kdevgrepview - en to eo translation catalogue (70 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Files
eo: Ĉiuj Malfermataj Dosieroj

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Projects
eo: Ĉiuj Malfermataj Projektoj

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace in Files
eo: Trovi/Anstataŭigi en Dosieroj

[ctx: @action:button]
en: Search...
eo: Serĉi...

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Search in
eo: Elekti Dosierujon en kiu Serĉi

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
eo[0]: %2, kaj %1 plia ero
eo[1]: %2, kaj %1 pliaj eroj

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2
eo: Serĉu "%1" en %2

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2 (at time %3)
eo: Serĉu "%1" en %2 (je la tempo %3)

en: Find in Files
eo: Trovi en Dosieroj

en: No files found matching the wildcard patterns
eo: Trovis neniujn dosierojn kongruantajn al la ĵokerŝablonoj

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see https://doc.qt.io/qt-5/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
eo: Kaptoj ne estas permesitaj en ŝablonoĉeno

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
eo[0]: Serĉante por <b>%2</b> en unu dosiero
eo[1]: Serĉante por <b>%2</b> en %1 dosieroj

en: Collecting files...
eo: Kolektante dosierojn...

en: Search aborted
eo: Serĉo ĉesigata

en: Failed: %1
eo: Malsukcesis: %1

en: No results found
eo: Neniuj rezultoj trovitaj

en: Line %1:
eo: Linio %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
eo[0]: <b>1</b> kongruo
eo[1]: <b>%1</b> kongruoj

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
eo[0]: <b>1</b> dosiero
eo[1]: <b>%1</b> dosieroj

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <b>%1 in %2</b>
eo: <b>%1 en %2</b>

en: %2: 1 match | %2: %1 matches
eo[0]: %2 : 1 kongruo
eo[1]: %2 : %1 kongruoj

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
eo: Malsukcesis anstataŭigi <b>%1</b> per <b>%2</b> en %3:%4:%5

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
eo: Trova/Anstataŭiga Rezultovido

[ctx: @action]
en: &Previous Item
eo: &Antaŭa Ero

[ctx: @action]
en: &Next Item
eo: S&ekva Ero

[ctx: @action]
en: C&ollapse All
eo: Maletendi Ĉi&on

[ctx: @action]
en: &Expand All
eo: &Etendi Ĉion

[ctx: @action]
en: New &Search
eo: Nova &Serĉi

[ctx: @action]
en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: @action]
en: Clear Search History
eo: Viŝi Serĉhistorion

en: Do you want to replace with an empty string?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi kun malplena ĉeno?

[ctx: @title:window]
en: Start Replacement
eo: Komenci Anstataŭigon

[ctx: @action:button]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement &text:
eo: Anstataŭiga &teksto:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementCombo)
en: Enter the replacement pattern
eo: Enigi la anstataŭigan ŝablonon

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply replacement on selected items
eo: Apliki anstataŭigon al elektataj elementoj

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

[ctx: @action]
en: Find/Replace in Fi&les...
eo: Trovi/Anstataŭigi en Dos&ieroj...

