kdevelop - en to eu translation catalogue (104 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
eu: Saioa

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
eu: &Proiektua

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
eu: &Exekutatu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
eu: Aztertu oinarrizko fitxategia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
eu: Erantsi prozesura

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
eu: &Nabigazioa

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
eu: Kodea

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
eu: Analizatu uneko fitxategia honekin...

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
eu: Analizatu uneko proiektua honekin...

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
eu: &Leihoa

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
eu: Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Code
eu: Kodea

en: KDevelop Project Files
eu: KDevelop proiektu-fitxategiak

en: Could not open %1
eu: Ezin izan da %1 ireki

en: Could not open file '%1'.
eu: Ezin izan da %1 fitxategia ireki.

en: Could not open project '%1': %2
eu: Ezin izan da %1 proiektua ireki: %2

en: Select the session to open the document in
eu: Hautatu dokumentua irekitzeko saioa

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
eu: Ezin da %1 saio ezezaguna ireki. Ikusi `--list-sessions` aukera eskuragarri dauden saioetarako edo erabili `-n` saio berri bat sortzeko.

en: The KDevelop Integrated Development Environment
eu: KDevelop garapen ingurune integratua

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
eu: (c) 1999-%1 KDevelop-en garatzaileak

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
eu: Mantentzailea, C++/Clang QA, Windows euskarria, Errendimendua, Web orria

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
eu: Mantentzailea, AppImage, Python euskarria, Erabiltzaile-interfaze hobekuntzak

en: CMake Support, Run Support, Kross Support
eu: CMake euskarria, Run euskarria, Kross euskarria

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
eu: C++/Clang, Kudeatzaile generikoa, Web garapen pluginak, Snippetak, Errendimendua

en: C++/Clang, DUChain, Bug Fixes
eu: C++/Clang, DUChain, Errore konponketak

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
eu: Arkitektura, VCS euskarria, Proiekturen kudeatze euskarria, QMake proiektu kudeatzailea

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
eu: Arkitektura, Sublime UI, Ruby euskarria

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
eu: Definizio-erabilpen katea, C++ euskarria, Kode nabigazioa, Kode betetzea, Kodeketa laguntza, Refaktorizazioa

en: GDB integration
eu: GBD integrazioa

en: Text editor integration, definition-use chain
eu: Testu-editorearen integrazioa, definizio-erabilpen katea

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
eu: Webgunearen administratzailea, API dokumentazioa, Doxygen eta autoproject adabakiak

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
eu: GDB integrazioa, web garapen pluginak

en: astyle and indent support
eu: astyle eta koska euskarria

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
eu: VCS banatua, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
eu: SnippetPart, araztailea eta erabilgarritasun adabakiak

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
eu: Subversion plugina, Make kudeatzaile pertsonalizatua, hobekuntza orokorrak

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
eu: Qt3-ra moldatu, adabakiak, valgrind, diff eta perforce euskarria

en: C++ parser
eu: C++ sintaxi analisia

en: The KWrite authors
eu: KWrite egileak

en: Kate editor component
eu: Kate editore osagaia

en: Designer code
eu: Diseinatzailearen kodea

en: Contributors to older versions:
eu: Bertsio zaharren kolaboratzaileak:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
eu: Hasierako ideia, oinarrizko arkitektura, hasierako iturburu kode asko

en: KTabBar, bugfixes
eu: KTabBar, akats-konponketak

en: Java & Objective C support
eu: Java eta Objective C euskarria

en: Debugger frontend
eu: Araztailearen interfazea

en: PHP support, context menu stuff
eu: PHP euskarria, testuinguru menuak

en: KDE application templates
eu: KDE aplikazio-txantiloiak

en: Dist part, bash support, application templates
eu: Dirt partea, bash euskarria, aplikazio-txantiloiak

en: Several components, htdig indexing
eu: Hainbat osagai, htdig indexatzea

en: Help with Automake manager and persistent class store
eu: Laguntza Automake kudeatzailearekin eta klase biltegi iraunkorra

en: Help with KParts infrastructure
eu: Laguntza KParts azpiegiturarekin

en: Ada support
eu: Ada euskarria

en: QMake projectmanager
eu: QMake proiektu kudeatzailea

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
eu: MDI moduak, QEditor, akats-konponketa

