kdevelop - en to eu translation catalogue (9 entries)

en: <b>Indent and Format Source Code.</b><br />This plugin allows using powerful external formatting tools that can be invoked through the command-line.<br />For example, the <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> or <b>indent</b> formatters can be used.<br />The advantage of command-line formatters is that formatting configurations can be easily shared by all team members, independent of their preferred IDE.
eu: <b>Sorburu kodea koskatzea eta formatua ematea.</b><br />Plugin honek komando-lerro bidez deitu daitezkeen formatua emateko kanpoko tresna ahaltsuak erabiltzeko aukera eskaintzen du.<br />Adibidez, <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> edo <b>indent</b> formatu emaileak erabil daitezke.<br /> Komando-lerroko formatu emaileen abantaila da formatua emateko konfigurazioak taldeko partaide guztien artean erraz partekatu daitezkeela, berdin da zein IDE erabiltzen duten.

[ctx: @info formatter usage hint]
en: Note: each custom script style requires a certain tool executable to be installed. Otherwise, code will not be formatted.
eu: Oharra: neurrira egokitzeko gidoi estilo bakoitzak tresna jakin baten exekutagarria instalatzea eskatzen du. Bestela, kodeari ez zaio formaturik emango.

en: Gnu Indent: Kernighan & Ritchie
eu: Gnu Indent: Kernighan eta Ritchie

en: Gnu Indent: Original Berkeley indent style
eu: Gnu Indent: Berkeley-ko jatorrizko koskatze estiloa

en: Description:<br /><br /><b>clang-format</b> is an automatic source formater by the LLVM project. It supports a variety of formatting style options via a <b>.clang-format</b> configuration file, usually located in the project root directory.
eu: Azalpena:<br /><br /><b>clang-format</b> sorburuari formatua automatikoki emateko tresna bat da, LLVM proiektuan egina. formatua emateko estilo aukera aniztasun bat onartzen du, konfiguratzeko <b>.clang-format</b> fitxategiaren bidez; proiektuaren erro direktorioan kokatuta egon ohi da.

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
eu: Komandoa:

[ctx: @action:button]
en: More Variables
eu: Aldagai gehiago

en: Style: %1
eu: Estiloa: %1

[ctx: @title:window]
en: Variable Replacements
eu: Aldagaien ordezkapena