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for expressions over several files
eo: Serĉu esprimojn en pluraj dosieroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the 'Find/Replace in Files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly. You can also do replacement.
eo: Malfermas la dialogon 'Trovu/Anstataŭigi en Dosieroj'. Tie vi povas enigi regulan esprimon, kiu tiam estas serĉata ene de ĉiuj dosieroj en la dosierujoj kiujn vi specifas. Kongruoj aperos, vi povas rekte ŝanĝi al kongruo. Vi ankaŭ povas fari anstataŭigon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Find/Replace in This Folder...
eo: Trovi/Anstataŭigi en Tiu Dosiero...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Find/Replace in Files...
eo: Trovi/Anstataŭigi en Dos&ieroj...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, patternCombo)
en: Enter the regular expression you want to search for
eo: Enigu la regulan esprimon, kiun vi volas serĉi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, patternCombo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the regular expression you want to search for here.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you do not check "Regular Expression" below, this is considered a raw string. That means, all meta characters are escaped.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Possible meta characters are:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Matches any character</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Matches the beginning of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Matches the end of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Matches a word boundary</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Matches any whitespace character</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The following repetition operators exist:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - The preceding item is matched at most once</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - The preceding item is matched zero or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - The preceding item is matched one or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched exactly <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - The preceding item is matched <span style=" font-style:italic;">n</span> or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at most <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at least <span style=" font-style:italic;">n</span>, but at most <span style=" font-style:italic;">m</span> times.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For further reference, look at <a href="https://www.pcre.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enigu la regulan esprimon, kiun vi volas serĉi ĉi tie.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent :0; text-indent:0px;">Se vi ne kontrolas "Regula Esprimo" sube, ĉi tio estas konsiderata kiel kruda ĉeno. Tio signifas, ke ĉiuj metasignoj estas ellasitaj.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block- indent:0; text-indent:0px;">Eblaj metasignoj estas:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Kongruas kun ajna signo</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Kongruas kun la komenco de linio</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Kongruas kun la fino de linio </li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Kongruas kun vortlimo</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Kongruas kun iu ajn blankspaca signo</li></ul>
    <p style= " margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La jenaj ripetaj operatoroj ekzistas:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - La antaŭa ero maksimume kongruas</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - La antaŭa ero kongruas nul aŭ pli fojojn</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - La antaŭa ero kongruas unu aŭ plurajn fojojn</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - La antaŭa ero estas ĝuste egalita <span style=" font-style :italic;">n</span> fojojn</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - La antaŭa ero kongruas kun <span style=" font-style :italic;">n</span> aŭ pli da fojoj</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - La antaŭa ero maksimume kongruas <span style=" font-style:italic;">n</span> fojojn</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - La antaŭa ero kongruas almenaŭ kun <span style=" font-style:italic;">n</span>, sed maksimume <span style=" font-style:italic;">m</span> fojojn.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Krome, malantaŭaj referencoj al krampitaj subesprimoj haveblas per la notacio \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Por plia referenco, rigardu <a href="https://www.pcre.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> aŭ <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Template:
eo: Ŝablono:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template.
eo: Ŝablono:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
eo: Ĉi tiu estas la ŝablono pri regula esprimo. <i>%s</i> estos anstataŭigita per la ŝablono, dum <i>%%</i> estos anstataŭigita per <i>%</i>.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quickly select location from a set of directories
eo: Rapide elekti lokon el aro da dosierujoj

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quick Select
eo: Rapida Elekto

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, depthLabel)
en: Depth:
eo: Profundo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Maximum level of subdirectory recursion
eo: Maksimuma nivelo de subdosieruja rikuro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: For each search location, descend at most Depth levels of directories. Depth=0 means searching only in files directly inside selected search locations. Full Depth means no recursion limit.
eo: Por ĉiu serĉloko, malsupreniri maksimume Profundo nivelojn de dosierujoj. Profundo=0 signifas serĉi nur en dosieroj rekte en elektita serĉolokoj. Plena Profundo signifas neniun rikuran limon.

[ctx: @item full recursion]
note: i18n: Full recursion will be used. For folder-based searches, that means searching in the target folder and all the subfolders, their subfolders, and so on. i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Full
eo: Plena

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Pattern:
eo: Ŝablono:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Files:
eo: Dosieroj:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Case sensitive:
eo: Usklecdistinga:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, caseSensitiveCheck)
en: Case-sensitive searching.
eo: Usklecdistinga serĉado.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Location(s):
eo: Loko(j):

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Files filter
eo: Dosieraj filtroj

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.
eo: Enigu la dosiernoman ŝablonon de la dosieroj por serĉi ĉi tie. Vi povas doni plurajn ŝablonojn apartigitajn per komoj aŭ spacoj.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Exclude:
eo: Elbari:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Files pattern to exclude
eo: Dosierŝablono elbarenda

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to exclude from the search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.<p>Every pattern is internally surrounded by asterisks, so that each pattern can match parts of the file paths.</p>
eo: Enigu la dosiernoman ŝablonon de la dosieroj por ekskludi de la serĉo ĉi tie. Vi povas doni plurajn ŝablonojn apartigitajn per komoj aŭ spacoj.<p>Ĉiu ŝablono estas interne ĉirkaŭita de asteriskoj, tiel ke ĉiu ŝablono povas kongrui kun partoj de la dosiervojoj.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Regular expression:
eo: Regula esprimo:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, regexCheck)
en: Enable or disable regular expression.
eo: Ebligi aŭ malebligi regulan esprimon.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitToProjectLabel)
en: Limit to project files:
eo: Limigi al projektdosieroj:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementTemplateEdit)
en: Enter the replacement template
eo: Enigi la anstataŭigan ŝablonon

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Replacement template:
eo: Anstataŭiga ŝablono:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, searchPaths)
en: Select the location where you want to search. It can be a directory, a file, or a semicolon separated (without spaces) list of directories/files.
eo: Elektu la lokon, kie vi volas serĉi. Ĝi povas esti dosierujo, dosiero aŭ punktokomo disigita (sen spacoj) listo de dosierujoj/dosieroj.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to search in
eo: Elekti dosierujon en kiu serĉi