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
eu: PartExplorer, CvsPart-en berdiseinua, adabkiak, arazo(-konpoketa)

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
eu: Ordeztu, laster-markak, fitxategi-zerrenda eta CTags2 plugin-ak. Hobekuntza orrokorrak eta adabakiak

en: Filecreate part and other bits and patches
eu: Fitxategia sortu partea eta beste adabakiak

en: ClearCase support
eu: ClearCase euskarria

en: Ruby support
eu: Ruby euskarria

en: Fortran documentation
eu: Fotran dokumentazioa

en: Python documentation utility
eu: Python dokumentazio-tresna

en: Doxygen wizard
eu: Doxygen morroia

en: Fileselector component
eu: Fitxategia hautatu osagaia

en: C++ code completion, persistent class store
eu: C++ kode-osatzea, klase biltegi iraunkorra

en: Patches
eu: Adabakiak

en: Help with Perl support
eu: Laguntza Perl euskarriarekin

en: Documentation index view
eu: Dokumentazioaren indize ikuspegia

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
eu: Dokumentazio aurkitzailea, qmake proiektu kudeatzailea, adabakiak, erabilgarritasun hobekuntzak, akats-konponketa ...

en: QMake project manager patches
eu: QMake proiektu kudeatzaile adabakiak

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
eu: Garbiketa eta akats-konponketa QEditor, AutoMake ea beste ataletan

en: Artwork for the ruby language
eu: Ruby lengoaiaren arte-lana

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
eu: Ireki KDevelop saio berri batean izen hau erabiliz.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
eu: Ireki KDevelop emandako saioarekin.
    Saioaren hash edo izena eman dezakezu.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
eu: Ezabatu emandako saioa.
    Saioaren hash edo izena eman dezakezu.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
eu: Eskuragarri dauden saio guztiak erakusten ditu eta bat aukeratzen uzten dizu.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
eu: Saio eskuragarri guztiak shell-ean erakusten ditu eta irekitzeko bat aukeratzen uzten dizu.

en: List available sessions and quit.
eu: Zerrendatu saio eskuragarri guztiak eta irten.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
eu: Ireki KDevelop eta eskuratu proiektua emandako <repo url>-tik.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
eu: Ireki KDevelop eta kargatu emandako proiektua. <project> .kdev4 fitxategi bat edo karpeta baten bide-izena izan daiteke.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
eu: Hasi aplikazio bat arazten KDevelopen emandako araztailearekin.
    Araztu behar den exekutagarria ezarri behar da - argumentuak barne.
    Adibidea: kdevelop --debug gdb nireaplikazioa --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
eu: Kargatzeko fitxategiak, edo proiektu bezala kargatzeko karpetak

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
eu: Saio eskuragarriak (erabili '-s HASH' edo '-s IZENA' saio espezifiko bat irekitzeko):

en: Name: Opened Projects
eu: Izena:

en: [running]
eu: [exekutatzen]

en: Select the session you would like to use
eu: Hautatu erabili nahi duzun saioa

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
eu: Zehaztu araztu nahi duzun exekutagarria.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
eu: Zehaztutako exekutagarria ez da existitzen.

en: Debug %1
eu: Araztu %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
eu: %1 izeneko saioa existitzen da dagoeneko. Erabili -s argumentua irekitzeko.

en: No session with the name %1 exists.
eu: Ez da %1 izeneko saiorik existitzen.

en: Could not lock session %1 for deletion.
eu: Ezin izan da %1 saioa blokeatu ezabatzeko.

en: Session with name %1 was successfully removed.
eu: %1 izeneko saioa ondo ezabatu da.

en: Cannot find native launch configuration type
eu: Ezin da abiarazpen natibo konfigurazio-mota aurkitu

en: Cannot find launcher %1
eu: Ezin da %1 abiarazlea aurkitu

en: KDevelop Sessions
eu: KDevelop saioak

en: Arbitrary String Which Says Something
eu: Zerbait esaten duen ausazko katea

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
eu: :q:-(r)ekin bat datozen KDevelop saioak bilatzen ditu.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
eu: Zure kontuko KDevelop editore saio guztiak zerrendatzen ditu.

en: Open KDevelop Session
eu: Ireki KDevelop saioa
