kdevelop - en to eu translation catalogue (48 entries)

en: Filter by filename/project name
eu: Iragazi fitxategi-izenaren/proiektu-izenaren arabera

en: Refresh
eu: Berritu

en: Committing failed. See Version Control tool view.
eu: Baliozkotzeak huts egin du. Begiratu bertsio-kontrol ikuspegia.

en: Revert selected lines or hunk
eu: Lehengoratu hautatutako lerroak edo zatiak

en: Go to line in source
eu: Joan sorburuko lerrora

en: Revert selected lines
eu: Lehengoratu hautatutako lerroak

en: Revert selected hunk
eu: Lehengoratu hautatutako zatia

en: The selected lines will be reverted and the changes lost. This operation cannot be undone. Continue?
eu: Hautatutako lerroak lehengoratu eta aldaketak galduko dira. Eragiketa hau ezin da desegin. Jarraitu?

[ctx: @action:button]
en: Revert
eu: Lehengoratu

en: Try to keep summary length below %1 characters.
eu: Saiatu laburpenaren luzera %1 karaktere baino laburrago mantentzen.

en: Separate summary from details with one empty line.
eu: Bereizi laburpena xehetasunetatik lerro huts bat erabiliz.

en: Try to keep line length below %1 characters.
eu: Saiatu lerroaren luzera %1 karaktere baino laburrago mantentzen.

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GitNameEmailDialog)
en: Configure Name and Email for Git
eu: Konfiguratu Git-erako Izena eta e-Posta

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
eu: Ize&na:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Emai&l:
eu: e-&posta:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, globalCheckBox)
en: Write to global config
eu: Idatzi konfigurazio globalean

en: Unable to find git executable. Is it installed on the system?
eu: Ez da «git» exekutagarria aurkitzeko gai. Sisteman instalatuta dago?

en: Git Commit
eu: Git baliozkotzea

en: error: %1
eu: errorea: %1

en: Did not specify the list of files
eu: Ez da zehaztu fitxategien zerrenda

en: Could not reset changes (empty list of paths)
eu: Aldaketak ezin izan ditu berrezarri (bide-izenen zerrenda hutsik)

en: Could not revert changes
eu: Aldaketak ezin izan ditu lehengoratu

en: The following files have uncommitted changes, which will be lost. Continue?
eu: Ondoko fitxategiek baliozkotu gabeko aldaketak dituzte, eta galdu egingo dira. Jarraitu?

en: No files or message specified
eu: Ez da fitxategirik edo mezurik zehaztu

en: No message specified
eu: Ez da mezurik zehaztu

en: No files to remove
eu: Ez dago kendu beharreko fitxategirik

[ctx: @action:button]
en: Keep
eu: Mantendu

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: Files in a vcs which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
eu: Gatazkak

[ctx: Files in a vcs which have changes not checked in to repo]
en: Modified
eu: Aldatua

en: Files with changes
eu: Aldaketak dituzten fitxategiak

[ctx: Files in git which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
eu: Gatazkak

en: Files with unresolved (merge) conflicts
eu: Ebatzi gabeko (bateratze) gatazkak dituzten fitxategiak

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem]
en: Copied
eu: Kopiatuta

[ctx: file in unknown (invalid) state]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en:  (conflicts)
eu:  (gatazkak)

en: no branch
eu: adarrik ez

en: Commit
eu: Baliozkotu

en: Extended commit description
eu: Baliozkotze azalpen hedatua

en: Commit summary
eu: Baliozkotze laburpena

en: To commit changes, please write a commit message first
eu: Aldaketak baliozkotzeko, aurrena idatzi baliozkotze-mezu bat

en: Commit changes to <b>%1</b> on branch <b>%2</b>
eu: Baliozkotu <b>%2</b> adarreko aldaketak <b>%1</b>(e)ra

en: To commit changes, please select a project first
eu: Aldaketak baliozkotzeko, aurrena hautatu proiektu bat

[ctx: @label:textbox]
en: Name for the new branch:
eu: Adar berriaren izena:

en: %1 created on %2
eu: %1 sortu da %2(e)an

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, show)
en: Show
eu: Erakutsi

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
eu: Ezarri

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, branch)
en: Branch
eu: Adarra
