaŭ</i> komenci KDevelop.</p>
    <p>Se vi bezonas plian helpon, bonvolu kontroli eksteren la <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop4/Manual/WindowsSetup">Instrukcioj pri KDevelop sub Vindozo.</a></p>

en: Sessions
eo: Seancoj

en: Go!
eo: Iru!

en: Documentation for KDevelop users
eo: Dokumentaro por uzantoj de KDevelop

en: Keep up with KDevelop's development
eo: Sekvu la evoluon de KDevelop

en: Help us improve KDevelop
eo: Helpu nin plibonigi KDevelop

[ctx: Example: Tue, 03 Jan 2017 10:00:00 (new)]
en: %1 (new)
eo: %1 (nova)

en: Fetching feeds...
eo: Prenante fluojn...

en: No recent news
eo: Neniu lastatempa novaĵo

en: Branches
eo: Branĉoj

en: Projects
eo: Projektoj
